Пройти якісне лікування алкоголізму в Хмельницькому анонімно, доступно і з подальшою соціальною реабілітацією пропонує місцевим жителям реабілітаційний центр «Медікон». Який славиться професійним персоналом і комплексним підходом в боротьбі з різними видами залежностей.
Принципи лікування алкоголізму у центрі
Лікування від алкоголю в Хмельницькому являє собою поетапну, багатокомпонентну програму. У спектр пропонованих послуг входить:
- Надання екстреної невідкладної допомоги в домашніх умовах, лікування білої гарячки, виведення з запою в Хмельницькому.
- Надання профільних консультацій.
- Проведення оздоровчих заходів, спрямованих на поліпшення фізичного самопочуття і усунення тяги до вживання спиртних напоїв.
- Реабілітаційний курс, заснований на перевірених психотерапевтичних методиках.
- Психологічний супровід протягом курсу і після його завершення.
Реабілітація алкозалежних пацієнтів проходить в умовах госпіталізації, де для постояльців створюються всі необхідні умови. Надається цілодобова допомога кваліфікованих фахівців.
Незважаючи на те, що лікування починається з надання медичної допомоги і зняття похмільного синдрому, головний акцент робиться на психологічну реабілітацію. Основними елементами курсу є індивідуальні психологічні консультації, сеанси сімейної системної психотерапії та заняття в групах взаємодопомоги за програмою «12 кроків». До перелічених методів фахівці додають елементи Гештальт-терапії, емотивно-раціональної методики, арт-терапії, когнітивно-поведінкової терапії.
Хмельницький - велике місто західної України, обласний центр. Незважаючи на наявність власного наркодиспансеру проблема алкоголізму досить актуальна. Згідно зі статистикою, близько 500 жителів регіону з 10 000 чоловік страждають від алкогольної залежності.
Як проходить ресоціалізація?
Ресоціалізація допомагає колишньому алкозалежному підготуватися до повернення у звичне середовище і успішно адаптуватися в суспільстві. До виходу в соціум реабілітантів готують заздалегідь, проводячи сеанси когнітивно-поведінкової терапії, різні заходи, тренінги, майстер-класи, що сприяють відновленню навичок особистісного спілкування, розширенню кругозору реабілітантів, їх духовному зростанню і розкриттю творчих здібностей.
Після виписки з клініки все ще психоемоційно нестабільна людина потрапляє в групу підвищеного ризику можливого рецидиву. Щоб цього не сталося, всім реабілітантам надається терапевтичний супровід, що включає в себе поетапну соціальну підтримку.
Ресоціалізація проходить в умовах відкритого стаціонару. Реабілітанти продовжують відвідувати заняття в терапевтичних спільнотах, працювати з психологами індивідуально. Велика увага приділяється роботі з членами сім'ї випускників, яким також пропонується допомога в лікуванні співзалежності, професійні консультації. Сеанси сімейного системного психоаналізу допомагають налагодити теплі і довірчі відносини між близькими людьми.
Всі випускники центру можуть розраховувати не тільки на психологічну допомогу, а й на сприяння в плані вирішення таких життєвих проблем, як отримання освіти, підвищення рівня кваліфікації, працевлаштування. Така всебічна підтримка сприяє прискореної успішної соціальної адаптації та зводить ризики можливого рецидиву до мінімальних показників.
Про примусове лікування
Сьогодні примусова госпіталізація алкозалежних пацієнтів допустима лише в екстрених випадках, коли доведено, що людина несе реальну загрозу собі або оточуючим його людям. Однак пацієнтам приватного реабілітаційного центру доступна така послуга, як виклик нарколога і психолога на дім.
Кваліфіковані фахівці не тільки нададуть пацієнту необхідну медичну допомогу, а й проведуть з ним мотивуючі бесіди, підбираючи вагомі доводи і аргументи, що дозволяють алкоголіку визнати свою проблему і погодитися на подальше лікування. Дана методика відома під назвою «метод інтервенцій» і характеризується високими показниками результативності.