Фахівці Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон» готові в будь-який момент допомогти дезоморфіновим наркоманам. Не залежно від ступеня вираженості залежності, вони зможуть приїхати до вас додому, щоб провести детоксикацію, надати он-лайн консультацію, і оперативно прийняти на лікування в один із стаціонарів закритого типу, які є у всіх обласних центрах.

Що таке «крокодил»?

«Крокодил» - народна назва синтетичного наркотику дезоморфіна, який можна приготувати в домашніх умовах на основі кодеїн-утримуючих препаратів та інших компонентів (соди, сірки, червоного фосфору і йоду).

Вперше він був виготовлений американськими медиками в 20-х рр. ХХ століття. Їх метою було створення сильного знеболювального препарату. Дійсно, дезоморфін в 10 разів сильніший за морфін, проте він викликає звикання після першої ж ін'єкції. Для порівняння, діюча доза дезоморфіна становить 1 мг, кодеїну - 60 мг, а морфіну - 10 мг.

Деякий час під назвою Permonid (Roche) він використовувався в якості сильнодіючого анальгетика в післяопераційний період, але його дія тривала до 4 годин і провокувало залежність. Після 2005 року його застосування в якості бюджетного варіанту наркотику стало відзначатися в багатьох країнах (Росії, США, Бельгії, Нідерландах), де сьогодні він заборонений.

В Україні більшість кодеінових препаратів продаються без рецепта лікаря, тому багато «умільців» навчилися синтезувати «крокодил» за 40 хвилин з 10 таблеток кодеїну фосфату. На жаль, встановити точну кількість дезоморфінових наркоманів неможливо, оскільки органи статистики не ведуть їх облік. За неофіційними даними, в Росії і Україні «крокодил» займає другу позицію після героїну за популярністю.

Наслідки «крокодилової» залежності: моторошна статистика

Дезоморфін небезпечний своєю токсичністю, руйнівним впливом на абсолютно всі органи, а також високим ризиком передозування з летальним результатом. З огляду на доступності, він продовжує поповнювати свою армію шанувальників. Так, в середньому, 1 «крокодиломан» за рік привертає до нарко-пристрасті ще 12 осіб. Але якщо тривалість життя героїнозалежних становить 5-7 років, то дезоморфінові наркомани живуть максимум 2 роки. Багато хто вважає, що вони свідомо себе вбивають і через 3-4 місяці систематичного вживання ним вже не можна допомогти. Їх шкіра відшаровується і заживо гниє, оголюючи суглоби і кістки, вени перестають виконувати свої функції. Найчастіше лікарям доводиться ампутувати кінцівки. На тлі цього розвивається тромбофлебіт, сепсис, ендокардит, пневмонія, серцева недостатність.

Лікування від крокодилаМало хто з фахівців береться допомогти «крокодиловому» наркоману, вважаючи його безнадійним. У кращому випадку, якщо людина припиняє його вживання, йому можуть допомогти продовжити, підтримуючи життєздатність внутрішніх систем.

Особливості лікування людей, залежних від дезоморфіна

Медіконовські фахівці переконані, що протягом 4 місяців постійного вживання «крокодила» людині все-таки можна допомогти. Для цього вони розробили інтенсивний курс лікування від крокодила, який передбачає медикаментозне лікування і соціально-психологічну реабілітацію.

Однак сам реабілітант і його рідні повинні усвідомлювати, що цей процес - досить тривалий і складний. Він проходить в умовах ізольованого стаціонару, розрахований, як мінімум, на 6 місяців і складається з наступних етапів:

Етап 1. Позбавлення від фізичної залежності, детоксикація.

Наркологи та експерти по хімічної залежності після детального вивчення анамнезу пацієнта, призначають тривале лікування з використанням медичних препаратів, без яких позбутися «крокодилової» залежно неможливо. Вони допомагають мінімізувати згубний вплив наркотику на організм і подолати залежність на рівні фізіології.

Цей процес обов'язково супроводжується детоксикацією - процедурою на основі сертифікованого методу «Детокс», що сприяє зняттю абстинентного синдрому («ломки») і загальному очищенню організму від хімічних речовин. Вона підбирається індивідуально досвідченим лікарем-наркологом.

Етап 2. Психологічна реабілітація.

Відновлення адекватного психологічного стану, як і медикаментозне лікування від крокодила, вимагає часу і зусиль. Психологічна реабілітація проходить по Міннесотській програмі «12 кроків» і передбачає кілька видів роботи (індивідуальну і групову роботу з психологами і психоаналітиками, проходження психотренінгів, заняття в форматі батьківських груп).

Її метою є не тільки звільнення від наркозалежності на рівні психіки, але і нормалізація стосунків у сім'ї, тому активну участь в процесі лікування приймають рідні і близькі люди пацієнта, які, як і він, вчаться розуміти і підтримувати один одного.

Етап 3. Соціальна адаптація.

Компетентні психологи, волонтери та соцпрацівники допомагають реабілітанту швидко адаптуватися в суспільстві, щоб він не відчував себе ізгоєм і не повертався до минулої нарко-пристрасті, а будував нові життєві плани і вірив в свої сили.

Так, створюючи ефективне терапевтичне співтовариство, що складається з пацієнта, його рідних, нових друзів, яких він знайшов в Центрі, і фахівців, можна сподіватися на повне одужання людини, який колись був «крокодиловим» наркоманом.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.53 (120 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо 14 років и -119 днів
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили 1404  реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!