Наркотик «Спайс», який дослівно перекладається з англійської як «приправа», сьогодні відомий у всьому світі. Його по праву можна вважати синтетичним аналогом марихуани. І хоча його виробники позиціонує його як нешкідливу курильну суміш, що допомагає людині розслабитися, клінічно доведено, що він викликає не меншу залежність, ніж інші «важкі» наркотики. Так, дослідження, які проводилися в 2008-2009 роках, підтвердили, що психоактивну дію викликають не рослинні компоненти спайса, а агоністи канабіноїдних рецепторів.

Україна, як і більшість інших країн, внесла Spice в список психотропних і наркотичних препаратів (Постанова Кабінету Міністрів від 31.05.2010). Однак виявлені в його складі канабіноїди, які, до того ж, часто змінюються, офіційно не відносяться до контрольованих речовин (згідно з Конвенцією про психотропні речовини і Єдиної конвенції про наркозасоби). Цим пояснюється той факт, що багатий асортимент спайсів (Gold, Silver, Diamond, Sence і ін.) Під виглядом «нешкідливих» курильних композицій сьогодні може придбати будь-який бажаючий в одному з численних інтернет-магазинів. В результаті людину, підсіла на Spice, не тільки складно вилікувати від залежності, а й переконати в тому, що їй це необхідно.

Як виглядає «спайсоман»?

Про те, що близька вам людина, в поведінці якого ви вже стали помічати незрозумілі зміни, курить спайс, вам підкажуть пакетики з фольги квадратної форми в урні або кишені. Що ж стосується симптоматики, серед ознак залежності від спайса можна виділити:

  • почервонілі очі і розширену зіницю;
  • зайву балакучість, яка супроводжується невиразною промовою і алогічними висловлюваннями;
  • напади спраги або голоду, що змінюються втратою апетиту;
  • часто пересихають губи.

Вкрай важливо бути уважними до близьких людей, щоб вчасно розпізнати залежність від спайса і звернутися до фахівців. Чим раніше допомога буде надана, тим більшими будуть шанси на одужання.

Чим загрожує куріння спайса?

Основна проблема, з якою стикаються експерти, що займаються лікуванням залежності від спайса, це небажання самої людини визнавати залежність, адже дилери «травички» переконують, що це не наркотик, а ефективний релаксант. Безумовно, на початку очікування споживача виправдовуються: після куріння він стає доброзичливим, товариським, його настрій поліпшується, проте з часом ці відчуття ніби випаровуються, змінюючись дратівливістю, апатією і сонливістю. Не дарма подібне явище називають «емоційними гойдалками». Учені з Нідерландів довели, що при курінні суміші на основі JWH-18 проявляються галюцинації і психози.

Систематичне вживання синтетичних канабіноїдів, крім психологічної, викликає фізичну залежність, яка супроводжується:

  • сильними головними болями, ознобом, ломотою в кістках (в разі скасування);
  • кисневим голодуванням мозку і відмиранням його клітин;
  • токсичним ураженням легень і печінки;
  • порушеннями в роботі серцево-судинної системи;
  • зниженням репродуктивних можливостей.

лікування залежності від спайсівНерідкі випадки передозування, які супроводжуються тахікардією та панічними атаками. Тільки своєчасно розпочате лікування вбереже від деградації особистості, складних психічних розладів і дисфункції внутрішніх систем.

Особливості лікування залежності від спайса

Оскільки залежність від спайса вкорінюється на рівні психіки і фізіології, лікування повинно носити комплексний і тривалий характер. В даному контексті відмінно себе зарекомендувала науково обгрунтована американська програма «12 кроків», що поєднує медикаментозний підхід і соціально-психологічну реабілітацію.

Співробітники Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон» готові надати допомогу по лікуванню спайсовой залежності на будь-якій стадії її розвитку. Для цього вони можуть приїхати до вас додому, на місці провести очисно-відновлювальні процедури і запропонувати лікування в амбулаторних умовах. Однак відмінні результати демонструє реабілітація в умовах закритого стаціонару. Для комфорту наших клієнтів в кожному обласному центрі функціонує профільна клініка, а перебування в ній конфіденційне.

Тут з пацієнтом працює команда компетентних фахівців (наркологів, психологів та експертів з хімічної залежності). Паралельно його стан контролюють професійні медпрацівники. Спочатку проводяться заходи із застосуванням медикаментів, спрямовані на зняття інтоксикації і очищення організму від тривалого впливу отруйних речовин. Це необхідно для того, щоб «ломка» пройшла максимально безболісно. В результаті детоксикації поліпшується самопочуття хворого, а його організм відновлює свій потенціал, адаптується до нормального функціонування.

Далі з реабілітантами і його близьким оточенням в форматі батьківських груп працює сімейний психолог. Важливо не тільки відновити душевну рівновагу і психічне здоров'я пацієнта, але і показати його рідним, як правильно потрібно підтримувати один одного в критичні моменти.

Завершальним етапом є ресоціалізація, в рамках якої наші соцпрацівники, психологи та волонтери сприяють закріпленню у реабілітанта неприйняття до наркотиків, допомагають їй адаптуватися в соціумі, відновитися в професійній сфері.

Завдяки такому скоординованого підходу значно поліпшується стан пацієнта, він отримує шанс почати нове життя, де можна радіти простим речам і вирішувати проблеми без будь-якого допінгу.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.24 (129 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо років
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили   реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!