Наркотичну залежність не дарма називають кнутом сучасного суспільства. Це проблема як мегаполісів, так і невеликих населених пунктів, причому, не пов'язана з соціальним статусом, гендерної приналежністю жителів. Серед наркоманів зустрічаються самотні та сімейні люди.

Фахівці одноголосні - вилікуватися від наркоманії без кваліфікованої допомоги вкрай складно. Вони попереджають, що не варто сподіватися на трав'яні настої та біологічно активні добавки, так як при відсутності комплексної терапії, призначеної індивідуально, хворому навряд чи вдасться позбутися від згубної пристрасті.

Грамотне лікування наркозалежності пропонує реабілітаційний центр «Медікон». Тут пацієнт знаходиться під цілодобовим наглядом, отримує комплексну та адресну терапію, спрямовану не лише на зняття ломки, а й на усунення тяги.

Основні причини наркозалежності

Існує ряд факторів, що спонукають людину приймати наркотичні речовини:

1. Соціальні:

 • заперечення встановлених норм;
 • спосіб наслідування кумиру;
 • можливість влитися в колектив однолітків або завоювання авторитету;
 • спосіб «втекти» від проблем;
 • пошук себе;
 • самореалізація при використанні стимуляторів;
 • відсутність сили характеру, сугестивність.

2. Фізіологічні:

 • позбавлення від болю за допомогою наркотиків;
 • посилення сексуального потягу;
 • усунення фізичних дискомфортних відчуттів;
 • нормалізація сну.

3. Психологічні:

 • поліпшення настрою;
 • усунення відчуття тривоги;
 • позбавлення від депресивного стану;
 • досягнення почуття умиротворення.

Професійне лікування наркоманії в Рівному

Найчастіше молоді люди пробують наркотики з цікавості, ставлячи перед собою завдання - спробувати в цьому житті все. А якщо в компанії хтось із підлітків вже їх спробував, то інші навряд чи захочуть відставати від друзів.

Особливості терапії при наркотичної залежності

Сьогодні науково доведено, що наркозалежність - це не тільки фізіологічна, але психологічна хвороба, яку не вилікувати лише лікарськими препаратами. У спеціалізованій установі наркозалежних лікують, використовуючи індивідуальні схеми. У процесі беруть участь психологи, які допомагають хворому усвідомити проблему.

Перед призначенням лікувального курсу лікар збирає детальний анамнез. Крім того, враховується:

 • тривалість прийому наркотиків;
 • тип наркотичних речовин;
 • відносяться вони до легким або важким наркотикам;
 • соціальне середовище;
 • ступінь сугестивності (сугестії).

Наслідки наркоманії

Наркозалежність супроводжується наростаючою симптоматикою і з кожним днем ​​виявляється більш інтенсивна дія на психіку, що веде до її зміни. Родичі та друзі перестають впізнавати наркомана, він веде себе асоціально, не оцінює ризики та не усвідомлює можливих наслідків.

Можна стверджувати про наступних протиправних діях, до яких схильні більшість наркозалежних:

 • незаконне зберігання, перевезення та вживання наркотичних, психотропних речовин;
 • викрадення чужого майна;
 • пограбування місць продажу;
 • порушення громадського порядку, непристойну поведінку;
 • переслідування близьких, наприклад, з метою вимагання грошей, скандали, нанесення фізичних травм, образи.

Наркозалежні небезпечні для оточуючих і для самих себе. При вживанні наркотиків погіршується стан всіх внутрішніх органів і систем, відбувається відмирання мозкових клітин, псуються зуби.

Залежно від тяжкості наркотику, доза наркотичної речовини підвищується. І щоб наркоман міг позбутися ломки, йому потрібно більше наркотику. У цьому випадку вже не йдеться про ейфорію і хворий починає безконтрольно вживати психотропні речовини. Часто це призводить до передозування і летального результату.

Якщо наркоман не приймає дозу наркотиків, то виникають ознаки абстиненції - ломки, це стан небезпечний для всього організму. Людина страждає психологічно й на тлі соматичних змін. Лікування абстинентного синдрому передбачає прийом певних препаратів - антидепресантів, нейролептиків, але призначаються вони тільки лікарем.

При абстиненції хворий потребує обов'язкової медичної допомоги. Спеціаліст виписує ліки, що підтримують роботу серця, позбавляють від неврозів і нормалізують сон.

Переваги лікування в умовах клініки

У реабілітаційному центрі «Медікон» пацієнтам пропонується гідне лікування. Фахівці установи переслідують декілька цілей, у тому числі повернення залежного в соціум.

Тут активно ведеться профілактична робота, в молодіжному середовищі проводиться роз'яснювальна робота щодо попередження поширення ВІЛ. Основне завдання лікарів - надання всебічної допомоги наркозалежним, позбавлення їх від згубної тяги. Вони допомагають духовному зростанню людини, також приділяючи належну увагу оздоровчим процедурам.

У процесі реабілітації беруть участь досвідчені наркологи, психологи, психотерапевти, реабілітологи. Вони усувають симптоми ломки і діють далі, виходячи зі стану хворого.

Реабілітація при наркозалежності

Практично у всіх районах України наркозалежність є серйозною проблемою. При комплексному підході існує можливість закріплення результату й максимальне зниження ризиків рецидивів.

Етапи терапії:

 1. Період підготовки - від 3-х тижнів до 1,5 місяців.
 2. Реабілітаційна робота із залежним - 12 тижнів.
 3. Ресоціалізація - від 3-х місяців до півроку.

Під час підготовчого етапу фахівець з'ясовує причини, які спонукали наркомана почати лікування. Нарколога важливо знати, наскільки у пацієнта сильна мотивація, адже без його бажання домогтися успішного результату практично неможливо.

На цей же період припадають і детоксикаційні процедури. Організм пацієнта очищають від психоактивних компонентів. Захворювання супроводжується психологічними порушеннями, тому проводяться тренінги, програма особистісного зростання. У процес втягуються родичі для усунення співзалежності.

Мета психотерапії - формування чітких життєвих цінностей та укладу. Грамотна психотерапевтична техніка дозволяє уникнути зриву після завершення реабілітації.

Професійне лікування наркоманії в Рівному 

Види психотерапевтичного впливу

В основі психотерапії знаходиться відмінно себе зарекомендувала реабілітаційна програма «12 кроків». Існує помилкова думка, що вона підходить тільки релігійним людям. У результаті трансформації та внесення змін, система стала більш гнучкою, придатною для конкретних людей. Вона сприяє зміні внутрішнього світу залежних - ігроманів, наркоманів, алкоголіків.

Психотерапія включає наступне:

 • курс арт-терапії - він допомагає рятувати хворих від гнітючого стану за допомогою творчого самовираження;
 • працетерапію - вирішення проблеми за допомогою роботи;
 • спортивну терапію - залежний позбавляється від негативних емоцій під час тренувань;
 • колективні тренінги, під час яких пацієнти говорять про особистий досвід і підтримують один одного;
 • консультації для членів сім'ї пацієнта - фахівець підказує, як вести себе з родичем, які пройшли реабілітацію, що в кілька разів знижує ризики можливих зривів;
 • терапія співзалежності.

При терапії наркозалежності в «Медікон» фахівці приділяють достатньо часу психокорекції. Адже для усунення фізичної тяги достатньо кількох тижнів, а лікування душі - процес більш тривалий, що вимагає делікатного підходу.

Чому варто звернутися в Медікон?

У центрі з повагою ставляться до побажань рідних, близьких пацієнтів, зберігають повну анонімність і повну таємницю. Терапія проводиться в ізоляції, що значно підвищує результативність. Робота проводиться і з людьми, які оточують наркомана. На останніх етапах пацієнта готують до повернення в суспільство. Це запорука стійкої й тривалої ремісії.

Реабілітаційна клініка Медікон - установа, що пропонує позбавлення від різних залежностей - алкогольної, наркотичної, ігроманії. Фахівці центру розуміють складності, з якими стикаються залежні, делікатно вчать визначатися з почуттями та розставляти пріоритети. Стійка ремісія і повернення до звичайного життя - до цього тут прагнуть. 

Наші сертифікати

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.60 (88 голосів)
Безкоштовно заберемо з дому, аеропорту або вокзалу Значно поліпшимо стан вже в перший день Гарантуємо анонімність і дбайливий догляд
Безкоштовно заберемо з
аеропорту або вокзалу
Значно поліпшимо стан
вже в перший день
Гарантуємо анонімність
і дбайливий догляд
Телефонуйте зараз +38(050)766-07-85 +38 (068) 461-56-65
Ми допомагаємо навіть в найважчих випадках!

Вартість лікування наркоманії?

Послуга Термін Вартість
Початкова консультація 45 хвилин БЕСПЛАТНО
Допомога і лікування в умовах закритого стаціонару 30 днів договірна
Детоксикації (зняття абстинентного синдрому \ ломки) 6 днів договірная
Початкова консультація по телефону ---------- Безкоштовно
Повний лікування в умовах закритого стаціонару 6 місяців договірна.
Лікування на пільговому місці в умовах закритого стаціонару 30 днів договірна
Повний курс на пільговому місці в умовах закритого стаціонару.
За умови попереднього запису та внесення передоплати.
6 місяців договірна
Допомога психолога \ психотерапевта 60 хвилин договірна
Реалізація допомоги за програмою "12 кроків" 1 день договірна
Реалізація допомоги за програмою "12 кроків" 28 днів договірна

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо 14 років и -36 днів
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили 1412  реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!