Чи можливо вилікувати одну наркоманію іншою?

Довгий час «Субітекс» (Субутекс, бупренорфін) вважався препаратом, який використовувався виключно в рамках замісної підтримуючої терапії наркозалежних. Саме з цією метою він був синтезований французькими фармацевтами. Однак через проблеми контролю над використанням наркотичних препаратів державними медичними установами від використання субітексу відмовилися.

Варто зазначити, що до подібного підходу, коли залежність від наркотика лікується іншим наркотиком, скептично ставляться в багатьох європейських країнах. Вітчизняні ж наркоділки вчасно скористалися сформованим колапсом і вирішили популяризувати Субутекс в молодіжному середовищі. На жаль, їм це вдалося. Наприклад, в Одесі, де в розпал курортного сезону клубне життя вирує, представники «золотої молоді» частенько «бавляться» елітними пігулками. Тому не дивно, що лікування наркотичної залежності в Одесі, спровоковане періодичним вживанням субітексу, необхідно сотням одеситів.

Не такий страшний чорт, як його малюють?

В інтернеті ви знайдете масу інформацію про цілющу дію Субутекса, який значно полегшує протікання абстинентного синдрому при героїнової залежності, допомагає зменшити нарко потяг і не впливає на роботу мозку. Дивно, чому ж при такому терапевтичному потенціалі у багатьох, хто пройшов лікування в наркодиспансері бупренорфіном, виникає ще більша залежність?

Лікування наркозалежності від СубутексаНасправді Субутекс відноситься до групи опіатів, а його згубний вплив на організм можна порівняти з трамадолом і героїном. Те, що деякі відносять його до категорії «легких» наркотиків ще не говорить про те, що він не викликає залежності. Для її розвитку на рівні психіки досить декількох прийомів даного наркотику. Одні молоді люди тішать себе ілюзіями, що якщо 1 таблетку субітексу розділити на 8 осіб, доза наркотику буде мінімальною. Інші ж вважають, що якщо приймати Субутекс через ніс у формі порошку, він не зашкодить. Чергове міфотворчість! Незалежно від шляхів потрапляння в організм, даний наркотик викликає викид в кров гормону задоволення - дофаміну. Тільки на короткий час він дарує радість, почуття ейфорії, підвищує працездатність. Паралельно запускається механізм залежності, а різка відміна провокує «ломку».

Чи можливо кинути Субітекс?

Фахівці Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон», які далеко не перший рік успішно проводять лікування наркозалежності в Одесі, розробили програму реабілітації для людей, залежних від Субутекса. Її тривалість в середньому становить 6 місяців. Весь цей час чоловік перебуває в комфортабельному стаціонарі закритого типу.

Досвідчений лікар-нарколог тільки після детального вивчення анамнезу та бесіди з реабілітантами призначить індивідуально підібрану процедуру детоксикації.

Подолавши фізичну залежність, до роботи з пацієнтом приступають компетентні психологи. Їх місія - корекція психоемоційного стану пацієнта, а також моделі поведінки та світосприйняття. Для досягнення цього нелегкого завдання передбачений комплекс індивідуальних і колективних форм психотерапії за методикою «12 кроків», робота в батьківських групах і спецгрупи співзалежних, які також проходять лікування в центрі.

Фінальний етап лікування наркоманії в Одесі на базі «МЕДІКОН» передбачає соціальну адаптацію та допомогу соцпрацівників і волонтерів в післяреабілітаційний період.

У «Медіконі» наркозалежний отримує недостатню розуміння, довіру і підтримку. Адже найчастіше їх нестача штовхає людей в наркотичну пастку, вибратися з якої поодинці неможливо.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.63 (80 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо 14 років и -179 днів
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили 1391  реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!