Наркоманія б'є по найдорожчому

Підліткова наркоманія стала для нашої країни стихійним лихом. Якщо 5 років тому 16-річний наркозалежний шокував, то сьогодні вік наркомана катастрофічно помолодшав до 11 років. За офіційними даними, 70% наркозалежних в Україні - це підлітки, молоді люди віком до 30 років. Результати опитувань старшокласників демонструють, що 55% хлопців і 20% дівчат знайомі з наркотичними речовинами. Періодично їх вживають 45% хлопців і 16% дівчат.

Підліткова наркоманіяЗа цими сухими, на перший погляд, фактами, криється горе тисяч українських сімей. Вчасно не помітивши проблему у своєї дитини, або ж сподіваючись на власні сили і не звернувшись в наркологічну клініку, багато хто з них втратили дітей. Але ж вони як слід не встигли пожити! Не дай Бог комусь випробувати подібне горе! Неможливо пережити те, як твій улюблений синочок чи донечка, яка ще вчора слухала казку на ніч і просила погладити себе по голівці, заживо згоряє!

Ніколи не зарікайтеся, що це вас не торкнеться. Діти особливо уразливі в підлітковий період. Вони знаходяться в пошуку життєвих орієнтирів і кумирів, тому від вас потрібна особлива увага і підтримка підлітка. Адже саме некомфортна психологічна атмосфера в сім'ї часто провокує наркоманію.

Коли потрібно бити на сполох?

Тривожний «дзвіночок» може дати про себе знати ще в 6-7 років, коли діти з цікавості можуть пробувати курити. Експерти сходяться на думці, що це перша ознака схильності до наркозалежності. Якщо ж ви підозрюєте свою дитину-підлітка у вживанні наркотиків, зверніть увагу на наступні ознаки:

  • звужені / розширені зіниці незалежно від освітлення;
  • погляд «в нікуди»;
  • порушена рухова координація, пам'ять;
  • галюцинації, незрозумілі напади сміху;
  • блідість шкірних покривів;
  • періодичне посмикування м'язів.

Крім фізіологічних факторів, батьків повинні насторожити зміни звичного поведінки і зовнішнього вигляду підлітка:

  • в кімнаті були знайдені ложки, таблетки, капсули або порошок невідомого походження;
  • спостерігається небувалий сплеск агресії, дратівливості, різкі перепади настрою;
  • дитина раптом стала прогулювати уроки, красти гроші;
  • ви помітили синці, порізи, сліди уколів у нього на тілі.

Якщо ваші здогадки справдилися, і дитина насправді вживає наркотики - не варто впадати у відчай, панікувати, погрожувати йому. Від вашої зібраності, розважливості, готовності зрозуміти і допомогти тепер залежить його здоров'я і життя. Тільки звернувшись в наркологічний центр, можна сподіватися на цілковите одужання, так як самостійно подолати нарко пристрасть неможливо.

Куди звернутися?

Центр лікування наркозалежності «Медікон» більше 10 років спеціалізується на комплексному лікуванні наркоманії у Дніпропетровську, яке складається з процесу детоксикації та комплексу психосоціальних заходів.

Досвідчені медіконовскі співробітники розробили 6-місячний курс реабілітації, адаптований для підлітків. Він проходить в умовах закритого стаціонару. Підліток гарантовано не матиме доступ до наркотиків, а його спілкування з «товаришами» по залежності припиниться. Чіткий внутрішній регламент, строгі вимоги до дотримання дисципліни, а також насичений психотренінгу, роботою в батьківських групах і спецгрупи співзалежних розпорядок дня буде сприяти якнайшвидшій перемозі над наркотиками!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.80 (81 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо років
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили   реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!