Наркоманія б'є по найдорожчому

Підліткова наркоманія стала для нашої країни стихійним лихом. Якщо 5 років тому 16-річний наркозалежний шокував, то сьогодні вік наркомана катастрофічно помолодшав до 11 років. За офіційними даними, 70% наркозалежних в Україні - це підлітки, молоді люди віком до 30 років. Результати опитувань старшокласників демонструють, що 55% хлопців і 20% дівчат знайомі з наркотичними речовинами. Періодично їх вживають 45% хлопців і 16% дівчат.

Підліткова наркоманіяЗа цими сухими, на перший погляд, фактами, криється горе тисяч українських сімей. Вчасно не помітивши проблему у своєї дитини, або ж сподіваючись на власні сили і не звернувшись в наркологічну клініку, багато хто з них втратили дітей. Але ж вони як слід не встигли пожити! Не дай Бог комусь випробувати подібне горе! Неможливо пережити те, як твій улюблений синочок чи донечка, яка ще вчора слухала казку на ніч і просила погладити себе по голівці, заживо згоряє!

Ніколи не зарікайтеся, що це вас не торкнеться. Діти особливо уразливі в підлітковий період. Вони знаходяться в пошуку життєвих орієнтирів і кумирів, тому від вас потрібна особлива увага і підтримка підлітка. Адже саме некомфортна психологічна атмосфера в сім'ї часто провокує наркоманію.

Коли потрібно бити на сполох?

Тривожний «дзвіночок» може дати про себе знати ще в 6-7 років, коли діти з цікавості можуть пробувати курити. Експерти сходяться на думці, що це перша ознака схильності до наркозалежності. Якщо ж ви підозрюєте свою дитину-підлітка у вживанні наркотиків, зверніть увагу на наступні ознаки:

  • звужені / розширені зіниці незалежно від освітлення;
  • погляд «в нікуди»;
  • порушена рухова координація, пам'ять;
  • галюцинації, незрозумілі напади сміху;
  • блідість шкірних покривів;
  • періодичне посмикування м'язів.

Крім фізіологічних факторів, батьків повинні насторожити зміни звичного поведінки і зовнішнього вигляду підлітка:

  • в кімнаті були знайдені ложки, таблетки, капсули або порошок невідомого походження;
  • спостерігається небувалий сплеск агресії, дратівливості, різкі перепади настрою;
  • дитина раптом стала прогулювати уроки, красти гроші;
  • ви помітили синці, порізи, сліди уколів у нього на тілі.

Якщо ваші здогадки справдилися, і дитина насправді вживає наркотики - не варто впадати у відчай, панікувати, погрожувати йому. Від вашої зібраності, розважливості, готовності зрозуміти і допомогти тепер залежить його здоров'я і життя. Тільки звернувшись в наркологічний центр, можна сподіватися на цілковите одужання, так як самостійно подолати нарко пристрасть неможливо.

Куди звернутися?

Центр лікування наркозалежності «Медікон» більше 10 років спеціалізується на комплексному лікуванні наркоманії у Дніпропетровську, яке складається з процесу детоксикації та комплексу психосоціальних заходів.

Досвідчені медіконовскі співробітники розробили 6-місячний курс реабілітації, адаптований для підлітків. Він проходить в умовах закритого стаціонару. Підліток гарантовано не матиме доступ до наркотиків, а його спілкування з «товаришами» по залежності припиниться. Чіткий внутрішній регламент, строгі вимоги до дотримання дисципліни, а також насичений психотренінгу, роботою в батьківських групах і спецгрупи співзалежних розпорядок дня буде сприяти якнайшвидшій перемозі над наркотиками!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.80 (81 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо 13 років и 179 днів
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили 1391  реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!