Лікарська залежність - одна з форм наркоманії?

Ми живемо в стані хронічного стресу: неприємності на роботі, брак грошей, нестабільна політична ситуація в країні, економічна криза ... На жаль, ніщо не проходить безслідно, тому щоб хоч якось поліпшити свій психологічний стан, ми звикли приймати антидепресанти, транквілізатори, заспокійливі і снодійні препарати. При цьому мало хто замислюється про те, що неконтрольоване вживання медикаментів, що володіють психотропну дію, може мати негативні наслідки. Одне з них - стійка залежність від ліків. Давайте розберемося в механізмі і наслідках її формування.

Як розвивається залежність від ліків

Лікарська залежністьУ пошуках гарного настрою або з метою усунення найменшого прояву болю, ми готові пити таблетку за таблеткою. В результаті організм виробляє імунітет до впливу ліків і вимагає сильніший аналог. Так розвивається залежність, яка за своїм деструктивним впливом нічим не поступається наркотичній або алкогольній залежності. По суті, будь-який наркотик містить хімічну речовину. Аналогічно і доступні аптечні препарати складаються з кодеїну, ефедрину або спирту. Таким чином, багато наркоманів синтезують наркотик в домашніх умовах, або замінюють його легальним аналогом. А далі - все той же сценарій розвитку, як і при наркоманії: фізична і психологічна залежність, «ломка», абстинентний синдром. Людиною цілком керує бажання повернутися в комфортний стан, яке супроводжується зміною свідомості і мислення. Такий потяг до ліків важко подолати самостійно. Потрібна допомога фахівців, які проведуть всі процедури, необхідні для повноцінної детоксикації, і нададуть психологічну підтримку.

Чим загрожує залежність від антидепресантів

Антидепресанти, вживання яких так масово популяризується засобами сучасної реклами, далеко не такі нешкідливі, якими можуть здаватися на перший погляд. Вони володіють сильним наркотичним ефектом, а значить, викликають звикання. Їх асортимент дуже багатий. Найпопулярнішими є «Феназіпам», «Меліпрамін», «Сибазон». Їх призначають не тільки людям в стресових ситуаціях, а й наркоманам, які переходять до системного вживання психотропних препаратів. Природно, їх продаж має здійснюватися виключно за рецептом. Однак ключове слово тут «повинна». Насправді ж, в нашій країні купити рецепт у лікаря або придбати потрібні ліки з-під поли зовсім не складно.

Тому сьогодні лікарська залежність розвивається в Україні стабільно швидко. А тисячі наших громадян потребують професійного лікування наркоманії в Полтаві. Вилікувати дане «захворювання душі і почуттів» можна тільки в наркологічному центрі, де досвідчені експерти з хімзавісімості і психологи нададуть весь спектр необхідних послуг: від очищення організму в результаті тривалого вживання хімічних речовин - до комплексної соціально-психологічної допомоги.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.75 (77 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо 14 років и -179 днів
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили 1391  реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!