Яким чином уникнути зриву після лікування

Сучасні підходи до лікування від наркоманії досить ефективні. Для їх реалізації провідні фахівці використовують інноваційні методи і прийоми. Але випадки, коли пацієнти, повернувшись додому «зриваються», нерідкі. Як же бути, якщо лікування не принесло очікуваних результатів і нарко-потяг знову дав про себе знати?

Чому трапляються «зриви»?

Спочатку переконайтеся, що в обраному вами профільному закладі надали компетентну допомогу. Для цього важливо усвідомлювати, що наркозалежність - це поліаспектне захворювання, а тому його лікування вимагає біологічного, психологічного / психічного, фізіологічного і соціального дії. Це означає, що не варто сподіватися на тривалу ремісію, якщо хворому запропонували пройти тільки процедуру детоксикації, і при цьому не приділили увагу з'ясуванню психологічної основи залежності і адаптації в соціумі.

Випадки, коли лікування від наркоманії не можна назвати адекватним:

 • були проведені тільки очисні процедури детоксикації;
 • лікування в наркологічному центрі було перервано;
 • персонал установи має недостатній рівень кваліфікації;
 • відсутня програма реабілітації;
 • використані в процесі лікування методи не апробовані, а їх ефективність не доведена;
 • в процесі реабілітації мав місце доступ до наркотиків, алкоголю, психотропних препаратів, а з метою лікування системно використовувалися антидепресанти, снодійні препарати;
 • принципи гуманності були порушені (над пацієнтом знущалися, укладали в підвальних приміщеннях).

Що значить «результативне лікування наркозалежності»

 • тривала ремісія;
 • стабільний емоційно-психологічний стан;
 • поява бажання вдосконалюватися і самореалізовуватися.

Таке лікування наркоманії в Запоріжжі починається з роботи над поліпшенням фізичного стану і триває протягом 6 місяців в стаціонарі. Після цього людина проходить етап реінтеграції в суспільстві, коли застосовує на практиці досвід здорового життя і вчиться нести особисту відповідальність за свої вчинки.

Всьому виною ...

За статистикою, пережити момент спокус реабілітанту вкрай важко в перший рік після лікування, коли трапляється найбільша кількість рецидивів. Чим довше людина дотримується тверезого способу життя, тим сильніше опір наркотику.

Лікування від наркоманії не допомогло?Причиною того, що людиною знову опанувало нарко-пристрасть, є неефективно проведене лікування, а також комплекс суб'єктивних факторів:

 • хворий понадіявся, що зможе впоратися самостійно, і тому перервав реабілітацію;
 • продовжив спілкування з «друзями» по наркозалежності;
 • Не зайнявся саморозвитком і особистим життям;
 • відсутність підтримки і розуміння з боку рідних;
 • виниклі кризові моменти (раптова смерть близької людини, втрата роботи)

Безумовно, перерахувати всі можливі причини неможливо. Кожен реабілітант повинен усвідомити, що жити без труднощів не можна. Вони тільки загартовують наш характер, роблячи нас сильними. Головне залишатися осторонь від наркотиків, навіть якщо в якийсь момент вам здасться, що з ними набагато легше і простіше сприймаються удари долі. Це чергова ілюзія. Повірити в неї - значить перекреслити витрачені сили, час і кошти. Заради чого - швидкоплинного задоволення ціною в життя?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.90 (61 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо 14 років и -122 днів
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили 1403  реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!