Хвороба, яку дуже важко перебороти

Складність лікування наркозалежності полягає в тому, що даний патологічний стан супроводжується деструктивними змінами не тільки на фізіологічному, а й соціально-психологічному рівні, а тому вимагає комплексного і поетапного підходу до лікування.

У чому полягає лікування наркоманії

Люди, які зіткнулися з цією проблемою, чомусь вважають, що позбутися від наркотичної залежності можна швидко. Досить приймати певні медпрепарати. Але невже душевний спокій, психічне здоров'я і соціальний статус можна відновити в один момент за допомогою чудо-пігулки чи баби-знахарки? Звичайно ж ні. Сучасне лікування наркоманії передбачає надання кваліфікованої допомоги команди фахівців, що складається з досвідчених психологів, наркологів і соцпрацівників.

Роль мотивації

Першим кроком на шляху до одужання, звичайно ж, має стати бажання самого наркомана одужати. Важливо усвідомити, що це необхідно не комусь, а саме йому, адже доза наркотику, прийнята сьогодні-завтра може стати фатальною. Але усвідомити власну адиктивна поведінку часто таким людям вкрай складно, тому вони потребують підтримки рідних і консультації нарколога-психолога. Тільки експерт, провівши делікатну розмову, зможе переконати навіть запеклого скептика почати лікування. У процесі реабілітації людина зможе переоцінити життєві цінності і очиститися духовно, проаналізувавши свої вчинки. Без стійкої мотивації лікування навряд чи принесе очікуваний ефект.

Наркозалежний повинен перебудувати власне мислення і спосіб життя. Добре, якщо він обзаведеться новим хобі або друзями з числа співзалежних. Так він зможе переконатися, що не самотній у своїй біді, а деякі поведінкові моменти стануть помітні тільки з боку. Тобто, місія такого комплексного лікування полягає не в корекції якихось акцентованих рис характеру, а в кардинальній зміні моделі поведінки і світосприйняття.

Комплексне лікування наркоманії - Мотивація

Яка ж роль близьких?

Категорично стверджувати, що друзі і родичі тільки допомагають одужанню, ми не будемо. Тут потрібно розбиратися індивідуально. Якщо близький друг сам запропонує вперше спробувати реабілітанту наркотик, то про яку допомогу з його боку може йти мова? Якщо хочете назавжди забути про наркопотяг і почати жити заново, з такими «друзями» потрібно терміново прощатися.

Також і родичі можуть нашкодити хворому, якщо будуть надмірно опікати, жаліти і контролювати його. Навіть зробивши помилку, будь-яка людина має право на другий шанс. Але при цьому він повинен нести особисту відповідальність за власні вчинки, а не бути впевненим, що хтось все вирішить за нього. Інакше лікування наркоманії буде безглуздим, а стан внутрішньої спустошеності і нікчемності у наркозалежного буде тільки посилюватися. Без своєчасної допомоги психотерапевта його життя в будь-яку хвилину може обірватися в результаті самогубства або передозування. Тому не можна зволікати і сподіватися на щасливий випадок, коли близька вам людина потрапила в сіті наркотичного дурману. Оперативна допомога фахівців наркологічного центру йому життєво необхідна!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.72 (96 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо 13 років и 179 днів
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили 1391  реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!