Чи може наявність шизофренії викликати алкогольну залежність або алкоголь шизофренію

Шизофренія і алкоголь. Який причинно-наслідковий зв'язок між цими серйозними патологіями? І чи є така взагалі !? Або патологічні прояви шизофренії виникають тільки на грунті сильної алкогольної залежності?

В даний час існує цілий ряд питань, що стосуються зв'язку з цим, але до сих пір не існує достатньої ясності і єдності у поглядах на вплив алкогольної інтоксикації на форми і симптоми шизотипового розладу, та й на первинність однієї з цих патологій. Клінічні дослідження, що ведуться з самого початку минулого століття, не дають висновку наскільки одне захворювання провокує інше.

Алкогольна шизофренія

Як шизофренія алкогольна ховається за ширмою звичайного алкоголізму

З наростаючою кількістю алкогольних напоїв, людина втрачає можливість розділяти реальність з галюцинаторним станом, змінюється картина сп'яніння, яка проявляється імпульсивними вчинками, істеричним поведінкою і безглуздим страхом. При вивченні особливостей виникнення шизофренії внаслідок алкогольної інтоксикації, було виявлено, що виявляється психоз, через порушення секреції дофаміну - гормону-нейротрасміттеру, за своїми симптомами протікає так само, як типовий алкогольний синдром. Психози проявляються в перші три дні після тривалого запою, при їх завершенні були відзначені зміни емоційного стану і мислення. Саме на цій стадії, відзначалися тяжкі порушення психічного здоров'я, що супроводжуються порушенням роботи основних органів, обробки і сприйняття інформації, порушення когнітивних функцій, а також органічні зміни обсягу і структури ділянок головного мозку. Відбувається це з тими, у кого від природи присутні риси шизоїдного характеру. Це люди постійно відчувають дискомфорт в соціальному середовищі, що обмежують спілкування, замкнуті і часто схильні до глузуванням або байдужістю з боку оточуючих. Так вони намагаються зняти психологічну напругу, а алкоголь стає свого роду анестезією.

Захворювання "алкогольна шизофренія" не існує, це тільки термін. Але розібравшись в змінах, які є наслідком тривалого вживання алкоголю, ми відзначимо прогресування алкогольних психозів у хворого. Починається шизофренія, психічний розлад, що з одного боку викликано систематичним прийомом спиртного, а з іншого, при млявому перебігу хвороби, Коли зміни особистості проявляються поступово, досягаючи певного піку емоційної напруженості, пробуджують бажання до позбавлення від дратівливості і індиферентності за допомогою алкоголю. У разі якщо зловживання алкоголем викликано шизофренією, її прояв буде носити симптоматичний характер. Також було виявлено, що при захворюванні на шизофренію, алкозалежність настає в рази швидше, ніж у здорових людей.

Дослідження допомагають розробити комплексне лікування алкогольної шизофренії

Взявши до уваги чималу кількість досліджень, і звернувшись до статті журналу «Психотерапія», «Типи Коморбідності у пацієнтів з шизофренією і алкогольною залежністю», А.А. Александрова (http://belmapo.by/downloads/psihiatriy/2012/tipi_komorbidnosti.pdf), виявимо високу поширеність наявності у пацієнтів декількох розладів одночасно, що підтверджує їхній зв'язок. Важливо відзначити, що алкоголізм робить перебіг хвороби шизофренії більш м'яким, разом з тим, виникає зловживання першим. При такій коморбідності, як показують дослідження, потрібен професійний терапевтичний підхід. Завдяки використанню фармакологічних засобів, стало можливим скоригувати певні порушення в роботі головного мозку.

Підходити до лікуванню алкоголізму в Харкові при шизофренії необхідно комплексно, згідно з клінічними і лабораторними показниками, загальному стану хворого. При алкогольної шизофренії застосовують наступний курс лікування: детоксикація, зміцнення фізичного здоров'я, медикаментозне лікування і реабілітація. Спочатку проводиться очищення організму від токсинів. Після оздоровчого курсу, прийомом індивідуально підібраних препаратів проводиться медичний і психологічний супровід хворого - реабілітація. Курс терапії повинен бути спрямований так, щоб дія медикаментів поширилася на обидва захворювання - алкоголь і шизофренія.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.30 (127 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо років
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили   реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!