Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Шизофренія і алкоголь: який зв’язок і як боротися

Чи може наявність шизофренії викликати алкогольну залежність або алкоголь шизофренію

Шизофренія і алкоголь. Який причинно-наслідковий зв’язок між цими серйозними патологіями? І чи є така взагалі !? Або патологічні прояви шизофренії виникають тільки на грунті сильної алкогольної залежності?


В даний час існує цілий ряд питань, що стосуються зв’язку з цим, але до сих пір не існує достатньої ясності і єдності у поглядах на вплив алкогольної інтоксикації на форми і симптоми шизотипового розладу, та й на первинність однієї з цих патологій. Клінічні дослідження, що ведуться з самого початку минулого століття, не дають висновку наскільки одне захворювання провокує інше.

Алкогольна шизофренія

Як шизофренія алкогольна ховається за ширмою звичайного алкоголізму

З наростаючою кількістю алкогольних напоїв, людина втрачає можливість розділяти реальність з галюцинаторним станом, змінюється картина сп’яніння, яка проявляється імпульсивними вчинками, істеричним поведінкою і безглуздим страхом. При вивченні особливостей виникнення шизофренії внаслідок алкогольної інтоксикації, було виявлено, що виявляється психоз, через порушення секреції дофаміну – гормону-нейротрасміттеру, за своїми симптомами протікає так само, як типовий алкогольний синдром. Психози проявляються в перші три дні після тривалого запою, при їх завершенні були відзначені зміни емоційного стану і мислення. Саме на цій стадії, відзначалися тяжкі порушення психічного здоров’я, що супроводжуються порушенням роботи основних органів, обробки і сприйняття інформації, порушення когнітивних функцій, а також органічні зміни обсягу і структури ділянок головного мозку. Відбувається це з тими, у кого від природи присутні риси шизоїдного характеру. Це люди постійно відчувають дискомфорт в соціальному середовищі, що обмежують спілкування, замкнуті і часто схильні до глузуванням або байдужістю з боку оточуючих. Так вони намагаються зняти психологічну напругу, а алкоголь стає свого роду анестезією.

Захворювання “алкогольна шизофренія” не існує, це тільки термін. Але розібравшись в змінах, які є наслідком тривалого вживання алкоголю, ми відзначимо прогресування алкогольних психозів у хворого. Починається шизофренія, психічний розлад, що з одного боку викликано систематичним прийомом спиртного, а з іншого, при млявому перебігу хвороби, Коли зміни особистості проявляються поступово, досягаючи певного піку емоційної напруженості, пробуджують бажання до позбавлення від дратівливості і індиферентності за допомогою алкоголю. У разі якщо зловживання алкоголем викликано шизофренією, її прояв буде носити симптоматичний характер. Також було виявлено, що при захворюванні на шизофренію, алкозалежність настає в рази швидше, ніж у здорових людей.

Дослідження допомагають розробити комплексне лікування алкогольної шизофренії

Взявши до уваги чималу кількість досліджень, і звернувшись до статті журналу «Психотерапія», «Типи Коморбідності у пацієнтів з шизофренією і алкогольною залежністю», А.А. Александрова (http://belmapo.by/downloads/psihiatriy/2012/tipi_komorbidnosti.pdf), виявимо високу поширеність наявності у пацієнтів декількох розладів одночасно, що підтверджує їхній зв’язок. Важливо відзначити, що алкоголізм робить перебіг хвороби шизофренії більш м’яким, разом з тим, виникає зловживання першим. При такій коморбідності, як показують дослідження, потрібен професійний терапевтичний підхід. Завдяки використанню фармакологічних засобів, стало можливим скоригувати певні порушення в роботі головного мозку.

Підходити до лікуванню алкоголізму в Харкові при шизофренії необхідно комплексно, згідно з клінічними і лабораторними показниками, загальному стану хворого. При алкогольної шизофренії застосовують наступний курс лікування: детоксикація, зміцнення фізичного здоров’я, медикаментозне лікування і реабілітація. Спочатку проводиться очищення організму від токсинів. Після оздоровчого курсу, прийомом індивідуально підібраних препаратів проводиться медичний і психологічний супровід хворого – реабілітація. Курс терапії повинен бути спрямований так, щоб дія медикаментів поширилася на обидва захворювання – алкоголь і шизофренія.

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Лікування ігроманії у Львові
  Ігроманія – одна з різновидів залежностей, що набуває все більш широку поширеність і наближається, згідно зі статистикою, до показників захворювання...
  Детальніше
  Алкогольне кодування: надія на порятунок людини що спивається
  Недуг, який змінює і знищує людину Алкоголізмом називають хронічне психічне захворювання, яке обумовлено надмірним вживанням алкоголю, в подальшому викликає психічну...
  Детальніше
  Післяреабілітаційний супровід
  Особливості постреабілітаційного періоду Кваліфіковане лікування наркоманії має на увазі не тільки реабілітацію в умовах стаціонару, а й надання професійної психологічної...
  Детальніше
  План – наркотик, що знищує людину не поспішаючи
  “Просте” захоплення ціною в життя «Гра в марихуану – ризикова» Чарльз Буковски «План» – це одне з сленгових назв марихуани...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі