"Просте" захоплення ціною в життя

«Гра в марихуану - ризикова»

Чарльз Буковски

«План» - це одне з сленгових назв марихуани (мед. - Канабісу). Паралельно він також відомий під іншими назвами, такими як: «травичка», «зілля», «кізяк», «анаша», «Шмаль» і ін. Марихуана являє собою висушені спеціальним способом листя, стебла або квіти конопляної рослини. Історія її застосування в якості дурманної речовини обчислюється десятками століть. Наприклад, стародавні індійці активно використовували її в якості сильнодіючого протиепілептичного, знеболюючого і протиблювотний засіб.

Сьогодні план - наркотик, з приводу якого ведуться активні дискусії. З причини того, що він рідко викликає фізичну залежність (в 10-20% випадків), багато хто вважає його «легким» засобом від стресу, а тому наполягають на його легалізації. Чи так це насправді, спробуємо розібратися.

План - наркотик

Правовий статус «плану»

Сучасне українське законодавство, інтерпретуючи поняття «наркотичні речовини», керується міжнародними конвенціями (1961, 1971 і 1988 рр.), А також Національним списком речовин, віднесених до наркотиків. У свою чергу, наркотиками прийнято називати речовини, які по 3 критеріям (медичними, правовими і соціальними) завдають шкоди як конкретній людині, так і суспільству в цілому.

Згідно актуальною Класифікації Міністерства охорони здоров'я, план (канабіс) через свого клінічно доведеного психоделічного впливу, відноситься до списку речовин, що викликають наркотичну залежність.

Умовно експерти виділяють 3 групи наркотиків (в залежності від їх впливу на організм):

 1. мають виражену седативну дію (морфін, героїн, опій);

 2. психостимулятори (екстазі, амфетаміни, кокаїн);

 3. наркотики, які викликають психози і галюцинації (канабіси).

Як бачимо, план - наркотик, який відноситься до останньої групи психоделіків, оскільки він провокує у людину неконтрольований стан паніки і нездатність контролювати свої вчинки. У нашій країні марихуана залишається найпопулярнішим забороненим наркотиком, незважаючи на те, що за її поширення людині загрожує кримінальна відповідальність у вигляді 3-8 років позбавлення волі.

Як до марихуани відносяться в інших країнах

В силу ментальних особливостей «план» як психоактивна речовина інтерпретується не у всіх країнах однаково негативно. Багато активістів, аргументуючи свою позицію тим, що куріння марихуани менш небезпечно, ніж легальне вживання алкоголю, організували рух по її декриміналізації. Так, в Австралії нещодавно було проведено Каннабис-парад, а в Австрії «план» можна відкрито купити в численних гроушопах. Азербайджанці дотримуючись традицій своїх предків, додають гашиш в чай. В Бельгії, Голландії та деяких штатах США (Вашингтон, Колорадо, Орегон) марихуану можна легально купувати, вживати і зберігати. Даний факт законодавчо зафіксовано. А ось в Алжирі, Індії і Греції, до цієї проблеми ставляться радикально. Тут вживання марихуани загрожує в'язницею, а її вирощування - 10-20 роками в'язниці або навіть смертної страти.

Ніщо не проходить безслідно ...

Незважаючи на уявну безпеку і легкість, «план», як і будь-яке інше психоактивна речовина, за своєю природою канцерогенний. Його негативний вплив на організм проявляється оперативно або пролонговано.

До негайних побічних ефектів належать:

 • порушення координації рухів;

 • уповільнені реакції;

 • сонливість, апатія;

 • прискорене серцебиття, ризик розвитку інфаркту, інсульту;

 • панічні атаки, безпричинне занепокоєння, викликані неадекватним сприйняттям реальності.

З деякими «побочками» планоман зіткнеться трохи пізніше:

 • ослаблений імунітет;

 • неконтрольоване зростання аномальних клітин;

 • гормональний дисбаланс, порушення сексуальної функції;

 • патології мозку;

 • руйнування тканин легенів;

 • синдром втрати мотивації;

 • розвиток психозів, шизофренії.

Чи потрібно лікувати «планову» залежність?

Відповідь однозначна - не тільки потрібно, але і життєво необхідно. І якщо перераховані вище наслідки вживання «плану» вас в цьому не переконали, ознайомтеся з красномовною статистикою:

 • марихуана містить близько 400 хімічних речовин, здатних викликати злоякісні новоутворення;

 • вона займає третє місце в списку наркотиків, про які згадують пацієнти реабілітаційних центрів;

 • «План» поряд з алкоголем найчастіше знаходять в крові водіїв, які потрапили в автокатастрофу;

 • серед тих, хто систематично курить «план»: 60% з часом переходить на кокаїн, 10% - захоплюються героїном, 30% - знайомляться з іншими психотропними препаратами.

Повірте, якими б нерозв'язними здавалися вам ті життєві труднощі, які піддали вас знайомству з марихуаною, наслідки, з якими вам рано чи пізно доведеться зіткнутися в результаті її вживання, можуть виявитися насправді жахливими.

На думку фахівців Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон», наркотична залежність, викликана систематичним курінням «плану», може бути успішно подолана тільки в тому випадку, якщо пройти комплексний курс лікування наркоманії в Харкові. Для цього необхідно провести детоксикацію, оздоровчі заходи, а також допомогти людині у відновленні психологічного здоров'я і соціального статусу.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.45 (127 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо років
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили   реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!