"Просте" захоплення ціною в життя

«Гра в марихуану - ризикова»

Чарльз Буковски

«План» - це одне з сленгових назв марихуани (мед. - Канабісу). Паралельно він також відомий під іншими назвами, такими як: «травичка», «зілля», «кізяк», «анаша», «Шмаль» і ін. Марихуана являє собою висушені спеціальним способом листя, стебла або квіти конопляної рослини. Історія її застосування в якості дурманної речовини обчислюється десятками століть. Наприклад, стародавні індійці активно використовували її в якості сильнодіючого протиепілептичного, знеболюючого і протиблювотний засіб.

Сьогодні план - наркотик, з приводу якого ведуться активні дискусії. З причини того, що він рідко викликає фізичну залежність (в 10-20% випадків), багато хто вважає його «легким» засобом від стресу, а тому наполягають на його легалізації. Чи так це насправді, спробуємо розібратися.

План - наркотик

Правовий статус «плану»

Сучасне українське законодавство, інтерпретуючи поняття «наркотичні речовини», керується міжнародними конвенціями (1961, 1971 і 1988 рр.), А також Національним списком речовин, віднесених до наркотиків. У свою чергу, наркотиками прийнято називати речовини, які по 3 критеріям (медичними, правовими і соціальними) завдають шкоди як конкретній людині, так і суспільству в цілому.

Згідно актуальною Класифікації Міністерства охорони здоров'я, план (канабіс) через свого клінічно доведеного психоделічного впливу, відноситься до списку речовин, що викликають наркотичну залежність.

Умовно експерти виділяють 3 групи наркотиків (в залежності від їх впливу на організм):

 1. мають виражену седативну дію (морфін, героїн, опій);

 2. психостимулятори (екстазі, амфетаміни, кокаїн);

 3. наркотики, які викликають психози і галюцинації (канабіси).

Як бачимо, план - наркотик, який відноситься до останньої групи психоделіків, оскільки він провокує у людину неконтрольований стан паніки і нездатність контролювати свої вчинки. У нашій країні марихуана залишається найпопулярнішим забороненим наркотиком, незважаючи на те, що за її поширення людині загрожує кримінальна відповідальність у вигляді 3-8 років позбавлення волі.

Як до марихуани відносяться в інших країнах

В силу ментальних особливостей «план» як психоактивна речовина інтерпретується не у всіх країнах однаково негативно. Багато активістів, аргументуючи свою позицію тим, що куріння марихуани менш небезпечно, ніж легальне вживання алкоголю, організували рух по її декриміналізації. Так, в Австралії нещодавно було проведено Каннабис-парад, а в Австрії «план» можна відкрито купити в численних гроушопах. Азербайджанці дотримуючись традицій своїх предків, додають гашиш в чай. В Бельгії, Голландії та деяких штатах США (Вашингтон, Колорадо, Орегон) марихуану можна легально купувати, вживати і зберігати. Даний факт законодавчо зафіксовано. А ось в Алжирі, Індії і Греції, до цієї проблеми ставляться радикально. Тут вживання марихуани загрожує в'язницею, а її вирощування - 10-20 роками в'язниці або навіть смертної страти.

Ніщо не проходить безслідно ...

Незважаючи на уявну безпеку і легкість, «план», як і будь-яке інше психоактивна речовина, за своєю природою канцерогенний. Його негативний вплив на організм проявляється оперативно або пролонговано.

До негайних побічних ефектів належать:

 • порушення координації рухів;

 • уповільнені реакції;

 • сонливість, апатія;

 • прискорене серцебиття, ризик розвитку інфаркту, інсульту;

 • панічні атаки, безпричинне занепокоєння, викликані неадекватним сприйняттям реальності.

З деякими «побочками» планоман зіткнеться трохи пізніше:

 • ослаблений імунітет;

 • неконтрольоване зростання аномальних клітин;

 • гормональний дисбаланс, порушення сексуальної функції;

 • патології мозку;

 • руйнування тканин легенів;

 • синдром втрати мотивації;

 • розвиток психозів, шизофренії.

Чи потрібно лікувати «планову» залежність?

Відповідь однозначна - не тільки потрібно, але і життєво необхідно. І якщо перераховані вище наслідки вживання «плану» вас в цьому не переконали, ознайомтеся з красномовною статистикою:

 • марихуана містить близько 400 хімічних речовин, здатних викликати злоякісні новоутворення;

 • вона займає третє місце в списку наркотиків, про які згадують пацієнти реабілітаційних центрів;

 • «План» поряд з алкоголем найчастіше знаходять в крові водіїв, які потрапили в автокатастрофу;

 • серед тих, хто систематично курить «план»: 60% з часом переходить на кокаїн, 10% - захоплюються героїном, 30% - знайомляться з іншими психотропними препаратами.

Повірте, якими б нерозв'язними здавалися вам ті життєві труднощі, які піддали вас знайомству з марихуаною, наслідки, з якими вам рано чи пізно доведеться зіткнутися в результаті її вживання, можуть виявитися насправді жахливими.

На думку фахівців Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон», наркотична залежність, викликана систематичним курінням «плану», може бути успішно подолана тільки в тому випадку, якщо пройти комплексний курс лікування наркоманії в Харкові. Для цього необхідно провести детоксикацію, оздоровчі заходи, а також допомогти людині у відновленні психологічного здоров'я і соціального статусу.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.45 (127 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо 13 років и 125 днів
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили 1383  реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!