Алкоголізм вбиваючий материнство

2015 рік. Україні було присвоєно п'яте місце в світі по середній кількості прийнятого спиртного на душу населення. За даними ВООЗ, цей показник не повинен перевищувати 8 л. на 1 людину в рік, в той час як в Україні ця цифра близько 12 л. Варто зазначити, що необхідна норма етанолу для організму здорової людини, яку без наслідків здатна переробити печінку, це не більше 50 мл. алкоголю і відповідно 40-50% спиртового розчину.

Зловживання спиртним і стало головною причиною смерті для більш, ніж 40 тис. Громадян нашої країни, а це близько 8 тис. Отруєнь алкоголем і стільки ж від кардіопатій, дорожньо-транспортних пригод, смертельних випадків при запущених стадіях захворювань органів і систем організму, нещасних випадків та ін.

Порівняння алкогольної смертності з різницею смертності чоловіків і жінок в Україні

Смертність чоловіків і жінок від алкоголізму

Хронічним алкоголізмом страждають приблизно 16% українок. Виходячи з даних досліджень, було виявлено, що жіночий організм піддається залежності від алкоголю в 2-3 рази швидше чоловічого, так і моральне і моральне падіння настає не менш стрімко. Так, жінці необхідно всього лише 3 роки регулярного вживання спиртного (дози в розмірі 100 мл. Вина або 50 мл. Горілки в день), в той час як чоловікові, близько 5 років для формування хронічного алкоголізму. Як показує статистика регулярно приймають алкоголь 26% жіночого населення, запійні періоди спостерігаються у 43%, ще 29% випивають час від часу.

Статистика жіночого алкоголізму

Статистика по жіночому алкоголізму

Розвиток у жінок алкогольної залежності в більшості випадків обумовлене емоційними та психологічними фактами. Жінки, за своєю природою більш емоційні, більш тонко реагують на те, що відбувається, часто перебувають у депресивному стані. А завдяки м'якості характеру легко піддаються впливу, з легкістю долучаючись до зловживання спиртним, дози якого згодом ростуть. Під седативну дію етанолу, що впливає на нейро-медіаторну систему, з'являється відчуття спокою, усі переживання зникають. Таке звикання до спиртовмісної продукції проходить значно швидше і вельми непомітно. Це пояснюється тим, що у жінок уповільнений процес виведення продуктів розпаду, низькою екскреторної функцією шкірних покривів і нирок. Як правило, жінки, на відміну від чоловіків, починають пити поодинці.

Розглядаючи причини жіночого алкоголізму, розділимо їх на фізичні і психологічні.

До фізичних причин виникнення жіночого алкоголізму можна віднести:

  • Фактор спадковості. Медико-генетичні дослідження показують, що ймовірність розвитку алкогольної залежності у дітей, народжених від батьків страждаючих алкоголізмом, в 50% випадків пояснюється спадковістю, і ризик стати алкоголіком значно зростає. Крім того у них спостерігаються ті ж поведінкові розлади. А вживаюча спиртне мати, в період вагітності, може тим самим спровокувати розвиток алкогольного синдрому плода.

  • Період клімаксу, криза середнього віку. Після 40, коли діти починають будувати своє особисте життя, чоловік шукає увагу на боці або ж зовсім, опинившись на самоті, жінка від нереалізованості свого жіночого начала занурюється в депресію. Піднявши настрій першої прийнятої дозою алкоголю, з'являється і інша. Після проведення цілого ряду досліджень, було виявлено, що областю головного мозку фіксується отримане задоволення, надалі виникає звикання.

  • Гормональні зміни, що характерні для жіночого організму, призводять до зростання надходження всмоктуючої функціею шлунка, в який в місці з алкоголем надходить один з його компонентів ─ етанол. Варто зазначити, що низький вміст алкоголь-дегідрогеназу, ферменту відповідального за розщеплення алкоголю, викликає швидке сп'яніння, а ефект від впливу токсинів має більше впливу в порівнянні з чоловіками.

  • До фізичних причин виникнення жіночого алкоголізму відносять також зняття депресивних станів малими дозами.

  • При рівній з чоловіком кількості прийнятих спиртовмісних напоїв, сп'яніння у жінок настає швидше, так як в організмі жінки на 10% води менше. Це також стосується і м'язової маси.

Психологічними причинами жіночого алкоголізму вважається зайва емоційність жіночої натури, гостре реагування на проблеми в житті, часті, а часом і переростаючі в хронічну депресію, стани тривоги і напруги, перевтома, стреси. Постійно зловживаючи алкоголем, настає стійка тяга, при чому, якщо не буде прийнято чергову дозу, опіоїдні рецептори починають викликати роздратування мозку. Такий стійкий потяг в науці має назву абстинентного синдрому. Поступово починається передчасне старіння і порушення роботи систем організму. Незабаром алкоголь стає способом життя і несе з собою безповоротні патологічні наслідки.

Саме тому, такого роду захворювання легше запобігти, так як лікування алкогольної залежності може не принести ніяких результатів. Важливо вчасно виявити зміни в жіночій поведінці і ставленні до алкоголю. Головне завдання близьких в підтримці, турботи й уваги. Маючи психологічно і фізично комфортні умови життя, жінка в рідкісних випадках буде вдаватися до вживання спиртного.

Також обов'язковою умовою для здорових як жіночого, так і чоловічого поколінь, є програма профілактики серед школярів, а також робота з батьками. Важливо також регулярно проводити профілактику алкоголізму і серед населення: бесіди, перегляди мотивуючих роликів, групові зустрічі, прослуховування курсів з тими, хто вже позбувся згубної звички. Навіть незважаючи на те, що в нашій країні все ще звернення жінок по наркологічну допомогу вважається чимось незвичайним, потрібно вдатися до послуг лікарів-наркологів, які зможуть визначити стадію хвороби і виявити причину жіночого алкоголізму, допомогти повернутися до тверезого способу життя після проходження лікування алкоголізму в Дніпропетровську.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.23 (129 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо 13 років и 153 днів
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили 1388  реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!