Что такое алкоголизм

Алкоголізм - хронічне психічне прогредіентне захворювання, що характеризується пристрастю до алкоголю, з фізичною і психічною залежністю від нього https://ru.wikipedia.org/wiki/Алкоголизм. Відповідно до Міжнародної класифікації хвороб, щоб поставити такий діагноз як алкоголізм потрібно спиратися на цілий ряд основних ознак. Такому захворювання властиво розвиток абстинентного синдрому (нездужання різного поєднання і ступеня тяжкості) у разі припинення прийому алкоголю, сомато-неврологічних розладів і психічної деградації.

Втрачається ситуаційний контроль, коли людина не може визначити ні час, ні місце, ні людей, що оточують його. Кількісний контроль також втрачається, процес прийому алкоголю доводиться до ступеня сп'яніння, рівний наркотичної. Люди з хворобливою тягою до алкоголю явно виділяються серед інших. Постійні думки про спиртне: за роботою, в розмовах з друзями, навіть запрошення поспілкуватися за обідом є лише одним із приводів для вживання чергової дози. Змінюється і характер сп'яніння. Характерно, що до регулярного вживання алкоголю, у людини зазначалося швидке сп'яніння, процес якого згодом уповільнюється. Хворий може виглядати щодо тверезо, навіть прийнявши ту дозу алкоголю, яка викликає сп'яніння у людей, що не зловживають спиртними напоями. Така підвищена витривалість організму до етанолу свідчить про ще один симптом алкоголізму, зростання толерантності до алкоголю до 0,75 л 40% горілки і більше. Характерно, що в 68% випадків спостерігається придушення блювотного рефлексу, як наслідок захисного механізму організму. Та й вживати спиртне хворий на алкоголізм може і на самоті з будь-якого приводу, та й без нього. Також близькі можуть спостерігати неодноразово повторювану ситуацію, коли у члена їх родини, в порівнянні з минулими часами, постійно знаходиться захована доза алкоголю. У разі спостереження такого роду поведінки, слід звернутися до лікаря-нарколога для підтвердження діагнозу алкоголізм. Лікар встановить діагноз і визначить курс лікування на підставі клінічних проявів хвороби за допомогою медико-лабораторного обстеження.

Як діагностують алкоголізм

Існують такі методи діагностики алкоголізму:

 1. Збір анамнезу хвороби і життя. Під час бесіди з пацієнтом, лікар з'ясовує всю важливу інформацію про початок захворювання, його тривалості, розвитку ускладнень, періоди загострень, проведеному лікуванні і його результати. Також збираються дані про сім'ю, спадкові захворювання її членів, умови праці.

 2. Далі для постановки діагнозу, лікарем здійснюється комплекс діагностичних заходів. Методом пальпації обстежується печінка, при дослідженні серця і легенів застосовується метод перкусії (простукування ділянок тіла для аналізу звуків, що дає можливість визначення стану внутрішніх органів), методом аускультації, коли прослуховуються звуки роботи внутрішніх органів, вимірюється артеріальний тиск. У ряді випадків лікарем-неврологом проводиться діагностика основних рефлексів і виявлення уражень нервової системи.

 3. Після встановлення діагнозу із зазначенням стадії алкоголізму, проводяться лабораторні дослідження, які включають:

 • Загальний аналіз крові, що виявляє більшість відомих на сьогодні захворювань і показує стан організму в цілому;Діагноз - алкоголізм

 • Клінічний аналіз сечі відображає роботу нирок і стан сечових шляхів;

 • Біохімічний аналіз крові демонструє діяльність органів і систем організму;

 • Обстеження імунологічного статусу хворого здійснюється для оптимізації плану лікування, так як внаслідок алкогольної інтоксикації спостерігається зниження опірності до інфекцій;

 • Серологічний аналіз крові спрямований на розпізнавання інфекційних та вірусних захворювань, а також включає дослідження на ВІЛ і сифіліс;

 1. Інструментальна діагностика алкоголізму проводиться для виявлення порушень і патологій:

 • Електрокардіографія (ЕКГ) дозволяє виявити захворювання серцево-судинної системи, в разі наявних болів в серці і його збільшенні в розмірах, порушення серцевого ритму;

 • Ультразвукове дослідження (УЗД) використовується для розпізнавання структурних змін і їх вплив на організм;

 • Езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС) - це метод діагностики захворювань шлунка і дванадцятипалої кишки, для підтвердження або виключення таких;

 • Реоенцефалографія (РЕГ) дає можливість оцінити структуру судинної системи головного мозку;

 • Комп'ютерна томографія застосовується як для первинної діагностики, так і для уточнення попередньо поставленого діагнозу. На сьогоднішній день це один з ефективніших способів визначення змін в органах і системах людського організму.

 1. Дуже важливим діагностичним підходом є консультація з фахівцями різних областей: терапевта, невролога, психіатра, нарколога, психотерапевта, психолога, анестезіолога-реаніматолога.

Встановити такий діагноз як алкоголізм на перших етапах хвороби є не зовсім простим завданням через відсутність чітко виражених клінічних ознак хвороби. Проведення скринінгових тестів, дає можливість лише виявити стан ризику виникнення залежності від алкоголю. Так, найбільш надійними і придатними до застосування опитуваннями є MAST, CAGE і опитувальник Мортімера-Філкінса. Однак, на думку лікарів-наркологів, такі методи досить трудомісткі, особливо для самодіагностики хвороби.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.89 (122 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо 13 років и 152 днів
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили 1387  реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!