Законодавча боротьба з наркоманією

Питання незаконного поширення наркотиків для нашого суспільства звучить актуально і в багатьох аспектах залишається нерозв'язним. Він посилює і без того патову ситуацію, пов'язану з масовою наркотизацією. До сих пір дискусійним залишається і питання декриміналізації наркоспоживання. З одного боку, це б знизило статистику випадків інфікування серед наркоманів і полегшило муки тих, хто переживає абстинентний синдром. З іншої ж позиції, декриміналізація може позитивно відбитися на наркоіндустрії, яка представляє собою успішний бізнес з багатомільярдними оборотами, розвиненою інфраструктурою і наркотрафіком.

Міжнародний досвід

Практично у всіх країнах поширення, виробництво і зберігання наркотичних речовин заборонено законом. Тільки в Нідерландах, Північній Кореї, американських штатах Колорадо і Вашингтон так звані «легкі» наркотики наділені легальним статусом. У деяких країнах (Ірані, КНР, Сінгапурі) такі порушення караються особливо суворо - аж до страти. У Російській Федерації, наприклад, масштабна наркоторгівля чревата покаранням у вигляді довічного ув'язнення. У Білорусі кримінальне покарання наркоторговцям становить до 25 років позбавлення волі з обов'язковим вилученням майна.

Подібно європейським країнам, зберігання і розповсюдження наркотиків (Україна) переслідується законом, тому знаходиться в площині адміністративної та кримінальної відповідальності. Так, якщо зафіксований факт зберігання наркотиків до 0,005 грама, людина несе адмінвідповідальність. Якщо кількість знайденої наркоречовини перевищує встановлену норму - автоматично настає кримінальна відповідальність. Наприклад, в країнах Європи ця норма становить 1 г для опіумних наркотиків і 5 г - для марихуани.

Експерти Міжнародного центру в сфері наркополітики переконані що розглядати дану проблему необхідно не тільки з позиції законодавства, а й охорони здоров'я.

Українська законодавча база

Зберігання та розповсюдження наркотиків УкраїнаВ Україні особи, які вчинили правопорушення, пов'язане з обігом наркотичних речовин, психотропних засобів або їх аналогів, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Даний факт регулюється статтями Кримінального кодексу України, представленими в розділі 8 «Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення» (Посилання: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2341-14/print1443093680806278). Давайте детальніше розглянемо статті, що регламентують аспекти даного питання:

Стаття 305. Контрабанда наркотиків карається шляхом позбавлення волі на термін 3-12 років з конфіскацією майна.

Стаття за поширення наркотиків в Україні, а також їх виготовлення, придбання та зберігання (№307) говорить про те, що людина, яка вчинила такий злочин, може бути ув'язнений до 8 років. Якщо подібні факти зафіксовані без мети заробітку, особі можуть запропонувати кілька варіантів покарання: штраф у розмірі 50-100 НМДГ; виконання соціально значущих робіт протягом 2 років; арешт до 6 місяців; позбавлення волі до 3 років. Ще раз відзначимо, якщо обсяг вилученої наркоречовини не перевищує встановленого граничного значення (0,005 г), особа понесе не кримінальне, а адміністративне покарання. Згідно зі статтею 44 Кримінального кодексу, незаконне вирощування, придбання, зберігання і розповсюдження наркотиків в невеликих дозах карається наступним чином:

  • штраф (25-50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);
  • суспільно корисні роботи (20-60 годин);
  • адмінарешт до 15 діб.

Присвоєння, викрадення і вимагання наркотичних речовин карається позбавленням волі на строк 3-6 років (згідно зі Статтею 308).

Спроби в домашніх умовах виростити коноплю чреваті штрафом (до 50 НМДГ), піврічним арештом або перебуванням у в'язниці протягом 3-7 років (Ст. 310).

Факт схиляння до наркоспоживання також переслідується законом (ст. 315) і загрожує 5-річним тюремним ув'язненням. Ще жорсткіше він карається у випадку з неповнолітніми. До позбавлення волі строком на 5 років додається неможливість обіймати керівні посади і штраф.

У разі несанкціонованої видачі рецепта на придбання в аптеці наркотичного препарату порушнику загрожує штраф в розмірі до 50 НМДГ, виправні роботи (160-240 годин) або тюремне ув'язнення до 3 років. Про це говориться в статті 319 КК.

Підсумуємо. У кожному конкретному випадку порушення закону може інтерпретуватися по-різному з урахуванням всіх умов, при яких воно відбувалося (наприклад, особа діяла в особистих цілях або мала на меті заробіток; яку кількість наркотиків було вилучено; затримувалася чи особа раніше за подібні злочини і т. д.). Якщо вам необхідна допомога в лікуванні наркотичної залежності – сміливо звертайтеся до Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон». Тут вам гарантують абсолютну конфіденційність і анонімність.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.49 (128 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо років
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили   реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!