Сотні способів, але вибрати складно

Сьогодні на запит «Як вивести із запою?» Інтернет видасть вам масу варіантів: від експериментальних народних способів із застосуванням бульйону юшки або огіркового розсолу, до професійних дезінтоксикаційних методів очищення організму. Але чи так все просто насправді і чим небезпечний тривалий запій?

Запій і його різновиди

Запій, або дипсоманія - патологічний стан інтоксикації організму, спровокований тривалим (від 2-3 днів до декількох тижнів) вживанням алкоголю у великих дозах. Запій характерний для II-III ступеня алкогольної залежності. Згодом він може частішати і ставати більш тривалим. Печінка не справляється з величезною кількістю токсичних речовин, продукти алкогольного метаболізму накопичуються, отруюючи організм.

Експерти виділяють 2 типи запою:

 • істинний - в його основі лежить біологічна потреба людини випити. Такому стану передують зміни поведінки (дратівливість, пригніченість, «алкогольні сни» і т.д.). Він триває близько 2 тижнів.
 • помилковий (псевдо-запій) - спровокований зовнішніми обставинами (несподівана зустріч друзів, завершення робочого тижня, сварка з дружиною). За тими самими соціально обумовленим причинами (потрібно виходити на роботу, закінчилися гроші) алкоголік виходить з цього стану після закінчення 7-10 днів.

При цьому деякі фахівці стверджують, що подібна класифікація умовна. Перераховані види можуть поєднуватися, так як причиною їх розвитку є інтенсивний викид катехоламінів, ефект яких нейтралізується, якщо особа вип'є.

За тривалістю запої можуть бути:

 • короткостроковими - тривають не більше 2-3 днів. Такий запій можна швидко перервати. При цьому людина буде висловлювати своє невдоволення і агресію.
 • довгостроковими - стан запою триває від 1 до декількох тижнів. Толерантність до алкоголю вже сформована, тому людині для сп'яніння необхідна більша кількість спиртного. Обсяг випитого може варіюватися від 1 до 3 літрів.

До чого призводить запій?

Наслідки похмільного синдрому можуть виявлятися оперативно або відстрочено:

 • дисфункція внутрішніх органів і систем;
 • безсоння, чергується з галюцинаціями і нічними кошмарами;
 • блювота, яка важко зупиняється через стоншення судин шлунково-кишкового тракту;
 • загострення геморою та інших хронічних захворювань;
 • кишкова кровотеча, ознакою якої є чорний кал;
 • «Біла гарячка» - психоз, який супроводжується неадекватною поведінкою і галюцинаціями;
 • розвиток в результаті ураження ЦНС корсаковского психозу. Він проявляється порушеннями пам'яті і дезорієнтацією, може призвести до паралічу
 • набряк головного мозку, який часто веде до летального результату.

Виведення із запою: як проходить процедура

Як вивести із запоюОписані наслідки запою більш ніж серйозні, тому не варто експериментувати, сподіваючись, що вийти з цього стану допоможуть засоби народної медицини або вмовляння рідних. Людині, яка страждає похмільним синдромом, необхідна кваліфікована допомога. Зазвичай алкоголік відмовляється від госпіталізації, тому йому показана процедура купірування запою в домашніх умовах з подальшим супроводженням щоб уникнути різкого погіршення стану.

Фахівці Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон» готові надати комплекс дезінтоксикаційних заходів як в стаціонарі, так і вдома. До процесу виведення з запою вони підходять комплексно, із застосуванням фізіотерапевтичного, медикаментозного і психоаналітичного підходу. Тактика детоксикації підбирається індивідуально, з урахуванням тривалості запою і алкогольного стажу в цілому. Найчастіше пацієнтам пропонують оперативне інфузійно-детоксикаційне лікування. Так, у разі прояву гострих ознак похмільного синдрому людині внутрішньовенно вводять загальнозміцнюючі, заспокійливі і судинні препарати, необхідні для очищення, відновлення нормального електролітного балансу і насичення організму необхідними мікроелементами.

Не думайте, що прокапавшись, особа назавжди позбудеться алкозалежності. Це всього лише екстрена допомога, завдяки якій їй стане краще. Про потяг до спиртного вона забуде лише на короткий час. Для закріплення позитивного результату потрібно докласти багато зусиль і терпіння. Після детоксикації медіконовскі співробітники пропонують пацієнту пройти тривалий відновне лікування алкоголізму в Харкові або будь-якому іншому місті, в умовах стаціонару з обов'язковим курсом соціально-психологічної реабілітації. Метою такої системної терапії є:

 • позбавлення від стану похмілля;
 • виведення з організму токсинів, що накопичилися;
 • нормалізація обмінних процесів;
 • гармонізація психологічного і фізіологічного стану;
 • відновлення нормального режиму сну і харчування;
 • поліпшення міжособистісної комунікації;
 • швидка адаптація в соціумі.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.67 (123 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо 14 років и -122 днів
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили 1403  реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!