Епідемія алкоголізму і шизофренії, що переходять одне в інше

Епідеміологічне дослідження під керівництвом Л.М. Шейніна (1984), показує, що шизофренія і алкоголізм поєднуються в 10% випадків, і що характерно перше захворювання передує іншому частіше. Проблема такого взаємозв'язку викликає інтерес у багатьох дослідників і має наступні аспекти: вплив алкоголізму на перебіг шизофренії і клініка такого захворювання у хворих на шизофренію. Примітно, що за допомогою спиртного хворий знімає напругу, тривогу властиві шизофренії. Алкоголізм послаблює хронічний перебіг захворювання шизофренії, тим самим полегшує життя хворого в соціумі (роботи Бонгеффер (1906), пізніше Крепеліна (1912)).

Це спостереження і послужило підставою для дослідження і вивчення "деградуючих пияк", хворих на шизофренію, за якими, на відміну від пацієнтів психіатричних диспансерів, що не відстежувалися руйнівні наслідки ендогенного захворювання.

Алкогольна шизофреніяХаотичний прийом алкоголю при шизофренії - вірний спосіб знищення самого себе

Не зовсім упорядкований, а хаотичний характер вживання алкоголю, великі дози спиртного не мають ніякої первинної підгрунтя. Знижується самоконтроль, алкоголь підсилює галюцинаторно-маячні симптоми (хворобливі ідеї, що супроводжуються псевдогалюцинаціями, марення фізичного впливу), що відрізняються більшою тривалістю. У хворого проявляється соціально-трудова деградація, яка є наслідком скоріше шизофренічних процесів, ніж алкоголізації. До того ж, зміна особистості при алкоголізмі не настільки вагома, як при захворюванні на шизофренію. Перебіг хвороби характеризується наростаючими симптомами млявості і апатії. У симптоматиці переважають грубість, агресія, дратівливість, істерична поведінка поряд з проявами підвищеного статевого потягу або відсутності такого. Алкоголь викликає безвольність і разом з тим виникає седативний ефект, що для людей з таким захворюванням як шизофренія алкогольна, здається єдино вірним способом позбутися від стану тривоги і напруги. Але слід розуміти, що алкоголь це психотропна речовина, і вважати його лікарським засобом не варто. Він надає органічне ураження центральної нервової системи, і, отже згодом призводить до недоумства. А зміни обсягу і структури головного мозку є причиною порушення його роботи, і відповідно когнітивних функцій.

Коли захворювання бореться за своє виживання

Зв'язок шизофренії і алкоголізму зумовлюють багато чинників, дослідження яких утруднено у зв'язку з постійною взаємодією причини і слідства, що передбачає миттєву зміну картини. Людина, щоб подолати психологічний дискомфорт, вдається до допомоги спиртного, так як алкоголь активує виникнення дофаміну, що є основним компонентом системи задоволення. Таким чином, хворий на шизофренію намагається зняти напругу, часто ускладнюючи основне захворювання алкогольною залежністю.

Якщо говорити про лікуванні алкоголізму, то шизофренія алкогольна вимагає від фахівців найсильніших зусиль і комплексної терапії, що обумовлено нестійкістю терапевтичних ремісій. Виходячи з результатів проведення терапії, за умови грамотної побудови психіатричної допомоги та медикаментозного лікування, хворий на шизофренію, обтяженої алкогольною залежністю, не є загрозою для суспільства.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.91 (122 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо 14 років и -11 днів
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили 1417  реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!