Зв'язок наркоманії і шизофренії проявляється все частіше

Слід зауважити, що на сьогоднішній день, два взаємопов'язані захворювання, шизофренія і наркотики, мають стійку тенденцію в зростанні. Про вагому частоту прецедентів розвитку шизофренії при наркотичної залежності свідчать показники багатьох досліджень. Так, в період з 1950-1960-х років, було зафіксовано лише 2-4% хворих на шизофренію з наркотичною залежністю, а вже в 1970-1990-ті показник виріс до 25-30%. За даними досліджень, що проводилися в 2008 році (Department of Forensic Mental Health Science, Institute of Psychiatry, King's College London, UK 2008 Aug), з 257 пацієнтів з діагнозом шизофренії, у 24,9% супутнє захворювання було пов'язане з вживанням канабіноїдів, так званих психостимуляторів. З подвійним діагнозом переважали пацієнти, що приймали марихуану 62% і кокаїн близько 51%.

шизофренія і наркотики

Проблеми в сім'ї та соціального життя - відправна точка в шляху до наркоманії та подальшої шизофренії

Найчастіше, мотивацією до прийому наркотичних речовин стають різні фактори. Для кого-то це відсутність нормального спілкування з близькими або надмірне опікування ними, небажання підкорятися сімейним і громадським засадам, постійний внутрішній конфлікт і недисциплінованість, страх, почуття самотності. Так чи інакше, відчуваючи емоційну напругу і незадоволеність, людина підсвідомо шукає можливість позбутися від таких нав'язливих станів, вдаючись до наркотиків, які дають на початку почуття комфорту і душевного спокою. Вчені встановили, що нестача або надлишок нейромедіаторів - біологічно активних речовин які беруть участь в процесі біохімічного обміну в головному мозку, є причиною перерахованих вище відчуттів страху, тривоги, неспокою і депресії. Але слідом за отриманим почуттям ейфорії, незважаючи на первинне зняття маревної напруженості за допомогою психоактивних речовин, людина починає страждати розладом мислення, що проявляється неадекватною поведінкою і вчинками через ураження ділянок головного мозку. Це так звана параноя. Отже, наркоманія виступає каталізатором розвитку шизофренії. А тяга до наркотиків, в період зменшення значущості марення для хворого або виходу з депресивних станів, виступає як важливий диференційно-діагностичний показник.

Шизофренія може перерости в наркоманію

Слід зазначити, що досить таки часто, споживання наркотиків пригнічує гостроту продуктивної симптоматики. Фахівці, що займаються проблемами патологічних залежностей Інституту психіатрії Королівського коледжу Лондона (King's College London, Strand, London; www.kcl.ac.uk), прийшли до висновку, що шанси у людей на виникнення шизофренії подвоюються при вживанні психоактивних речовин. Під час обстеження було встановлено причинно-наслідковий зв'язок, коли 48,6% респондентів не застосовували наркотичні речовини, для інших же кількість вживання наркотиків відповідало 62 випадкам. Виявилося, що показники ризику були позитивно пов'язані з регулярним вживанням канабіноїдів. Ряд аналізів при Йельській медичній школі підтвердили зв'язок наркотичної залежності і ризиком розвитку шизофренії, завдяки загальній генетичній етіології (суть відкриття опублікована в статті журналу "Biological Psychiatry").

Наркотики і шизофренія, захворювання, які мають складну кореляцію, яка не дає визначити причинно-наслідкові зв'язки. Проблема наркоманії при шизофренії вимагає додаткових досліджень, щоб нові методи лікування наркоманії допомогли психіатричної та наркологічної службам зупинити розвиток такого роду патології.

Графіки емоційного простору людини

http://voronov-8.livejournal.com/1144.html

 graph1 graph2 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.42 (129 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо років
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили   реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!