Зв'язок наркоманії і шизофренії проявляється все частіше

Слід зауважити, що на сьогоднішній день, два взаємопов'язані захворювання, шизофренія і наркотики, мають стійку тенденцію в зростанні. Про вагому частоту прецедентів розвитку шизофренії при наркотичної залежності свідчать показники багатьох досліджень. Так, в період з 1950-1960-х років, було зафіксовано лише 2-4% хворих на шизофренію з наркотичною залежністю, а вже в 1970-1990-ті показник виріс до 25-30%. За даними досліджень, що проводилися в 2008 році (Department of Forensic Mental Health Science, Institute of Psychiatry, King's College London, UK 2008 Aug), з 257 пацієнтів з діагнозом шизофренії, у 24,9% супутнє захворювання було пов'язане з вживанням канабіноїдів, так званих психостимуляторів. З подвійним діагнозом переважали пацієнти, що приймали марихуану 62% і кокаїн близько 51%.

шизофренія і наркотики

Проблеми в сім'ї та соціального життя - відправна точка в шляху до наркоманії та подальшої шизофренії

Найчастіше, мотивацією до прийому наркотичних речовин стають різні фактори. Для кого-то це відсутність нормального спілкування з близькими або надмірне опікування ними, небажання підкорятися сімейним і громадським засадам, постійний внутрішній конфлікт і недисциплінованість, страх, почуття самотності. Так чи інакше, відчуваючи емоційну напругу і незадоволеність, людина підсвідомо шукає можливість позбутися від таких нав'язливих станів, вдаючись до наркотиків, які дають на початку почуття комфорту і душевного спокою. Вчені встановили, що нестача або надлишок нейромедіаторів - біологічно активних речовин які беруть участь в процесі біохімічного обміну в головному мозку, є причиною перерахованих вище відчуттів страху, тривоги, неспокою і депресії. Але слідом за отриманим почуттям ейфорії, незважаючи на первинне зняття маревної напруженості за допомогою психоактивних речовин, людина починає страждати розладом мислення, що проявляється неадекватною поведінкою і вчинками через ураження ділянок головного мозку. Це так звана параноя. Отже, наркоманія виступає каталізатором розвитку шизофренії. А тяга до наркотиків, в період зменшення значущості марення для хворого або виходу з депресивних станів, виступає як важливий диференційно-діагностичний показник.

Шизофренія може перерости в наркоманію

Слід зазначити, що досить таки часто, споживання наркотиків пригнічує гостроту продуктивної симптоматики. Фахівці, що займаються проблемами патологічних залежностей Інституту психіатрії Королівського коледжу Лондона (King's College London, Strand, London; www.kcl.ac.uk), прийшли до висновку, що шанси у людей на виникнення шизофренії подвоюються при вживанні психоактивних речовин. Під час обстеження було встановлено причинно-наслідковий зв'язок, коли 48,6% респондентів не застосовували наркотичні речовини, для інших же кількість вживання наркотиків відповідало 62 випадкам. Виявилося, що показники ризику були позитивно пов'язані з регулярним вживанням канабіноїдів. Ряд аналізів при Йельській медичній школі підтвердили зв'язок наркотичної залежності і ризиком розвитку шизофренії, завдяки загальній генетичній етіології (суть відкриття опублікована в статті журналу "Biological Psychiatry").

Наркотики і шизофренія, захворювання, які мають складну кореляцію, яка не дає визначити причинно-наслідкові зв'язки. Проблема наркоманії при шизофренії вимагає додаткових досліджень, щоб нові методи лікування наркоманії допомогли психіатричної та наркологічної службам зупинити розвиток такого роду патології.

Графіки емоційного простору людини

http://voronov-8.livejournal.com/1144.html

 graph1 graph2 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.42 (129 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо 13 років и 120 днів
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили 1382  реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!