Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Наркотики і шизофренія – згубний взаємозв’язок

Зв’язок наркоманії і шизофренії проявляється все частіше

Слід зауважити, що на сьогоднішній день, два взаємопов’язані захворювання, шизофренія і наркотики, мають стійку тенденцію в зростанні. Про вагому частоту прецедентів розвитку шизофренії при наркотичної залежності свідчать показники багатьох досліджень. Так, в період з 1950-1960-х років, було зафіксовано лише 2-4% хворих на шизофренію з наркотичною залежністю, а вже в 1970-1990-ті показник виріс до 25-30%. За даними досліджень, що проводилися в 2008 році (Department of Forensic Mental Health Science, Institute of Psychiatry, King’s College London, UK 2008 Aug), з 257 пацієнтів з діагнозом шизофренії, у 24,9% супутнє захворювання було пов’язане з вживанням канабіноїдів, так званих психостимуляторів. З подвійним діагнозом переважали пацієнти, що приймали марихуану 62% і кокаїн близько 51%.


шизофренія і наркотики

Проблеми в сім’ї та соціального життя – відправна точка в шляху до наркоманії та подальшої шизофренії

Найчастіше, мотивацією до прийому наркотичних речовин стають різні фактори. Для кого-то це відсутність нормального спілкування з близькими або надмірне опікування ними, небажання підкорятися сімейним і громадським засадам, постійний внутрішній конфлікт і недисциплінованість, страх, почуття самотності. Так чи інакше, відчуваючи емоційну напругу і незадоволеність, людина підсвідомо шукає можливість позбутися від таких нав’язливих станів, вдаючись до наркотиків, які дають на початку почуття комфорту і душевного спокою. Вчені встановили, що нестача або надлишок нейромедіаторів – біологічно активних речовин які беруть участь в процесі біохімічного обміну в головному мозку, є причиною перерахованих вище відчуттів страху, тривоги, неспокою і депресії. Але слідом за отриманим почуттям ейфорії, незважаючи на первинне зняття маревної напруженості за допомогою психоактивних речовин, людина починає страждати розладом мислення, що проявляється неадекватною поведінкою і вчинками через ураження ділянок головного мозку. Це так звана параноя. Отже, наркоманія виступає каталізатором розвитку шизофренії. А тяга до наркотиків, в період зменшення значущості марення для хворого або виходу з депресивних станів, виступає як важливий диференційно-діагностичний показник.

Шизофренія може перерости в наркоманію

Слід зазначити, що досить таки часто, споживання наркотиків пригнічує гостроту продуктивної симптоматики. Фахівці, що займаються проблемами патологічних залежностей Інституту психіатрії Королівського коледжу Лондона (King’s College London, Strand, London; www.kcl.ac.uk), прийшли до висновку, що шанси у людей на виникнення шизофренії подвоюються при вживанні психоактивних речовин. Під час обстеження було встановлено причинно-наслідковий зв’язок, коли 48,6% респондентів не застосовували наркотичні речовини, для інших же кількість вживання наркотиків відповідало 62 випадкам. Виявилося, що показники ризику були позитивно пов’язані з регулярним вживанням канабіноїдів. Ряд аналізів при Йельській медичній школі підтвердили зв’язок наркотичної залежності і ризиком розвитку шизофренії, завдяки загальній генетичній етіології (суть відкриття опублікована в статті журналу “Biological Psychiatry”).

Наркотики і шизофренія, захворювання, які мають складну кореляцію, яка не дає визначити причинно-наслідкові зв’язки. Проблема наркоманії при шизофренії вимагає додаткових досліджень, щоб нові методи лікування наркоманії допомогли психіатричної та наркологічної службам зупинити розвиток такого роду патології.

Графіки емоційного простору людини

http://voronov-8.livejournal.com/1144.html

 graph1 graph2 
Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Виведення із запою
  Сотні способів, але вибрати складно Сьогодні на запит «Як вивести із запою?» Інтернет видасть вам масу варіантів: від експериментальних народних...
  Детальніше
  Чому мутують наркотики?
  Розвиток, який тільки шкодить Сучасна наркоіндустрія з кожним роком розвивається, про що свідчить офіційна статистика. Багато старшокласників вже знайомі з...
  Детальніше
  Лікування ігроманії у Львові
  Ігроманія – одна з різновидів залежностей, що набуває все більш широку поширеність і наближається, згідно зі статистикою, до показників захворювання...
  Детальніше
  Кодування гіпнозом від алкоголізму: як це відбувається і чи є ефект?
  Що таке кодування гіпнозом? Метод кодування гіпнозом в лікуванні від алкоголізму став поширеним ще зі середини XX століття. Застосування такого...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі