Програма реабілітації наркозалежних пацієнтів «12 кроків» справедливо вважається однією з найбільш ефективних методик, які завоювали численні позитивні відгуки по всьому світі. Програма «12 кроків» з'явилася в 30-роках минулого століття і за цей час допомогла десяткам тисяч залежних людей подолати згубну пристрасть і повернутися до повноцінного, нормального життя.

Опис методу програми «12 кроків»

Методика реабілітації наркозалежних «12 кроків» - це поетапна програма, спрямована на духовну переорієнтацію пацієнтів. Суть програми полягає в тому, що людина усвідомлює свою залежність, необхідність лікування, погоджується прийняти допомогу фахівців.

Працюючи над собою в колективі людей, які теж борються з проблемою залежності, пацієнт розуміє необхідність внесення кардинальних змін в своє життя, відбувається переоцінка цінностей.

В цілому, програма «12 кроків» складається з наступних, послідовних етапів:

 • усвідомлення того, що наркотична залежність є хворобою, яка вимагає грамотного, професійного лікування;
 • згоду прийняти допомогу в боротьбі із залежністю;
 • проведення самоаналізу і суб'єктивна оцінка власних вчинків, скоєних під впливом наркотичних речовин;
 • визнання власних помилок, як перед оточуючими, так і перед самим собою;
 • активна робота над собою, власними недоліками, боротьба з психологічної тягою до вживання наркотичних речовин;
 • визнання своєї провини і прохання про прощення у тих людей, яким людина заподіяла біль;
 • спокутування провини перед близькими, оточуючими людьми;
 • придбання навичок самоконтролю, постійного аналізу та суб'єктивної оцінки власних вчинків;
 • прийняття життя і навколишнього світу таким, яким воно є, контроль над собою і можливими спокусами;
 • допомога новачкам, які роблять тільки перші кроки на шляху до одужання.

Кожен етап опрацьовується ретельно і до наступного кроку людина переходить лише тоді, коли повністю пропрацював попередню проблему. Ефективність даної методики полягає в тому, що пацієнт не просто бореться з залежністю, а поступово піднімається на більш високий духовний рівень, в його житті з'являються нові друзі, цілі, інтереси, життя набуває іншого змісту.

Переваги методики

Програма реабілітації наркозалежних пацієнтів «12 кроків» характеризується наявністю наступних, незаперечних переваг:

 • людина приходить до усвідомлення своєї проблеми і розуміння необхідності змін самостійно, без будь-яких навіювань і гіпнотичних технік;
 • реабілітація за програмою «12 кроків» ведеться поступово, дозволяючи пропрацювати багато внутрішніх проблем і поліпшити якість різних сфер життя пацієнта;
 • заняття за програмою «12 кроків» розкривають внутрішній потенціал і духовну складову особистості кожного пацієнта, людина приходить до абсолютної гармонії з собою і з оточуючим світом;
 • програма дає можливість пацієнту позбутися від почуття провини, виправити багато помилок і налагодити втрачені міжособистісні зв'язки;
 • колективна робота і перебування в здоровому терапевтичному співтоваристві дає людині можливість здобути навички взаємодії в соціумі, отримати підтримку з боку однодумців, знайти нових друзів;
 • людина отримує можливість відверто поговорити про свою проблему з іншими людьми, які відчувають ті ж труднощі, без боязні бути незрозумілим, засудженим або відкинутими. На заняттях пацієнти діляться досвідом, надихаються прикладом один одного, що дає прекрасний психотерапевтичний ефект.

Програма 12 кроків

На думку фахівців, основною перевагою реабілітаційної програми «12 кроків» є саме усвідомленість, адже всі зміни, що відбуваються з людиною, що займається за даною методикою, - це результат його особистого вибору і роботи над собою, а не чужого навіювання!

Наскільки ефективна програма «12 кроків»?

Високі показники ефективності реабілітаційної програми «12 кроків» визнані у всіх країнах світу. Судячи з відгуків фахівців і самих пацієнтів, які пройшли всі 12 кроків, дана методика, не тільки допомагає позбутися від залежності, а й поліпшити життя, зробити його більш яскравим, насиченим, успішним і емоційним. Таким чином, людина відчуває себе щасливою і реалізованою, у неї зникає необхідність у вживанні штучних допінгів.

При цьому програма «12 кроків» однаково ефективна для людей різної статі, вікової категорії, рівня освіти і соціального статусу. Говорити про отримання позитивних результатах можна лише в тому випадку, коли людина займається, реалізуючи принципи програми «12 кроків» під керівництвом досвідченого психолога та інших фахівців у кваліфікованому профільному лікувальному закладі.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.25 (130 голосів)

 

Menu cities header

Наші центри лікують алкогольну та наркотичну залежність в 14 містах
Наші центри у 14 містах
10 років наші центри допомагають боротися із алкогольною та наркотичною залежністю
Працюємо 14 років и -122 днів
Ми допомагаємо людям повернутися до повноцінного життя
Випустили 1403  реабілітантів
Ми надаємо всі умови для успішної реабілітації
30% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон" відкриває шлях до життя, вільного від алкоголю, наркотиків та депресії. Ми не залишаємо людей після проходження реабілітації. У нас діють групи взаємодопомоги для батьків і близьких пацієнтів, і групи для випускників, які вже звільнилися від залежності. Фахівці наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним і близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Полтаві, Зопоріжжі, Сумах, Луцьку, Хмельницьку та інших містах. Лікування повністю Анонімне !!!