Зміст:

  1. Способи зняття абстиненції вдома.
  2. Домашні засоби боротьби з ломкою.

Наркотики викликають психологічну та фізичну залежність. При зниженні дози або відмові від прийому наркотичних засобів виникає патологічна реакція - синдром відміни або ломка. Багато наркозалежних вважають, що можуть самостійно впоратися з ломкою, використовуючи народні засоби. Деякі хворі викликають бригаду екстреної допомоги на дім і домовляються з наркологом про подальше лікування без госпіталізації - в домашніх умовах.

 

Наскільки безпечні для здоров'я, життя хворого і ефективні обидва рішення проблеми? У яких випадках можна самостійно купірувати ознаки ломки, а в яких наслідки синдрому відміни можуть спричинити серйозні і небезпечні для життя наслідки?

Способи зняття абстиненції

Способи зняття абстиненції вдома

Тривалість ломки, тяжкість її симптомів залежать від виду наркотичної речовини, що вживається хворим. На вираженість абстинентного синдрому також впливають: тривалість вживання наркотиків, величина і частота введенної дози, наявність супутніх захворювань і рівень адаптаційних можливостей організму.

Відносно легку ломку викликає відмова від вживання похідних канабісу (конопель або марихуани) і курильних сумішей (спайса). Навіть у наркоманів, тривалий час вживавших ці види психоактивних речовин, ломка нагадує застудний або грипозний стан.

Хворий відчуває ломоту у всьому тілі, головний біль, стиснення за грудиною, неспокійний сон, тривожність, поганий настрій. З усіма перерахованими недугами можна впоратися самостійно. Спокій в гострий період, рясне пиття, вітаміни і прогулянки на свіжому повітрі після стихання основних симптомів допоможуть за кілька днів позбутися від ломки.

Подолання ломки свідчить про те, що організм очистився від токсинів і продуктів розпаду наркотичних речовин, але залишається найнебезпечніша і важко-переборна психічна залежність. Через неї наркомани знову починають вживати наркотики. Щоб повністю вилікуватися від наркозалежності, фахівці радять хворим, які здолали ломку в домашніх умовах, звернутися в спеціалізовані клініки або реабілітаційні центри. Тільки за допомогою психологів і психіатрів можна позбутися від психічної тяги до наркотиків.

«Важкі» наркотики викликають більш тривалу ломку, яка може тривати до 30-40 днів. Виразність симптомів її така, що хворий без допомоги професіоналів і медикаментозної терапії не в силах витримати їх. Хворим, які вживають опіати (морфій) і природні (кокаїн) або синтетичні (амфетамін) стимулятори нервової системи, знімати ломку в домашніх умовах можна тільки під наглядом нарколога. У цей період у наркомана зі стажем можуть загостритися хронічні захворювання, відмовити печінка, нирки, серце.

Ще однією небезпекою є психічний стан - депресія, апатія, втрата сенсу життя, які хворий відчуває під час ломки, можуть привести до суїциду. Найтриваліша і важка реакція відзначається при скасуванні героїну і метадону. Розраховувати на успіх купірування ломки в домашніх умовах можуть тільки ті хворі, стаж наркозалежності яких не перевищує 1 року, добова доза цих видів наркотику невелика, а сам хворий стабільний психічно і без супутніх захворювань.

Домашні засоби боротьби з ломкою

Всі кошти для подолання ломки в домашніх умовах поділяються на:

  1. Фізичні - контрастний душ, відвідування лазні, сауни, збалансоване харчування і рясне пиття.
  2. Медикаментозні - симптоматична терапія усуває ознаки ломки. Застосовують: анальгетики, седативні (заспокійливі) препарати, легке снодійне, абсорбенти, ліки від діареї, нудоти. Більшість симптоматичних засобів можна купити в аптеці без рецепта.
  3. Психологічні - правильний настрій, медитація, дихальні техніки, прийоми розслаблення (релаксації) допомагають впоратися з тягою до наркотиків, зняти больові відчуття, відволіктися, заспокоїтися.
  4. Народні - в цю групу можна віднести лікування за допомогою відварів і настоїв лікарських рослин, продуктів бджільництва, біогенні стимулятори (настій воскової молі, сік алое), які прискорюють процеси очищення організму.

Домашні засоби боротьби з ломкою

Згідно зі статистикою, зняття ломки в домашніх умовах допомагає впоратися з наркотичною залежністю менше 5% хворих.

Щоб безпечно, швидко і ефективно впоратися з синдромом відміни, очистити свій організм від наркотиків і позбутися від психічної залежності, потрібно пройти багатоетапне комплексне лікування під наглядом професіоналів.

У клініці «Лікарі» діє стаціонар, можливий виїзд нарколога на будинок. Але детоксикація - тільки перший крок в комплексній програмі лікування від наркоманії, яка складається з 4 етапів. Тільки за умови повноцінного лікування в стаціонарі хворий може назавжди позбутися від тяги до наркотиків, змінити своє ставлення до речовин, що змінюють свідомість і повернутися до повноцінного життя.

Засоби для подолання ломки

Програма, застосовувана в клініці, ефективна в 90% випадків. Клініка «Лікарі» приймає пацієнтів в будь-який час доби, круглий рік, без вихідних і свят. Хворому гарантована анонімність і конфіденційність.

Ви можете зателефонувати: +38 (050) 766-07-85

Ви можете зателефонувати

facilities number

Наші центри у 21 місті

lifespan

Працюємо 14 років и 29 днів

saved

Реабілітацію прошли 1416 людей

success rate

85% успіху в програмі

Всеукраїнський наркологічний центр "Медікон"

Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів. Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!