Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Лікування амфетамінової залежності: як врятувати людину від згоряння

Амфетамін (офіц. Назва «фенамін») відноситься до групи психостимуляторів. Вперше він був синтезований в Німеччині в кінці ХІХ століття. Спочатку він використовувався з медичною метою для лікування астми, епілепсії, хвороби Паркінсона. За часів ІІ Світової війни американським і англійським військовим видавали таблетований фенамін, щоб вони відчували себе сильніше і впевненіше. Сьогодні ж в США більше 20 млн людей вживають його з наркотичною метою. Науково доведено здатність амфетаміну викликати не тільки сильну фізичну і психологічну залежність, а й руйнувати людський мозок.

Як зрозуміти, що людина вживає амфетаміни?

Клінічна картина амфетамінової залежності може у кожного проявлятися по-різному. Ступінь її прояви залежить від наркостажа і дозування. Основний вплив амфетаміну на центральну нервову систему проявляється піднесеним настроєм, високою працездатністю, появою почуття впевненості у власних силах. Людина ніби одягає рожеві окуляри: любить весь світ і всім хоче допомогти.

Згодом райдужне сприйняття світу меркне і змінюється агресією, невгамовною люттю. Розвивається толерантність до наркотику – потреба постійно збільшувати дозу (до 1000 мг в день), щоб досягти потрібного ефекту. Випадки появи сенсибілізації (протилежної толерантності явища) також нерідкі. Так, звична доза амфетаміну викликає ще більшу гіперактивність і, звісно, навантаження на організм.

Стадії амфетамінової залежності

Описані нижче ознаки допоможуть вам зрозуміти, як довго приймає амфетамін та чи інша людина. Експерти виділили кілька стадій розвитку залежності від амфетаміну, назвавши їх поширеними в суспільстві наркоманів сленговими термінами:

 1. «Прихід» – стан, який відчуває людина відразу після уколу або куріння наркотику. Серцебиття частішає, артеріальний тиск зростає, метаболічні процеси прискорюються.

 2. «Кайф» – апогей стану. Людина вважає, що він найрозумніший, хоче з кимось сперечатися, перебиває співрозмовника.

 3. «Кутеж» – найнебезпечніша фаза, оскільки наркоман вже не може отримувати початкове задоволення. Він не знає, чим заповнити порожнечу, втрачає почуття самоідентифікації. Йому здається, що під шкірою живуть жуки, тому він довго не спить, втрачає апетит і зв’язок з реальністю.

 4. «Ломка» може тривати 1-3 дні. Наркоману здається, що з таким болем його організм не впорається.

 5. «Мет-похмілля» (триває до 2 тижнів) – після «ломки» наркоман відчуває пригнічений стан (організм зневоднений, виснажений фізично і емоційно).

Існує 2 сюжету розвитку подальших подій. Щоб «покращити» стан, наркоман може збільшити дозу і ще більше погрузнуть в нарко-безодні. А відмовившись від наркотика, належить перенести період абстиненції. Ідеальний варіант, коли він протікає під наглядом фахівців з подальшим лікуванням амфетамінової залежності, яка включається і курс соціально-психологічної реабілітації.

Якщо ж ви вважаєте, що зможете подолати абстинентний синдром самостійно, знайте, що він супроводжується такими явищами:

  • хворий відчуває пригніченість і слабкість;

  • створюється враження, що хтось ламає кістки, викручує м’язи;

  • з’являється непереборна тяга до наркотику;

  • виникають суїцидальні ідеї.

Найчастіше спроби пережити абстиненцію поодинці терплять фіаско, і людина зривається. Автоматично збільшується ризик розвитку серцево-судинних захворювань (інфаркту міокарда, інсульту), шизофренії, ниркової недостатності.

Як з амфетамінової залежністю борються в «МЕДІКОН»

Лікування від амфетамінуЛікування від амфетаміну в наркологічному центрі «Медікон» проходить системно, в кілька етапів і тільки в умовах закритого стаціонару. Після скрупульозного обстеження пацієнта і вивчення анамнезу захворювання йому індивідуально підбирають процедуру детоксикації, яка допоможе пережити дуже болючий період «ломки», очистити організм від токсинів, залишків наркотику і відновити роботу органів і систем. В даному контексті виправдано також використання медпрепаратів (транквілізаторів, блокаторів та нейролептиків), які допомагають хворому заспокоїтися і подолати стан психозу.

На даному етапі найчастіше потрібна консультація психоневролога, який оцінює масштаби ураження головного мозку (при тривалому системному наркоспоживанні) і призначає адекватну терапію.

Після подолання фізичної залежності настає фаза психологічної реабілітації. Досвідчені психологи центру допоможуть реабілітантами переконатися в правильності свого рішення кинути наркотики, переконають, в тому, що життя прекрасне у всіх своїх проявах. Важливо сприймати її такою, і не намагатися вирішувати дріб’язкові проблеми тільки за допомогою наркодопінга. Тут, в умовах центру, наші пацієнти знаходять нових друзів-однодумців, серйозно захоплюються спортом і іншими хобі. Але по закінченню лікування від амфетаміну вони бояться повертатися додому, щоб не «зірватися». Для цього передбачена соціальна реабілітація і постреабілітаціонной підтримка. У будь-який момент реабілітант може звернутися до нас за допомогою – нехай він потребує відвертій розмові, раді, як налагодити стосунки з дружиною або відновитися у ВНЗ.

Як ніхто інший, ми зацікавлені в тому, щоб всі наші реабілітанти назавжди побороли в собі нарковлеченіе, зміцніли фізично і стали багатшими духовно, тому не зупиняємося на півдорозі!

Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

Наші центри в 21 місті
Наші центри в 21 місті
Працюємо більше 15 років
Працюємо більше 15 років
Реабілітацію пройшли 1416 людей
Реабілітацію пройшли 1416 людей
85% успіху в програмі
85% успіху в програмі