Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Лікування метадонової залежності

Сьогодні багато приватних і державних медустанов як ефективний спосіб лікування опіатної наркозавасімості використовують замісну підтримувальну терапію з застосуванням інших наркотичних препаратів, облік використання яких веде Міністерство охорони здоров’я України.

Дане лікування полягає в тому, що хворому допомагають подолати абстиненцію, викликану прийомом героїну або морфіну за допомогою іншого наркотичної речовини – метадону. Цей метод має свої переваги і добре зарекомендувала себе в країнах Європи, проте далеко не завжди вона проводиться компетентними фахівцями. Важливо підібрати адекватне дозування наркотику і розрахувати тривалість лікування, яке має відбуватися в стаціонарних умовах під керівництвом лікаря-нарколога, експерта по хімічної залежності, терапевта і психолога. В іншому випадку формується вторинна (ще більш стійка) залежність від метадону, яка підкорює собі людину емоційно, фізично і психологічно.

Клінічна картина залежності від метадону

Ознаки метадонової залежності мало чим відрізняються від симптомів залежності, яку провокують інші наркотики. Серед візуальних ознак, які свідчать про те, що людина вживає метадон, можна виділити наступні:

 • занадто бліда шкіра обличчя, темні кола під очима;
 • почервонілі або мутні очі, слабо реагують на зміну інтенсивності освітлення;
 • зіницю патологічно звужений / розширено;
 • з’являється хронічний кашель;
 • порушується рухова координація;
 • пересихає слизова рота.

Крім цього, суттєво змінюється поведінка людини. Змінюється режим його сну: зайва сонливість чергується з безсонням. Настрій, подібно гойдалці, може змінюватися кілька разів за день. Людина стає апатичною або агресивною. Її мова часто буває нерозбірливою і алогічною. Наркоману подобається провокувати співрозмовника на дискусію.

Будучи чистим наркотиком, метадон викликає великий ризик передозування, негативно відбивається на роботі всіх органів і систем:

 • Кровоносна система. В результаті зміни складу крові порушується кровопостачання, відзначаються застійні явища, які загрожують тромбозом, інсультом;
 • Головний мозок. У наркомана погіршується пам’ять, увага, розумові процеси.
 • Печінка піддається застійним явищам, цирозу.
 • Кісткова система. При тривалому наркоспоживанні з організму вимивається кальцій, відбувається демінералізація, кістки стають крихкими, часто ламаються.
 • Статева функція. У 60% чоловіків діагностують еректильну дисфункцію. Жінки страждають порушенням менструального циклу, гормональним дисбалансом.

Як проявляється «ломка»?

Багато хто помилково вважає, що метадон, в порівнянні з іншими наркотиками, менш небезпечний. Насправді, він формують більш сильну залежність, а «ломка» може тривати до місяця. Природно, таке потужне нарко-потяг і фізичну біль на межі божевілля витримати поодинці неможливо, тому щоб подолати цю установку, потрібна допомога фахівців. Не варто ризикувати і намагатися допомогти людині подолати цей стан самостійно. Так ви тільки втратите дорогоцінний час і нашкодите його здоров’ю.

Побороти пристрасть до метадону реально?

Лікування метадонової залежностіЗа лікування метадонової залежності береться далеко не кожна клініка. Синдром відміни протікає вкрай важко, організм пацієнта виснажений, потребує проведення ризикованою процедури оперативної детоксикації під загальним наркозом. Виходячи з цього, багато фахівців стверджують, що лікування від метадону неможливо. Деякі з них дають наркозалежним абсурдні поради – переходити на інший наркотик, інакше вони не візьмуться за лікування.

У «МЕДІКОН» позбавлення від наркозалежності, викликаної системним, неконтрольованим вживанням метадону, є дуже трудомісткий і тривалий процес. Воно починається з індивідуально підібраною процедури детоксикації. Залежно від стану пацієнта і його наркостажа, може бути запропонований класичний і швидкий варіант програми «Детокс» Експрес-варіант очищення розрахований на 8-12 годин перебування пацієнта під наркозом. За цей час йому внутрішньовенно вводяться антагоністи опіатних рецепторів, які витісняють з організму залишки морфіну. В результаті організм очищається, але прояву «ломки» відразу не зникають. За сценарієм класичної детоксикації, яка триває до 2 тижнів, пацієнтові призначають прийом седативних, болезаспокійливих і снодійних препаратів, які до комплексі послаблюють прояву абстиненції.

Подальше лікування від метадону структуровано на наступні етапи:

 1. Застосування медпрепаратів, щоб позбутися від фізичної залежності і відновити роботу органів і систем;
 2. Психологічна реабілітація з пацієнтом і його рідними. Вона допомагає відшукати першопричини залежності, нормалізувати міжособистісні відносини і сформувати сильну мотивацію на ведення тверезого способу життя;
 3. Соціальна реінтеграція – допомога реабілітантами при адаптації за стінами клініки.

Традиційно лікування в «МЕДІКОН» проходить анонімно і на високому професійному рівні. Досвідчені медіконовскі співробітники для кожного пацієнта підберуть індивідуальну програму реабілітації, щоб подарувати шанс на повноцінне життя без наркотиків.

Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

Наші центри в 21 місті
Наші центри в 21 місті
Працюємо більше 15 років
Працюємо більше 15 років
Реабілітацію пройшли 1416 людей
Реабілітацію пройшли 1416 людей
85% успіху в програмі
85% успіху в програмі