Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Лікування залежності від спайса: курильна суміш від якої складно відмовитися

Наркотик «Спайс», який дослівно перекладається з англійської як «приправа», сьогодні відомий у всьому світі. Його по праву можна вважати синтетичним аналогом марихуани. І хоча його виробники позиціонує його як нешкідливу курильну суміш, що допомагає людині розслабитися, клінічно доведено, що він викликає не меншу залежність, ніж інші «важкі» наркотики. Так, дослідження, які проводилися в 2008-2009 роках, підтвердили, що психоактивну дію викликають не рослинні компоненти спайса, а агоністи канабіноїдних рецепторів.

Україна, як і більшість інших країн, внесла Spice в список психотропних і наркотичних препаратів (Постанова Кабінету Міністрів від 31.05.2010). Однак виявлені в його складі канабіноїди, які, до того ж, часто змінюються, офіційно не відносяться до контрольованих речовин (згідно з Конвенцією про психотропні речовини і Єдиної конвенції про наркозасоби). Цим пояснюється той факт, що багатий асортимент спайсів (Gold, Silver, Diamond, Sence і ін.) Під виглядом «нешкідливих» курильних композицій сьогодні може придбати будь-який бажаючий в одному з численних інтернет-магазинів. В результаті людину, підсіла на Spice, не тільки складно вилікувати від залежності, а й переконати в тому, що їй це необхідно.

Як виглядає «спайсоман»?

Про те, що близька вам людина, в поведінці якого ви вже стали помічати незрозумілі зміни, курить спайс, вам підкажуть пакетики з фольги квадратної форми в урні або кишені. Що ж стосується симптоматики, серед ознак залежності від спайса можна виділити:

  • почервонілі очі і розширену зіницю;
  • зайву балакучість, яка супроводжується невиразною промовою і алогічними висловлюваннями;
  • напади спраги або голоду, що змінюються втратою апетиту;
  • часто пересихають губи.

Вкрай важливо бути уважними до близьких людей, щоб вчасно розпізнати залежність від спайса і звернутися до фахівців. Чим раніше допомога буде надана, тим більшими будуть шанси на одужання.

Чим загрожує куріння спайса?

Основна проблема, з якою стикаються експерти, що займаються лікуванням залежності від спайса, це небажання самої людини визнавати залежність, адже дилери «травички» переконують, що це не наркотик, а ефективний релаксант. Безумовно, на початку очікування споживача виправдовуються: після куріння він стає доброзичливим, товариським, його настрій поліпшується, проте з часом ці відчуття ніби випаровуються, змінюючись дратівливістю, апатією і сонливістю. Не дарма подібне явище називають «емоційними гойдалками». Учені з Нідерландів довели, що при курінні суміші на основі JWH-18 проявляються галюцинації і психози.

Систематичне вживання синтетичних канабіноїдів, крім психологічної, викликає фізичну залежність, яка супроводжується:

  • сильними головними болями, ознобом, ломотою в кістках (в разі скасування);
  • кисневим голодуванням мозку і відмиранням його клітин;
  • токсичним ураженням легень і печінки;
  • порушеннями в роботі серцево-судинної системи;
  • зниженням репродуктивних можливостей.

лікування залежності від спайсівНерідкі випадки передозування, які супроводжуються тахікардією та панічними атаками. Тільки своєчасно розпочате лікування вбереже від деградації особистості, складних психічних розладів і дисфункції внутрішніх систем.

Особливості лікування залежності від спайса

Оскільки залежність від спайса вкорінюється на рівні психіки і фізіології, лікування повинно носити комплексний і тривалий характер. В даному контексті відмінно себе зарекомендувала науково обгрунтована американська програма «12 кроків», що поєднує медикаментозний підхід і соціально-психологічну реабілітацію.

Співробітники Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон» готові надати допомогу по лікуванню спайсовой залежності на будь-якій стадії її розвитку. Для цього вони можуть приїхати до вас додому, на місці провести очисно-відновлювальні процедури і запропонувати лікування в амбулаторних умовах. Однак відмінні результати демонструє реабілітація в умовах закритого стаціонару. Для комфорту наших клієнтів в кожному обласному центрі функціонує профільна клініка, а перебування в ній конфіденційне.

Тут з пацієнтом працює команда компетентних фахівців (наркологів, психологів та експертів з хімічної залежності). Паралельно його стан контролюють професійні медпрацівники. Спочатку проводяться заходи із застосуванням медикаментів, спрямовані на зняття інтоксикації і очищення організму від тривалого впливу отруйних речовин. Це необхідно для того, щоб «ломка» пройшла максимально безболісно. В результаті детоксикації поліпшується самопочуття хворого, а його організм відновлює свій потенціал, адаптується до нормального функціонування.

Далі з реабілітантами і його близьким оточенням в форматі батьківських груп працює сімейний психолог. Важливо не тільки відновити душевну рівновагу і психічне здоров’я пацієнта, але і показати його рідним, як правильно потрібно підтримувати один одного в критичні моменти.

Завершальним етапом є ресоціалізація, в рамках якої наші соцпрацівники, психологи та волонтери сприяють закріпленню у реабілітанта неприйняття до наркотиків, допомагають їй адаптуватися в соціумі, відновитися в професійній сфері.

Завдяки такому скоординованого підходу значно поліпшується стан пацієнта, він отримує шанс почати нове життя, де можна радіти простим речам і вирішувати проблеми без будь-якого допінгу.

Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

Наші центри в 21 місті
Наші центри в 21 місті
Працюємо більше 15 років
Працюємо більше 15 років
Реабілітацію пройшли 1416 людей
Реабілітацію пройшли 1416 людей
85% успіху в програмі
85% успіху в програмі