Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Терміни і методи лікування наркоманії

Як лікувати залежність від наркотиків? Це питання цікавить багатьох з тих пір, як суспільство зіткнулося з епідемією наркоманії. На жаль, до сих пір вам ніхто не дасть однозначної відповіді, оскільки успіх лікування залежить від цілого ряду суб’єктивних факторів (компетентності фахівців, мотивації наркозалежного, підтримки рідних). Ясно одне, вибравши неправильні методи та неадекватні терміни лікування наркозалежності, людина ризикує власним життям.

Основні методи допомоги наркозалежним

Вітчизняна наркологія представлена різноманітними за рівнем професіоналізму, тривалості та місця реалізації методиками. Експерти ділять методи лікування наркозалежності на короткострокові (найчастіше їх пропонують в державних медустановах) і довгострокові, що практикуються приватними наркологічними центрами, клініками і громадськими організаціями.

Короткострокові підходи до лікування наркоманії

Такого роду методики досить популярні й ефективні (особливо якщо їх реалізують в поєднанні з іншими підходами). До даної категорії відносяться такі методи:

  1. Кодування, в рамках якого розглядають психотерапевтичний вплив (подібно Довженкової теорії) і вироблення умовного рефлексу на підставі стійкої заборони на наркоспоживання. Тривалість такої терапії підбирається індивідуально.

  2. Гіпноз – дозволяє істотно скорегувати поведінку людини (усунути бажання приймати наркотик, зміцнити силу волі і прагнення вести тверезий спосіб життя). Сеанс може тривати 2,5 години.

  3. Програма «Детокс»

– Швидка детоксикація (розрахована на 9-12 годин) – людині під наркозом вводять антагоністи опіатних рецепторів, які витісняють з нервових клітин залишки морфіну.

– Класична модель детоксикації – за допомогою седативних, знеболювальних та снодійних препаратів пацієнту допомагають подолати абстинентний синдром (триває до 2 тижнів).

  1. Голкорефлексотерапія – східний метод, який заснований на вченні про енергетичні точки, що відповідають за формування залежності. Курс лікування складається з 10-14 сеансів по 30-50 хвилин.

  2. Екстракорпоральна детоксикація (гемосорбція, плазмафарез, лікворосорбція) – іншими словами, це чистка крові, яка триває 30-40 хвилин.

Жоден з перерахованих методів не дає 100% гарантії на одужання, тому після деякої ремісії людина може звертатися за допомогою знову і знову. Без комплексної реабілітації таке лікування – марна трата грошей і часу.

Цілющі властивості трав в боротьбі з наркозалежністю

Окремо варто сказати про народні методи лікування наркозалежності, які використовують у своїй роботі численні знахарі і лікарі. Популярними «протинаркотичними» рослинами вважаються: меліса, глід, хвощ польовий, лист волоського горіха та ін. З них готують настої, які нібито допомагають людині пережити «ломку» і забути про наркотики. Безумовно, вони мають очищувальними, імуномоделюючих та заспокійливими властивостями. Можливо, такі настої сприяють відновленню роботи внутрішніх органів, і їх застосування паралельно з основною терапією виправдано. Однак розцінювати їх як панацею проти хімічної залежності явно не варто.

Довгострокові методи

Методи лікування наркоманії, що вимагають тривалої реалізації, передбачають акцент на психологічній реабілітації. До них відносяться:

  1. Міннесотська модель («12 кроків») – її метою є розуміння пацієнтом того, що хім-залежність – це самостійне захворювання, подолати яке без внутрішньої мотивації неможливо.

  2. Когнітивно-біхевіоральна (поведінкова) терапія покликана відкоректувати внутрішні установки у пацієнта, які стали причиною його наркозалежності, фобій і страхів.

  3. Теорія мотиваційного посилення спрямована на біо-психо-соціо-духовне відродження наркозалежного завдяки створенню мікросообщества співзалежних, де його учасники вчаться позитивному (здоровому) способу життя.

Переваги системного підходу

Методи лікування наркоманіїПрактика показує, що тільки комплексний підхід до лікування наркоманії, що поєднує медикаментозне лікування і соціально-психологічну реабілітацію, дає людині великі шанси на повне одужання.

У Всеукраїнському наркологічному центрі «Медікон» гармонійно поєднують процедуру детоксикації, основні положення програми «12 кроків» і принципи створення терапевтичної спільноти. У комплексі вони допомагають реабілітанту подолати фізичну залежність з її проявами у вигляді «ломки» і виснаження організму. Для цього достатньо кількох тижнів. Терміни лікування наркоманії визначаються тим як довго, якими дозами і який наркотик він брав.

Набагато складніше протистояти психологічній залежності, яка виникає при вживанні практично всіх наркотиків. Для її викорінення з реабілітантами і його рідними працює команда сімейних психологів. Вони допомагають сформувати стійке неприйняття наркотиків, внутрішню мотивацію на одужання і відновити внутрішньо-сімейне і міжособистісне спілкування.

У постреабілітаційний період можливий варіант амбулаторної допомоги, оскільки процес ресоціалізації може затягнутися на кілька років. Людині важливо навчитися протистояти стресам і невдач самостійно, не вдаючись до наркодоппінгу.

В цілому, терміни перебування в стаціонарах центру суто індивідуальні, так як залежать від ходу лікування, але часто повноцінна реабілітація триває 6-9 місяців. Весь цей час реабілітанту гарантована анонімність лікування, конфіденційність перебування і професійний підхід.

Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

Наші центри в 21 місті
Наші центри в 21 місті
Працюємо більше 15 років
Працюємо більше 15 років
Реабілітацію пройшли 1416 людей
Реабілітацію пройшли 1416 людей
85% успіху в програмі
85% успіху в програмі