Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Психосоціальна реабілітація

Професійно адаптована програма «12-Кроків»

Програма реабілітації пропонує репресивні, гуманістичні підходи в наданні допомоги людям, що мають проблеми з псіхоактивними речовинами.
Згідно з цими принципами: доступ до лікування має будь-який клієнт, не залежно від раси, кольору шкіри, релігії, віку, сімейного стану, сексуальної орієнтації, віросповідання, національності та фізичних вад. Клієнти організації мають повне право бути захищеними від загроз або реального фізичного насильства. Клієнти можуть вільно говорити про свої турботи, проблеми, думки та почуттях, так ;як дотримується принцип повної анонімності і конфіденційності.

Основним завданням реабілітаційного наркологічного центру є створення «теплих», довірчих відносин між співробітниками і клієнтами реабілітаційного центру, побудова т. з. «Горизонтальних відносин» з клієнтом, заснованих на принципах взаємної довіри і партнерства, як основного механізму рівного, комунікативного спілкування. Таким чином, можливо подолання високого рівня стигматизації та дискримінації наркозалежних та ЛЖВ, існуючим в нашій стране.Психосоціальна реабілітація

Психосоціальна реабілітація: МІСІЯ ПРОГРАМИ

;Методами соціально-психологічної реабілітації;є допомогти клієнтам з психічними та поведінковими розладами, викликаними вживанням психоактивних речовин (ПАР), припинити, або значно зменшити, прийом будь-яких ПАР і поліпшити якість свого життя.

Психосоціальна реабілітація: ЦІЛІ ПРОГРАМИ

;Допомогти клієнтам домогтися повного утримання від вживання всіх ПАР і алкоголю, розвинути стиль життя вільний від наркотиків або, як мінімум, знизити частоту вживання та кількість споживаних ПАР, значно зменшити ризиковану поведінку, зокрема, відмовитися від внутрішньовенного вживання (для НЕ абстинентів клієнтів).

 • Поліпшення фізичного, емоційного і психологічного стану здоров’я клієнта.
 • Поліпшення сімейних та інших міжособистісних відносин клієнта.
 • Поліпшення в сфері трудової зайнятості, навчання.
 • Поліпшення соціального функціонування.
 • Відмова від протиправної діяльності.
 • Інформування клієнтів по проблемам ВІЛ / СНІДу.

Для досягнення зазначених цілей здійснюються наступні завдання:

МЕТОДИ ПРОГРАМИ ЛІКУВАННЯ НАРКОЗАЛЕЖНОСТІ
Для роботи з пацієнтами використовуються:

 • ;Психологічне консультування індивідуальне та групове, зокрема: метод посилення мотивації, конфронтаційний метод, метод групової взаємодії (peer pressure), когнітивно-поведінковий підхід;
 • ;Програма 12 Кроків і принципи терапевтичної спільноти;
 • ;Соціальна поетапна підтримка (Case Management);
 • ;Емотивно-раціональна методика;
 • ;Релаксаційна техніка і аутогеннетренування, як антистресова методика;
 • ;Елементи системної сімейної терапії;
 • ;Елементи гештальт-психотерапії

Всі зазначені методи добре апробовані в терапевтичній практиці і не мають протипоказань для осіб з психічними та поведінковими розладами, викликаними вживанням психоактивних речовин.

Психосоціальна реабілітація: ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
Клієнти, які пройшли повний курс лікування наркоманії реабілітація, характеризуються такими ознаками:
1) абсолютно не вживають ПАР як мінімум протягом 6-7-и місяців;
2) мають професійно узгоджений план підтримуючої терапії та подальшої роботи зі своїми психологічними проблемами;
3) оволоділи базовими поняттями про хімічних залежностей та способи профілактики рецидивів;
4) підготовлені до регулярного відвідування зборів груп самодопомоги для ЛЖВ або НУ, участі в протирецидивної програмі;
5) орієнтовані на подальшу подальшу соціалізацію та поліпшення сімейних відносин.;

Через 3 місяці після завершення програми 50% клієнтів не повертаються до систематичного вживання ПАР (оцінюється на підставі огляду та інтерв’ювання членів сім’ї), поліпшили своє здоров’я і соціальний статус (на підставі документів і лікарського огляду), готові або частково готові до прийому антиретровірусних препаратів

Психосоціальна реабілітація: ФІЛОСОФІЯ ПРОГРАМИ ЛІКУВАННЯ НАРКОМАНІЇ

;Хімічна залежність (наркоманія, алкоголізм) є хронічним, рецидивуючим, тобто рецидиви можуть траплятися протягом усього життя, прогресуючим, оскільки, як правило, веде до деградації і загибелі, мультимодальних, вражаючим залежного фізично, ментально і духовно, і мультифакторна, тобто виникають в силу різних (генетичних, сімейних, соціальних) причин захворюванням. Через сукупної природи хвороби, оптимальне лікування наркоманії алкоголізму має фокусуватися на фізичних, емоційних, духовних і міжособистісних потребах клієнта. Два найважливіших елемента філософії цієї програми:

1) визнання моделі хвороби,

2) розуміння, що існує духовний вимір одужання.

; Саме ці елементи відрізняють даний підхід від інших типів лікування, які використовуються сьогодні. Модель захворювання передбачає, що залежність – хронічна хвороба, що не дозволяє людині контролювати те, що відбувається, а не просто моральна деформація, при якій він може вільно вибирати для себе певну модель поведінки. Компонент духовності є загальним поняттям і не має відношення до будь-якої певної релігії. Три головних принципи духовності відповідно до філософії Анонімних Наркоманів – чесність, відкритість і готовність до змін. Присутність духовного компонента означає, що якщо має відбутися одужання, то абстиненція буде тільки першим кроком у цьому одужання, а не його кінцевою метою.
;Програма заохочує всебічний розвиток особистості, яке означає, що одужання це шлях до високої самооцінки через чесність із самим собою та іншими

Психосоціальна реабілітація: СТРУКТУРА ПРОГРАМИ

 • інформаційні заняття з концепції хвороби і одужання;
 • сімейне освіту,
 • сексуальна освіта,
 • філософія духовності,
 • антистресова програма
 • інформаційні заняття з теми «Життя з ВІЛ»
 • інформаційні заняття з профілактики інфекційних захворювань (гепатит, туберкульоз і т. д.).

;В ході реабілітаційної програми пацієнтів зобов’язують відвідувати збори груп самодопомоги Анонімних Наркоманів (АН).
Заохочується участь родичів хімічно залежних людей в групах АлАнон (для дорослих членів сім’ї) і Алатін (дитячі групи). Максимальний успіх досягається при послідовному проходженні клент всіх програм в порядку убування їх інтенсивності.
Після проходження інтенсивного курсу реабілітації для клієнтів проводиться підтримуюча терапія.
Весь цей час пацієнт зобов’язаний відвідувати збори НА і Груп самодопомоги ЛЖВ не менше 3-х на тиждень.
Весь цей час пацієнти спостерігаються лікарем інфекціоністом і в разі потреби отримують призначення на діагностику і лікування.
Таким чином, тривалість повного курсу реабілітації (при послідовному участю пацієнта у всіх програмах) становить 6-7месяцев.

Психосоціальна реабілітація: ПЕРСОНАЛ ТЕРАПЕВТИЧНОЇ ПРОГРАМИ

 • Керівник терапевтичної програми, психолог
 • Лікар – консультант
 • Лікар-інфекціоніст
 • Психолог-терапевт
 • Ведучий малої групи (старший консультант)
 • Інструктор по одужанню (Counselor) Консультант по хімічної залежності
 • Соціальний працівник (помічник консультанта). реабілітація

Психосоціальна програма реабілітація


Психосоціальна реабілітація: РЕЗУЛЬТАТИ

За 2015 рік до ;реабілітаційного центру для наркозалежних “Медікон” звернулися за допомогою 100 осіб, але повний курс реабілітації, який триває 6 місяців, змогли пройти 90 осіб, з них 75 людини повністю відмовилися від вживання психоактивних речовин і мають стійку ремісію – більш півроку, 24 людини з цього числа сьогодні є волонтерами нашої організації. ;10 осіб знизили частоту вживання і кількість уживаних ПАР, а так само значно зменшили ризиковану поведінку.

Для центрів такого типу, як наш, що використовують безнаркотичну програми реабілітації, результат 32% клієнтів, які успішно пройшли реабілітацію і не повернулися до вживання ПАР, можна розцінювати, як позитивний результат.

Переваги

Безкоштовно заберемо з аеропорту чи вокзалу
Безкоштовно заберемо з аеропорту чи вокзалу
Значно покращимо стан уже в перший день
Значно покращимо стан уже в перший день
Гарантуємо анонімність і дбайливий догляд
Гарантуємо анонімність і дбайливий догляд
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі