Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Симптоми і лікування від героїнової залежності

     ⛔️ ВИ ШУКАЄТЕ ВИХІД З ЗАЛЕЖНОСТІ?

🚑 Ми допоможемо. Телефонуйте прямо зараз! Не відкладайте👇

+38 (050) 766-07-85

+38 (068) 461-56-65

☎️ Безкоштовна консультація

Героїн (офіц. Назва diamorfin – «діаморфін») вважається найнебезпечнішим наркотиком з групи опіатів, здатним викликати сильну фізико-психологічну залежність. Його популярність викликана вираженим наркотичним ефектом і відносною доступністю. Щодня в країнах Європи наркомани вживають близько 250 кг героїну. За рік це цифра зростає до 87 тонн!

Людина, «підсівша» на цей наркотик, буквально згорає на очах. Допомогти йому візьметься на кожен фахівець, оскільки лікування героїнової залежності дуже тривале і складне. Безумовно, шанси пацієнта на абсолютне одужання залежать від того, як довго і в яких дозах він його приймає.

Симптоми залежності від «Герича»

Героїн відноситься до тих наркотиків, які дають про себе знати буквально після кількох прийомів наркотику, не залежно від способу його введення (интраназального, ін’єкційного, перорального або куріння). Візуальними ознаками героїновоїнаркоманії можна вважати:

  • звужені / розширені зіниці, які не реагують на зміну освітлення;
  • раптовий нежить, озноб, пітливість;
  • проблеми зі сном (зайва сонливість, яка чергується з безсонням);
  • прояви агресії, нервозності;
  • загальмованість, бажання надовго усамітнитися.

Як розвивається «ломка»?

Абстинентний синдром протікає особливо гостро. Російські вчені детально описали його:

Перша фаза (через 8-12 годин після наркоспоживання). Людина відчуває себе пригнічено, зіниці розширюються, з’являється нежить і сльозотеча.

Друга фаза (через 30-36 годин) характеризується появою ознобу, слабкості, пітливості, частого чхання (до 100 разів на годину).

Третя фаза (48 годин після прийому героїну). До описаних симптомів приєднуються біль у м’язах, судоми в кінцівках. Хворий, не знайшовши собі місця, метається. Така поведінка медики називають істероїдним.

Четверта фаза настає на 3 добу. Окреслені ознаки «ломки» додатково супроводжуються сильними болями в животі і діареєю.

Випадки передозування героїном зі смертельним результатом нерідкі. Вони супроводжуються такими ознаками:

  • сонливістю, слабкістю, яка призводить до коми;
  • патологічним звуженням зіниць до розмірів сірникової головки;
  • дихання стає рідкісним (4-6 разів на хвилину), а пульс – ниткоподібним, що веде до кисневого голодування мозку.

лікування від героїнуНаслідки героїнового потягу

Багато наркоманів бояться повторного прояву «ломки», тому будь-якими шляхами намагаються дістати дозу. Якщо ж це не виходить, вони здатні на самогубство. На цьому тлі часто розвивається наркотичний психоз – стан, що супроводжується галюцинаціями, панічними атаками і нескоординованими рухами. Без надання першої допомоги і подальшого лікування від героїну ризик набряку легенів або розвитку серцевої недостатності з летальним результатом дуже великий.

Особливу небезпеку несе спідбол – гримуча суміш героїну та кокаїну Таке перехресне взаємодія різних наркотиків (психостимулятора і опіати) може викликати різні відповідні реакції організму аж до раптової зупинки серця. «Вуличний» варіант низькоякісного героїну може спровокувати сильну алергічну реакцію (набряк Квінке, анафілактичний шок). Наркоспоживання через нестерильний шприц загрожує зараженням венеричними захворюваннями, ВІЛ і гепатитом.

Героиновая наркоманія викликає не тільки дисфункцію в роботі багатьох органів і систем, а й супроводжується колосальною емоційною і психічним навантаженням. Якщо хтось стверджує, що «зіскочив» сам, без сторонньої допомоги, не вірте! Наркоман зі стажем вживання «Герича» більше року, не здатний пережити абстиненцію самостійно – йому в будь-якому випадку не обійтися без лікування від героїнової залежності.

Лікування героїнової залежності в «МЕДІКОН»

Медіконовські співробітники, маючи значний досвід роботи з наркозалежними, готові приїхати до пацієнта додому. На місці вони проведуть мінімальну дезинтоксикацию, щоб на час купірувати «ломку» і забезпечити трансфер хворого в клініку. Але це тільки початок тривалого процесу терапії. Далі в умовах закритого стаціонару реабілітант проходить наступні етапи лікування:

  1. Усунення фізичної залежності шляхом проведення детоксикації. Процедура підбирається індивідуально лікарем-наркологом. Розпочата в домашніх умовах, в клініці вона проходить за такими принципами:

    • зменшити адсорбцію накопичених токсинів;

    • прискорити виведення залишків наркотику з організму з використанням сорбентів;

    • провести антидотну терапію, яка полягає у введенні опіоїдних блокаторів;

    • відновити адекватну роботу органів і систем..

Якщо залежність супроводжується психозом, психотерапевт призначає паралельний курс антипсихотичних препаратів.

  1. Усунення психологічної залежності (методика «12 кроків», яка реалізується в форматі батьківських груп і мінігрупи співзалежних). Результатом успішної реалізації цього етапу має стати повне усвідомлення того, як важливо вести тверезий спосіб життя, позитивно сприймати себе і оточуючих, вміти долати будь-які труднощі, стресові ситуації самостійного, без наркотику. Важливу роль в даному контексті відіграє сім’я. Тільки підтримка з боку рідних, стійка внутрішня мотивація і професіоналізм медперсоналу здатні повернути людину до життя.

  2. Соціальна реабілітація спрямована на те, щоб запобігти рецидивам після повернення до звичного життя. Для цього важливо зацікавити людину новими захопленнями, щоб він не мав найменшого бажання відновлювати колишні контакти зі своїми «товаришами» по нарковлеченію.

     ⛔️ ВИ ШУКАЄТЕ ВИХІД З ЗАЛЕЖНОСТІ?

🚑 Ми допоможемо. Телефонуйте прямо зараз! Не відкладайте👇

+38 (050) 766-07-85

+38 (068) 461-56-65

☎️ Безкоштовна консультація

Оцінка

Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

Наші центри в 21 місті
Наші центри в 21 місті
Працюємо більше 15 років
Працюємо більше 15 років
Реабілітацію пройшли 1416 людей
Реабілітацію пройшли 1416 людей
85% успіху в програмі
85% успіху в програмі
Розрахувати вартість Приховати