Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Лікування від крокодила: чи є порятунок від цього наркотику?

Фахівці Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон» готові в будь-який момент допомогти дезоморфіновим наркоманам. Не залежно від ступеня вираженості залежності, вони зможуть приїхати до вас додому, щоб провести детоксикацію, надати он-лайн консультацію, і оперативно прийняти на лікування в один із стаціонарів закритого типу, які є у всіх обласних центрах.

Що таке «крокодил»?

«Крокодил» – народна назва синтетичного наркотику дезоморфіна, який можна приготувати в домашніх умовах на основі кодеїн-утримуючих препаратів та інших компонентів (соди, сірки, червоного фосфору і йоду).

Вперше він був виготовлений американськими медиками в 20-х рр. ХХ століття. Їх метою було створення сильного знеболювального препарату. Дійсно, дезоморфін в 10 разів сильніший за морфін, проте він викликає звикання після першої ж ін’єкції. Для порівняння, діюча доза дезоморфіна становить 1 мг, кодеїну – 60 мг, а морфіну – 10 мг.

Деякий час під назвою Permonid (Roche) він використовувався в якості сильнодіючого анальгетика в післяопераційний період, але його дія тривала до 4 годин і провокувало залежність. Після 2005 року його застосування в якості бюджетного варіанту наркотику стало відзначатися в багатьох країнах (Росії, США, Бельгії, Нідерландах), де сьогодні він заборонений.

В Україні більшість кодеінових препаратів продаються без рецепта лікаря, тому багато «умільців» навчилися синтезувати «крокодил» за 40 хвилин з 10 таблеток кодеїну фосфату. На жаль, встановити точну кількість дезоморфінових наркоманів неможливо, оскільки органи статистики не ведуть їх облік. За неофіційними даними, в Росії і Україні «крокодил» займає другу позицію після героїну за популярністю.

Наслідки «крокодилової» залежності: моторошна статистика

Дезоморфін небезпечний своєю токсичністю, руйнівним впливом на абсолютно всі органи, а також високим ризиком передозування з летальним результатом. З огляду на доступності, він продовжує поповнювати свою армію шанувальників. Так, в середньому, 1 «крокодиломан» за рік привертає до нарко-пристрасті ще 12 осіб. Але якщо тривалість життя героїнозалежних становить 5-7 років, то дезоморфінові наркомани живуть максимум 2 роки. Багато хто вважає, що вони свідомо себе вбивають і через 3-4 місяці систематичного вживання ним вже не можна допомогти. Їх шкіра відшаровується і заживо гниє, оголюючи суглоби і кістки, вени перестають виконувати свої функції. Найчастіше лікарям доводиться ампутувати кінцівки. На тлі цього розвивається тромбофлебіт, сепсис, ендокардит, пневмонія, серцева недостатність.

Лікування від крокодилаМало хто з фахівців береться допомогти «крокодиловому» наркоману, вважаючи його безнадійним. У кращому випадку, якщо людина припиняє його вживання, йому можуть допомогти продовжити, підтримуючи життєздатність внутрішніх систем.

Особливості лікування людей, залежних від дезоморфіна

Медіконовські фахівці переконані, що протягом 4 місяців постійного вживання «крокодила» людині все-таки можна допомогти. Для цього вони розробили інтенсивний курс лікування від крокодила, який передбачає медикаментозне лікування і соціально-психологічну реабілітацію.

Однак сам реабілітант і його рідні повинні усвідомлювати, що цей процес – досить тривалий і складний. Він проходить в умовах ізольованого стаціонару, розрахований, як мінімум, на 6 місяців і складається з наступних етапів:

Етап 1. Позбавлення від фізичної залежності, детоксикація.

Наркологи та експерти по хімічної залежності після детального вивчення анамнезу пацієнта, призначають тривале лікування з використанням медичних препаратів, без яких позбутися «крокодилової» залежно неможливо. Вони допомагають мінімізувати згубний вплив наркотику на організм і подолати залежність на рівні фізіології.

Цей процес обов’язково супроводжується детоксикацією – процедурою на основі сертифікованого методу «Детокс», що сприяє зняттю абстинентного синдрому («ломки») і загальному очищенню організму від хімічних речовин. Вона підбирається індивідуально досвідченим лікарем-наркологом.

Етап 2. Психологічна реабілітація.

Відновлення адекватного психологічного стану, як і медикаментозне лікування від крокодила, вимагає часу і зусиль. Психологічна реабілітація проходить по Міннесотській програмі «12 кроків» і передбачає кілька видів роботи (індивідуальну і групову роботу з психологами і психоаналітиками, проходження психотренінгів, заняття в форматі батьківських груп).

Її метою є не тільки звільнення від наркозалежності на рівні психіки, але і нормалізація стосунків у сім’ї, тому активну участь в процесі лікування приймають рідні і близькі люди пацієнта, які, як і він, вчаться розуміти і підтримувати один одного.

Етап 3. Соціальна адаптація.

Компетентні психологи, волонтери та соцпрацівники допомагають реабілітанту швидко адаптуватися в суспільстві, щоб він не відчував себе ізгоєм і не повертався до минулої нарко-пристрасті, а будував нові життєві плани і вірив в свої сили.

Так, створюючи ефективне терапевтичне співтовариство, що складається з пацієнта, його рідних, нових друзів, яких він знайшов в Центрі, і фахівців, можна сподіватися на повне одужання людини, який колись був «крокодиловим» наркоманом.

Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

Наші центри в 21 місті
Наші центри в 21 місті
Працюємо більше 15 років
Працюємо більше 15 років
Реабілітацію пройшли 1416 людей
Реабілітацію пройшли 1416 людей
85% успіху в програмі
85% успіху в програмі