Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Лікування залежність від травки: коли підлітка ще можна врятувати

Залежність від травки. А чи потрібно лікувати?

Найпопулярнішим і, на думку багатьох, нешкідливим наркотиком є марихуана, яку часто по-дружньому називають «травичкою». Більшість людей безпідставно вважають, що ніякої залежності від не виникає, якщо час від часу людина «балується» травичкою.

Клінічно доведено властивість марихуани провокувати стійку психологічну залежність, а в деяких випадках і фізичну наркозалежність. До того ж, при систематичному наркоспоживання формується толерантність, коли марихуана вже не викликає первинного стану розслабленості. В результаті людина «підсаджується» на більш важкі наркотики.

Як зрозуміти, що дитина курить травку

Залежність від травкиВеличезною популярністю марихуана (зважаючи на свою доступності) користується у підлітків. Випадки, коли батьки помічали зміни в поведінці сина чи доньки, але не пов’язували їх з наркоманією, досить часті. Тому якщо ви помітили у свого чада наступні ознаки, варто задуматися про те, щоб викликати його на відверту розмову, і звернутися за допомогою до фахівців:

 • погіршилася пам’ять, концентрація уваги і успішність в школі;
 • часто виникають сильні головні болі і запаморочення;
 • людина скаржиться на сухість у роті, почервоніння очей;
 • підвищився апетит;
 • підвищена чутливість до звуків, яскравого освітлення (апофенія);
 • підліток перебуває в стані депресії;
 • апатичний поведінку;
 • незв’язність мови, багатослівність.

Оскільки психіка підлітків ще до кінця не сформована, вони схильні до виникнення делірію – патологічного стану, яке супроводжується сплутаністю свідомості, ілюзіями і відчуттями наближення небезпеки. Такий стан піддається психокорекції.

Ознаки інтоксикації каннабиноидами

Отруєння марихуаною, на думку експертів, може проявлятися по-різному. Виділяють 3 ступеня інтоксикації:

 1. Легка – візуально протікає безсимптомно.
 2. Середня – викликає безпричинний сміх, балакучість, порушення координації рухів.
 3. Важка – супроводжується загальмованістю, маячними судженнями, відчуженим поглядом.

Найчастіше такий стан проходить саме по собі через 3-5 годин. Однак небезпека несе не інтоксикація сама по собі, а ті явища, які вона може спровокувати (галюцинації, панічні атаки, нав’язливі стани).

Куріння анаші: наслідки для організму

Вчені з Національного центру наукових досліджень (США), вивчаючи вплив канабісу на організм при хронічному вживанні, довели, що травичка наступним чином впливає на органи і системи:

 • порушується робота гіппкампа – відділу головного мозку, який відповідає за пам’ять і увагу, погіршуються інтелектуальні здібності;
 • у жінок «збивається» менструальний цикл, гормональний фон, а у чоловіків спостерігається статева дисфункція;
 • під час вагітності куріння травки викликає аномальний розвиток плода;
 • зростає ризик виникнення раку легенів.

Напевно, після наведених фактів у багатьох питання про необхідність лікування залежності від травки більше не виникне. Адже це очевидно, що вона викликає залежність, яку важко подолати самостійно, не повернувшись до куріння знову.

Син «балується» травою. Як йому допомогти?

Якщо так сталося, що проблема підліткової залежності від марихуани раптом виникла і у вашій родині, не впадайте у відчай. Постарайтеся діяти делікатно. Не варто вимагати від підлітка негайної відмови від куріння, погрожуючи домашнім арештом, побиттям або вилученням кишенькових грошей. Це тільки погіршить ситуацію, адже травою підлітки цікавляться не просто так. Кимось рухає банальний інтерес, кимось – бажання влитися в нову компанію. Ну а хтось, одного разу спробувавши її, знайшов в ній спосіб розслабитися і знайти порозуміння серед тих, хто поділяє цю наркопрістрастіе.

Підліток відмовляється визнавати залежність від травки? Не впадай у відчай! У нашому центрі ви можете скористатися унікальною послугою – викликати додому досвідченого психолога і волонтера, колишнього наркомана, якому вдалося подолати залежність. У м’якій формі, без фізичного насильства, вони зможуть переконати підлітка добровільно почати лікування.

А що ж далі?

В умовах закритого стаціонару пацієнтові допоможуть подолати залежність на рівні фізіології і зняти протягом декількох днів абстинентний синдром. Процедура детоксикації підбирається індивідуально, з урахуванням частоти, тривалості та кількості вживаного наркоречовини. Паралельно її супроводжує комплексне лікування залежності від травки: медичні процедури відновлювально-очисного характеру.

На етапі соціально-психологічної реабілітації медіконовскі співробітники працюють над створенням у реабілітанта стійкою внутрішньої мотивації кинути і вже ніколи не знову не потрапляти в пастку підліткової наркоманії, підтримують його прагнення до ведення тверезого способу життя, заохочують нові захоплення. Важливу роль відіграє і підтримка з боку рідних. Щоб мінімізувати ризик виникнення «зриву», з близькими пацієнта працює сімейний психолог.

У постреабілітаціонной період також важливо підтримати реабілітанта, допомогти йому комфортно адаптуватися поза клінікою. Людині буде запропоновано і далі відвідувати групи співзалежних, де він зможе знайти друзів і однодумців. Вкрай важливо ліквідувати провокуючі фактори по поверненню пацієнта додому:

 • утилізувати всі атрибути куріння марихуани;
 • припинити спілкування з колишніми «друзями» по нарко-потягу;
 • уникати тих місць, де найчастіше збираються любителі травки.

Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

Наші центри в 21 місті
Наші центри в 21 місті
Працюємо більше 15 років
Працюємо більше 15 років
Реабілітацію пройшли 1416 людей
Реабілітацію пройшли 1416 людей
85% успіху в програмі
85% успіху в програмі