Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Лікування наркоманії в Чернівцях

Наркоманія вимагає тривалого комплексного лікування. Професійну допомогу в боротьбі з наркотичною залежністю в Чернівецькій області пропонує пройти місцева філія реабілітаційного центру «Медікон». Штат кваліфікованих, досвідчених фахівців, застосування найефективніших методик, поетапна програма реабілітації допоможуть побороти наркоманію та почати життя з чистого аркуша.

Лікування наркоманії в Чернівцях

Чому потрібно звертатися до фахівців?

Проблема наркотичної залежності стає все більш актуальною. Люди, які регулярно приймають штучні допінги, потребують кваліфікованого, повноцінного лікування. Перемогти хворобу власними силами неможливо. Наркотики викликають сильне звикання спочатку на рівні фізіології, а потім і психологічне. Поступово відбувається формування «залежної поведінки».

Хімічні допінги вражають психіку, внутрішні органи, центральну нервову систему. У людини змінюється характер і світосприйняття. Більшість наркоманів і зовсім не вважають себе залежними та категорично відмовляються від будь-якої допомоги. У таких випадках потрібне втручання фахівців, які за допомогою методу інтервенції допоможуть людині усвідомити всю серйозність проблеми та вийти зі стадії заперечення.

Однак навіть люди, щире бажаючі побороти залежність, не в змозі зробити це самостійно. При відсутності чергової дози наркотику починається найсильніша ломка. Для того, щоб хоч трохи полегшити страждання, хворий знову приймає наркотичні речовини. Для наркозалежних людей характерна також психоемоційна нестабільність. Проблеми, стресові ситуації, згубний вплив оточення підштовхують наркомана до подальшого вживання наркотиків.

Досягти позитивного результату можна тільки шляхом комбінації медикаментозної терапії та психологічної реабілітації. Важливо, щоб лікування наркоманії проходило в умовах госпіталізації, що дозволяють тимчасово ізолювати людини від звичного оточення, занурити його в здорове терапевтичне співтовариство і створити всі умови для боротьби із захворюванням.

Детоксикація організму

Детоксикація – процедура, з якої починається лікування наркотичної залежності. Шляхом постановки очищувальних крапельниць, використання певних препаратів фахівець очищає кров пацієнта від залишків наркотику, продуктів метаболізму й токсичних речовин. Грамотно проведена програма Детокс дозволяє нормалізувати фізичний і психологічний стан пацієнта, усунути симптоми, характерні для гострого абстинентного синдрому:

 • підвищені або ж, навпаки, знижені показники температури тіла;
 • порушення сну;
 • тремор;
 • суглобові та м’язові болі;
 • порушення у функціонуванні органів шлунково-кишкового тракту;
 • ниркові патології;
 • порушення печінкових функцій.

Детоксикація не тільки знімає стан наркотичної ломки, але й тимчасово усуває фізичну тягу до вживання штучних допінгів.

Психологічна реабілітація та ресоціалізація

Дана стадія лікування наркоманії найбільш складна і тривала. Пацієнти, які вживають наркотики, психоемоційно нестабільні, схильні до різких змін настрою без видимих ​​на те причин. Психологічна реабілітація сприяє відновленню особистісних якостей пацієнта, формування правильних мотивацій, усунення закладених в підсвідомості причин, що спровокували розвиток патологічної залежності в конкретному клінічному випадку.

З реабілітантами займаються психологи, аддіктологія, психотерапевти і реабілітологи. Застосування найбільш інноваційних і ефективних психотерапевтичних методик дозволяє позбавити пацієнта від психологічної тяги до штучних допінгів, навчити його відчувати позитивні емоції і переживати можливі проблеми без вживання наркотиків.

В результаті пацієнт стає більш врівноваженим, дисциплінованим, бере на себе відповідальність за власне життя і вчинки. Психологічна реабілітація невіддільна від особистісного і духовного зростання, що дозволяє змінити життя хворого в кращу сторону, причому у всіх сферах. Ресоціалізація спрямована на підготовку колишнього залежної людини до повернення у звичне середовище. Реабілітантами допомагають відновити втрачені особисті якості, знайди нові корисні навички, навчитися взаємодіяти з колективом та іншими людьми.

Закріплення досягнутих результатів

Після завершення основного реабілітаційного курсу проводиться пост-терапія. Після повернення людини з клініки додому, у звичне середовище, ймовірність рецидиву дуже велика. Пацієнт все ще не цілком стійкий психологічно. Різні проблеми, зовнішні спокуси, вплив колишнього оточення, відсутність стороннього контролю можуть спровокувати новий зрив.

Зберігати тверезість в клініці, де немає доступу в штучним допінгів, значно легше, ніж у зовнішньому середовищі. З цієї причини випускникам і членам їх сімей пропонується терапевтичний супровід. Реабілітанти продовжують працювати з психологами і займатися в групах взаємодопомоги. Відвідують різні тренінги, лекції та семінари, терапевтичні табори.

Організовуються і різні свята, культурно-грязьові заходи, що дозволяють проводити дозвілля в здоровому оточенні і стані тверезості.

Що провокує розвиток наркоманії?

Одна з основних причин, через які люди починають вживати наркотики – це інтерес, цікавість, бажання спробувати щось нове. У деяких випадках застосування хімічних допінгів людина розглядає як певний виклик соціуму або ж, навпаки, намагається таким шляхом стати своїм в певній компанії.

Дорослі люди часто використовують наркотичні речовини при емоційних розладах, психічних порушеннях, для усунення хворобливих відчуттів при ряді захворювань. Найбільшою мірою наркотичної залежності схильні надмірно чутливі, схильні до депресій, переживань тривогам і страхам люди. Для даної категорії пацієнтів наркотики стають способом на час розслабитися, поліпшити настрій і забути про свої проблеми.

У чому небезпека наркоманії та алкоголізму?

Алкогольна і наркотична залежність несуть серйозну загрозу фізичному і психічному здоров’ю людини. Тривале вживання призводить до розвитку вкрай небезпечних захворювань і станів:

 • гепатиту;
 • цирозу печінки;
 • психічних розладів;
 • важкій формі інтоксикації організму;
 • патологій серцево-судинної системи;
 • ВІЛ-інфекції;
 • безпліддя.

Змінюється і особистість пацієнта. Залежна людина швидко втрачає минулі захоплення та інтереси, весь сенс його життя полягає у пошуках нової дози та грошових коштів для її придбання. У результаті пацієнт стає брехливим, спритним. Нерідко фіксуються випадки крадіжок та вимагань, до яких наркомани вдаються для того, щоб здобути кошти на купівлю штучних допінгів.

Наркотики руйнівно впливають на центральну нервову систему, руйнують клітини головного мозку, ведуть до деградації особистості. У пацієнтів виникають психічні розлади, панічні атаки, галюцинації, депресивні стани, суїцидальні думки. Спочатку спокійна, доброзичлива людина стає потайною, замкнутою та агресивною. Особливо яскраво проявляються ці якості в стосунках з близькими людьми.

Наркотична й алкогольна залежність часто призводять до того, що люди потрапляють у боргову яму, втрачають роботу, сім’ї, близьких друзів, опускаються на соціальне дно. Небезпека полягає ще і в тому, що з кожним разом людині потрібна все більша доза штучних допінгів.

При прогресуванні патологічного процесу мова йде вже не про отримання задоволення, а про усунення болісних ознак абстиненції, стабілізації фізичного та психоемоційного стану. Якщо своєчасно не почати лікування, то пацієнт може просто загинути в результаті передозування і сильного отруєння організму.

Лікування наркоманії в Чернівцях

 Основні принципи лікування алкогольної та наркотичної залежності

Всупереч поширеній думці, наркоманія навіть у важких і запущених клінічних випадках піддається лікуванню. Проблема полягає в тому, що більшість профільних установ, зокрема державні наркодиспансери, застосовують виключно короткострокові терапевтичні методи (програму «Детокс», медикаментозне лікування, антидотну терапію).

Дані методики дають тимчасовий результат, оскільки не усувають причин, що спровокували розвиток патології. Науково доведено, що наркоманія є психосоматичних захворюванням, тому основний акцент повинен робитися саме на психотерапію, психологічну реабілітацію. Основними принципами успішного лікування наркоманії та алкоголізму є:

 1. Гарантія анонімності (людина відчуває себе більш захищеною та легше погоджується на лікування).
 2. Залучення пацієнта в терапевтичний процес шляхом формування у нього правильних, здорових мотивацій, усвідомленого бажання подолати наркотичну залежність.
 3. Індивідуальний підхід. Наркоманія може мати різні причини, ступінь прояву. Крім того, відрізняються і характери, психотипи, вік, стан здоров’я хворого. Лікування за загальними стандартними схемами не зможе дати стабільного позитивного результату.
 4. Робота з близьким оточенням – лікування співзалежності, навчання родичів особливостям взаємодії з реабілітантами на різних стадіях терапевтичного курсу.

Велике значення має також ізоляція, занурення у здорове терапевтичне співтовариство, організація правильного режиму дня.

Ефективні методи лікування наркотичної залежності

В основі курсу психологічної реабілітації лежать заняття у групах взаємодопомоги за принципами програми «12 кроків». Для досягнення максимально вираженого, позитивного терапевтичного результату лікування наркоманії також включає в себе наступні методики та програми:

 • арт-терапія;
 • індивідуальний психоаналіз;
 • сеанси сімейної психотерапії;
 • фізіотерапія;
 • працетерапія;
 • програма «Рівний-рівному»;
 • Гештальт-терапія;
 • програма «Моральне відродження»;
 • лікування співзалежності;
 • когнітивно-поведінкова терапія;
 • спортивна терапія;
 • колективна психотерапія.

Реабілітантами надається базове сімейне, духовне, соціальне утворення.

Особливості та переваги роботи центру

Реабілітаційний центр «Медікон» у Чернівцях подбав про те, щоб створити для своїх підопічних максимально комфортні умови проживання. Тут панує доброзичлива, тепла, сімейна атмосфера. Штат складається з кваліфікованих фахівців наступних профілів:

 • наркологів;
 • психологів;
 • психотерапевтів;
 • реабілітологів;
 • консультантів з питань хімічної залежності;
 • адиктологів.

Пацієнтам надається комплексна допомога – медична та психологічна, а також соціальна підтримка і терапевтичний супровід після виписки. Лікування наркоманії проводиться анонімно, без взяття на облік, і кожному пацієнту гарантується строге дотримання політики конфіденційності.

До числа основних переваг центру відносяться:

 1. Широкий спектр послуг, що надаються.
 2. Застосування довгострокових методів лікування патологічних залежностей.
 3. Проведення попередньої діагностики та розробка індивідуального терапевтичного курсу.
 4. Можливість виклику фахівців додому в будь-який час доби.
 5. Надання безкоштовних професійних консультацій.
 6. Доступна, демократична цінова політика.
 7. Примусове лікування наркотичної залежності за допомогою методу інтервенції.
 8. Надання кваліфікованої допомоги ближньому оточенню пацієнта.
 9. Подальша соціальна підтримка і сприяння у вирішенні проблем, пов’язаних з отриманням освіти, підвищенням рівня кваліфікації, працевлаштуванням.

У завдання співробітників наркоцентру входить не тільки лікування від патологічної залежності, але й підвищення якості життя своїх підопічних, що дозволяє звести ймовірність можливого рецидиву до мінімальних показників. Отримати додаткову інформацію можна в телефонному режимі або ж на офіційному сайті клініки «Медікон».

Наші сертифікати

Адреса наркологічного центру “Медікон” в Чернівцях

Ціни на послуги

Послуга Термін Вартість
Початкова консультація 45 хвилин БЕЗКОШТОВНО
Допомога і лікування в умовах закритого стаціонару 30 днів договірна
Детоксикації (зняття абстинентного синдрому\ломки) 6 днів договірна
Початкова консультація по телефону ———- БЕЗКОШТОВНО
Повне лікування в умовах закритого стаціонару 6 місяців договірна
Лікування на пільговому місці в умовах закритого стаціонару 30 днів договірна
Повний курс на пільговому місці в умовах закритого стаціонару.
При умові попереднього запису і внесення передоплати.
6 місяців договірна
Допомога психолога\психотерапевта 60 хвилин договірна
Реалізація допомоги по програмі «12 кроків» 1 день договірна
Реалізація допомоги по програмі «12 кроків» 28 днів договірна

Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

Наші центри в 21 місті
Наші центри в 21 місті
Працюємо більше 15 років
Працюємо більше 15 років
Реабілітацію пройшли 1416 людей
Реабілітацію пройшли 1416 людей
85% успіху в програмі
85% успіху в програмі