Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Лікування наркоманії Івано-Франківськ

У великих містах, таких як Івано-Франківськ, проблема наркотичної залежності стоїть найгостріше. Важливо розуміти, що наркоманія – це важка хвороба, яка потребує обов’язкової кваліфікованої допомоги. Пройти комплексне, професійне лікування наркотичної залежності можна у філії реабілітаційного центру «Медікон».

Причини наркоманії

Причини розвитку наркотичної залежності численні та різноманітні. Всупереч поширеній думці, спокусі спробувати штучні допінги піддаються не тільки невдахи й слабкі духом люди. Наприклад, підростаюче покоління часто починає вживати наркотики з цікавості або ж в якості вираження протесту загальноприйнятим принципам, рамкам соціуму. Якщо молода людина потрапляє в асоціальну компанію, у якій всі приймають наркотики, він чинить так само, щоб не виділятися, заслужити авторитет і повагу нових друзів.

Дорослі люди в більшості випадків використовують наркотичні речовини в якості засобу, здатного заглушити фізичний або душевний біль. Підштовхнути людину до вживання наркотиків можуть такі чинники:

 • проблеми сімейного характеру;
 • розставання з коханою людиною;
 • кар’єрні й творчі невдачі;
 • невпевненість у завтрашньому дні та страх перед майбутнім.

Деякі люди потрапляють у полон наркотичної залежності, починаючи займатися самолікуванням і використовуючи сильнодіючі препарати для купірування больового синдрому, усунення розладів психічного або неврологічного характеру.

Лікування наркоманії Івано-Франківськ

Як змінюється особистість наркозалежної людини?

Вживання наркотиків негативно відбивається на організмі пацієнта та його психіці. Визначити розвиток наркотичної залежності на початкових стадіях можна, звернувши увагу на зміни в особистості та поведінці людини:

 • різкі перепади настрою, психоемоційна нестабільність;
 • часта брехня;
 • скритність і замкнутість;
 • зміна кола спілкування;
 • втрата інтересу до сім’ї, роботі, навчанні, хобі та захоплень;
 • необгрунтовані спалахи агресії;
 • безпричинна тривожність, занепокоєння, дратівливість.

У залежної людини по кілька разів на день може змінюватися настрій від повної апатії й депресії до ейфорії. Порушуються і природні біоритми. У більшості випадків наркомани страждають безсонням і підвищеною сонливістю в денний час.

У міру розвитку патологічного процесу проявляються та фізичні симптоми наркотичної залежності:

 • надмірна блідість шкірних покривів;
 • звужені чи ж, навпаки, розширені зіниці;
 • порушення мовної функції;
 • різке схуднення;
 • головні болі;
 • слабкість і підвищена стомлюваність, обумовлені інтоксикацією організму.

Наркоманія має тенденцію до швидкого розвитку й прогресування. Важливо, щоб близькі люди, помітивши хоча б деякі симптоми, характерні для наркотичної залежності, не зволікали й зверталися за професійною допомогою до лікарів.

Стадії лікування наркотичної залежності

Терапевтичний курс при наркоманії є комплексною, поетапною програмою, що включає в себе психологічну допомогу та медикаментозне лікування. Умовно можна виділити 3 основні стадії реабілітації наркозалежних пацієнтів.

Перша стадія – підготовча. На даному етапі проводиться діагностика пацієнта. Далі з людиною працюють психологи, допомагаючи їй розібратися з причинами захворювання і сформувати правильні, здорові мотивації для подальшого успішного лікування. На підготовчому етапі проводиться і детоксикація організму, усунення абстинентного синдрому, стабілізація фізичного та психоемоційного стану пацієнта.

Друга стадія – це безпосередня психологічна реабілітація пацієнта. Реабілітаційний період також поділяється на кілька сходинок:

 1. Адаптація – людина звикає до нових умов життя, визначеним графіком, вливається в колектив. У цей час психологи працюють з пацієнтами переважно індивідуально, проводячи спеціальні тести, сеанси психоаналізу.
 2. Інтеграція – на даному етапі до індивідуальної роботи з психологами підключаються сеанси колективної психотерапії, заняття в групах взаємодопомоги за принципами програми «12 кроків», сімейний системний психоаналіз.
 3. Стабілізація – реабілітанти працюють з психологами, відвідують різні тренінги та майстер-класи, лекції. Займаються спортом, творчістю, працетерапією. Метою стабілізації є закріплення досягнутих результатів терапевтичного курсу та повна, усвідомлена відмова людини від вживання наркотичних речовин.

Завершальний етап – ресоціалізація, або підготовка колишнього залежної людини до виходу в соціум. У цей період відбувається отримання базового сімейного соціального освіти, пошук свого місця в житті, розкриття нових особистісних граней, талантів і здібностей, формування подальших цілей.

На цій же стадії проводиться корекція поведінкової моделі людини, відновлення втрачених особистісних якостей і навичок, необхідних для подальшої успішної адаптації в суспільстві. У середньому процес лікування наркоманії займає від року до 1,5 років у залежності від індивідуальних особливостей людини, стажу і характеру вживаної нею хімічних допінгів.

Лікування наркоманії Івано-Франківск

Допомога близькому оточенню наркомана

Активне залучення у терапевтичний процес близького оточення реабілітанта – одне з основних умов досягнення позитивного, а головне – стабільного результату. Родичі та члени сім’ї залежного схильні до такого патологічного стану, як співзалежність, небезпечного і для них самих, і для пацієнта.

Люди, які зіткнулися з проблемою наркоманії в сім’ї, не знають, як поводитися з реабілітантами на різних етапах терапевтичного курсу, взаємодіяти з ними та висловлювати необхідну підтримку. Це може проявлятися гіперопікою, підвищеним контролем, докорами, що в результаті стає причиною чергового рецидиву захворювання. Сеанси сімейного системного психоаналізу дозволяють відновити теплі, довірчі відносини між близькими людьми, створити спокійні та комфортні умови, що вкрай важливо для реабілітанта.

Співзалежних людям також потрібна психологічна допомога, оскільки вони фактично живуть життям свого хворого родича, переживаючи всі ті самі муки, емоції. Різниця полягає лише в тому, що співзалежних не вживають хімічних допінгів. Такі програми, як «Допомога сім’ї», «Співзалежність», дозволяють вирішити подібні проблеми, поліпшити душевний стан родичів реабілітанта та звести ризики можливого рецидиву до мінімальних показників.

Основні завдання психологічної реабілітації при наркоманії

Психологічна реабілітація спрямована не тільки на усунення підсвідомої тяги до вживання наркотичних речовин. Практика показує, що в більшості випадків наркозалежність виникає у людей, що мають певні психологічні проблеми, які і є першопричинами захворювання.

Тому завдання психологів і психотерапевтів полягає в тому, щоб визначити ці провокуючі фактори, а потім знайти ефективні способи їх усунення. У такому випадку у людини пропадає необхідність у вживанні наркотиків або пошуку інших способів піти від реального життя.

Психологічна реабілітація також сприяє духовному та особистісному зростанню пацієнта. У результаті людина знаходить нові інтереси, захоплення, відкриває в собі приховані здібності. Насичене життя, самореалізація, заняття улюбленою справою значно знижують ймовірність можливого рецидиву. Багато людей, що пройшли курс лікування наркозалежності, повністю міняли своє життя, сферу діяльності, отримували іншу освіту.

Переваги терапії наркоманії в центрі «Медікон»

Лікування наркоманії в реабілітаційному центрі «Медікон» – це:

 • гарантоване дотримання політики конфіденційності та відсутність взяття на облік;
 • допомога членам сім’ї та родичам реабілітанта;
 • застосування найбільш ефективних методів лікування;
 • індивідуальний підхід до кожного пацієнта;
 • соціальна та психологічна підтримка випускників.

Фахівці реабілітаційного центру «Медікон» допоможуть впоратися з наркотичною залежністю раз і назавжди, зробивши життя людини максимально щасливим, повноцінним гармонійним.

Наші сертифікати

Адреса наркологічного центру “Медікон” в Івано-Франківську

Ціни на послуги

Послуга Термін Вартість
Початкова консультація 45 хвилин БЕЗКОШТОВНО
Допомога і лікування в умовах закритого стаціонару 30 днів договірна
Детоксикації (зняття абстинентного синдрому\ломки) 6 днів договірна
Початкова консультація по телефону ———- БЕЗКОШТОВНО
Повне лікування в умовах закритого стаціонару 6 місяців договірна
Лікування на пільговому місці в умовах закритого стаціонару 30 днів договірна
Повний курс на пільговому місці в умовах закритого стаціонару.
При умові попереднього запису і внесення передоплати.
6 місяців договірна
Допомога психолога\психотерапевта 60 хвилин договірна
Реалізація допомоги по програмі «12 кроків» 1 день договірна
Реалізація допомоги по програмі «12 кроків» 28 днів договірна

Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

Наші центри в 21 місті
Наші центри в 21 місті
Працюємо більше 15 років
Працюємо більше 15 років
Реабілітацію пройшли 1416 людей
Реабілітацію пройшли 1416 людей
85% успіху в програмі
85% успіху в програмі