Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Лікування наркоманії в Полтаві

«Будь-яка посилена прихильність до всього земного – страждання»
Будда
Наркозалежність – виклик сучасному суспільству

 

Наркоманія – це важке, швидко прогресуюче, хронічне захворювання. Під дією психоактивних речовин у хворого формується фізична і психічна залежність, яка потребує регулярного введення наркотиків в постійно збільшуючій дозі.


Механізм розвитку залежності

Деякі наркотичні речовини викликають дуже швидке формування залежності:

 1. Синдром зміненої реактивності – поступово змінюється толерантність організму, і для здобуття ейфорії потрібне введення все більшої дози і частішого прийом наркотику.

 2. Фізичної – прийом наркотиків викликає стан ейфорії. При припиненні вживання наркотичних засобів розвивається синдром відміни (абстиненція), що характеризується тяжким станом і симптомами фізичних порушень (ломки).

 3. Психічної – хворий відчуває постійну тягу до вживання наркотику, пригнічення психоемоційний стану без дози та підйом настрою в передчутті набуття. Це найважча ступінь адикції (залежності), яку найскладніше вилікувати.

Лікування наркоманії не може бути ефективним, якщо не воно впливає на всі складові адикції.

Симптоми і ознаки захворювання

У наркомана симптоми захворювання можуть проявлятися не відразу, так як хворі схильні приховувати прогресуючу тягу до наркотиків. Прояви патологічної залежності можна розділити на кілька груп:

 1. Поведінкові – різка зміна настрою (від перезбудження до апатії), відстороненість, замкнутість, брехливість, метушливість, поява «іншого» життя (сумнівних знайомств, таємниць, дзвінків), втрата інтересу до раніше привабливих речей і занять.

 2. Психічні – порушення сну, патологічні, спотворені реакції на подразники, зміна сприйняття, зниження когнітивних функцій, галюцинації.

 3. Фізичні – втрата апетиту, різке схуднення, блідість, сухість шкірних покривів, розширені або ж звужені зіниці, стомлюваність, хронічний риніт або надсадний кашель.

 4. Соціальні – неохайний зовнішній вигляд, відсутність бажання підтримувати особисту гігієну, схильність до аморального способу життя, злочини, зміна звичного способу життя, оточення, розрив зв’язків із сім’єю, родичами.

Головною ознакою наркоманії є сліди ін’єкцій, але наркомани зі стажем можуть робити ін’єкції в місця, приховані під одягом. Непрямі ознаки захворювання хворий також намагається приховати. Але при тривалому вживанні штучних допінгів вони стають все виразніше.

Причини вживання наркотиків

У різних вікових груп різні причини. Для підлітків і молодих людей, наприклад, головними є:

 • Бунтарство, заперечення цінностей суспільства, дух протиріччя;

 • Відчуття самотності, прагнення увійти в неформальні товариства, знайти однодумців;

 • Відсутність розуміння, любові, підтримки з боку сім’ї і близького оточення;

 • Цікавість, бажання спробувати нові відчуття;

 • Проблеми з самооцінкою;

 • Відсутність цілей в житті, інтересу до навчання, занять чим-небудь.

У дорослих:

 • Депресія;

 • Нерозв’язані внутрішні конфлікти;

 • Спроба ухилитися від проблем;

 • Втрата сім’ї, роботи.

 • Формування усвідомленого прагнення до лікування

Доведено, що лікування може бути ефективним тільки за умови усвідомленого бажання пацієнта позбутися від залежності. Але так як хворий сам не хоче визнавати наявність у себе хвороби, необхідна участь професіоналів у мотивації. Для цього використовується метод інтервенції.

Спеціаліст виїжджає до пацієнта додому і проводить з ним бесіду, спрямовану на усвідомлення наявності залежності та бажання пройти курс лікування, реабілітації. Це складний процес, що вимагає високого професіоналізму від психолога. Тому слід ретельно підходити до вибору клініки і фахівця.

У наркологічному центрі «Медікон» в Полтаві працюють кваліфіковані психологи і психіатри з великим досвідом роботи. На їхньому рахунку безліч успішних випадків мотивації пацієнтів на проходження повного курсу реабілітації.

Комплексна програма лікування наркоманії

У полтавському наркологічному центрі «Медікон» для лікування наркотичної залежності використовується комплексна програма, що складається з послідовних етапів:

 1. Створення мотивації на лікування методом інтервенції;

 2. Діагностика, встановлення стажу залежності, стадії захворювання, виду наркотичних засобів і дозування;

 3. Купірування синдрому відміни;

 4. Детоксикація організму – очищення від метаболітів і токсинів;

 5. Підтримуюча терапія і лікування супутніх захворювань.

 6. Медикаментозна терапія включає прийом антиоксидантів, антигіпоксантів, вітамінно-мінеральних комплексів. Також проводять плазмаферез, гемосорбцію, ентеросорбцію, гемодіаліз. Інтенсивний курс детоксикації та зняття ломки потребує лікування в стаціонарі.

Ці методи допомагають усунути фізичну залежність. Але очищення організму – це лише 10% успішного лікування. Без купірування психологічної залежності ризик рецидиву складає більше 90%. Тому застосовують:

 • Психологічні тренінги та індивідуальні консультації – лікар з’ясовує причину вживання наркотиків і працює з пацієнтом над усуненням проблеми.

 • Реабілітацію, що включає праце-, арт-терапію, групові заняття, відпочинок і відвідування виставок.

 • Ресоціалізацію – допомога в отриманні професії, відновлення соціальних зв’язків, повернення в нормальне суспільство.

Крім того, в процесі реабілітації важлива підтримка близьких, членів сім’ї реабілітантів. Тому в полтавському наркологічному центрі застосовується програма роботи з співзалежних.

Анонімність і конфіденційність

Багато наркозалежні не наважуються на проходження терапевтичного курсу, так як постановка на облік загрожує осудом з боку суспільства, проблемами з роботою. Для успішної реабілітації та ресоціалізації необхідно суворе збереження анонімності і конфіденційності.

У наркологічному центрі «Медікон» суворо дотримуються цих правил, що позитивно відображається на результатах лікування. Подробиці про правила оформлення в стаціонар клініки і вартості курсу лікування можна дізнатися на сайті або за контактним телефоном.

 

Наші сертифікати

Адреса наркологічного центру “Медікон” у Полтаві

Ціни на послуги

Послуга Термін Вартість
Початкова консультація 45 хвилин БЕЗКОШТОВНО
Допомога і лікування в умовах закритого стаціонару 30 днів договірна
Детоксикації (зняття абстинентного синдрому\ломки) 6 днів договірна
Початкова консультація по телефону ———- БЕЗКОШТОВНО
Повне лікування в умовах закритого стаціонару 6 місяців договірна
Лікування на пільговому місці в умовах закритого стаціонару 30 днів договірна
Повний курс на пільговому місці в умовах закритого стаціонару.
При умові попереднього запису і внесення передоплати.
6 місяців договірна
Допомога психолога\психотерапевта 60 хвилин договірна
Реалізація допомоги по програмі «12 кроків» 1 день договірна
Реалізація допомоги по програмі «12 кроків» 28 днів договірна

Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

Наші центри в 21 місті
Наші центри в 21 місті
Працюємо більше 15 років
Працюємо більше 15 років
Реабілітацію пройшли 1416 людей
Реабілітацію пройшли 1416 людей
85% успіху в програмі
85% успіху в програмі