Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Лікування наркоманії в Рівному

Наркотична залежність – небезпечне та широко поширене захворювання. Позбутися від патології самостійно неможливо. Для досягнення позитивного результату й стабільної ремісії буде потрібна комплексна, професійна допомога, яку пропонує пацієнтам реабілітаційний центр «Медікон» у Рівному.

Що призводить до розвитку залежності?

Молоді люди та підлітки часто пробують наркотики з цікавості або для того, щоб заслужити авторитет у компанії однолітків. Розвиток залежності відбувається непомітно, і незабаром настає момент, коли людина вже просто не може існувати, справлятися з повсякденними завданнями без чергової дози хімічного допінгу.

Основними причинами, що провокують наркоманію, є:

 • наявність великої кількості проблем у реальному житті та бажання хоча б на якийсь час забути про них;
 • низька самооцінка, невпевненість у собі;
 • відсутність самореалізації;
 • складні відносини з родичами, друзями, колегами;
 • депресивні стани;
 • недолік позитивних емоцій;
 • бажання випробувати нові, яскраві відчуття;
 • тривожність, психоемоційна нестабільність.

Досить часто люди використовують наркотичні речовини з метою усунення хворобливих відчуттів, безсоння. Представники сильної статі за допомогою штучних допінгів намагаються активізувати сексуальний потяг і поліпшити потенцію. Найбільшою мірою наркотичної залежності схильні люди піддаються впливу, які не мають внутрішнього стрижня, позбавлені моральної та психологічної підтримки з боку оточуючих.

Професійне лікування наркоманії в Рівному

Чим небезпечна наркоманія?

Наркотична залежність руйнує не тільки організм хворого, але і його психіку, особистісні якості. Спочатку у людини виникають проблеми, пов’язані з сім’єю, роботою, навчанням. Він втрачає інтерес до всього, що перш цікавило і стало б відчутним. Через деякий час сенс життя наркомана зводиться до пошуку можливості отримати чергову дозу штучного допінгу. Перебуваючи в стані наркотичної ломки, людина може бути здатний на протиправні дії:

 • пограбування;
 • вимагання грошових коштів;
 • крадіжку особистого майна у близьких, членів сім’ї.

Наркомани часто проявляють агресію на адресу як своїх друзів і родичів, так і незнайомих людей. Вживання наркотиків руйнує й фізичне здоров’я людини. Протягом нетривалого часу наркозалежність призводить до сумних наслідків:

 • випадання зубів;
 • психічних розладів;
 • відмирання клітин головного мозку;
 • ослаблення імунного статусу;
 • важкій формі інтоксикації організму;
 • ураження слизових оболонок шлунково-кишкового тракту;
 • порушень в стані, функціонуванні серцево-судинної, травної, центральної нервової систем.

При відсутності можливості отримати чергову дозу розвивається абстинентний синдром, більш відомий під назвою «наркотична ломка». Даний стан супроводжується болісними болями, лихоманкою, нервовими розладами, судорожним синдромом. Висока ймовірність приєднання психічних і соматичних розладів.

Якщо не надати людині своєчасну медичну допомогу, не провести детоксикацію, то висока ймовірність летального результату. Тому при перших ознаках наркотичної ломки слід негайно звернутися до кваліфікованих фахівців, які очистять організм хворого від токсинів і залишків наркотичних речовин, підберуть препарати для симптоматичного лікування.

Часто при абстинентом синдромі для стабілізації стану пацієнта призначаються знеболюючі, седативні, заспокійливі, снодійні препарати, нейролептики. Підбирати ліки, а також визначати оптимальну дозу і тривалість медикаментозної терапії повинен тільки досвідчений фахівець в індивідуальному порядку.

Особлива небезпека наркоманії полягає в тому, що для досягнення бажаного ефекту пацієнтові доводиться постійно збільшувати дозу наркотику в силу звикання організму. У результаті людина вживає хімічні речовини регулярно, у величезних кількостях, що тягне за собою передозування та навіть смерть.

Принципи успішного лікування наркотичної залежності

Наркоманія офіційно визнана психосоматичних захворюванням. Одного лише медикаментозного лікування в даному випадку буде недостатньо. Медикаментозні препарати застосовуються лише на початкових стадіях терапевтичного курсу для стабілізації фізичного стану людини та усунення хворобливої ​​симптоматики.

Основний акцент робиться на психологічну реабілітацію та подальшу соціальну адаптацію наркозалежної пацієнта. Основні принципи успішного лікування наркоманії:

 1. Комплексність (поєднання медикаментозної терапії та психологічного лікування).
 2. Індивідуальний підхід.
 3. Розробка індивідуального терапевтичного курсу з урахуванням результатів попередньої діагностики, загального стану пацієнта, типу вживаних речовин, стадії наркотичної залежності, наявності або відсутності психологічної схильності до цього захворювання.
 4. Робота з ближнім оточенням хворого та лікування співзалежності.

Головна умова ефективного лікування наркоманії полягає в залученості в терапевтичний процес самого пацієнта і його щире бажання подолати залежність. Психологи багато часу приділяють роботі з мотиваціями залежного, допомагаючи йому усвідомити руйнівну дію наркотиків на всі сфери його життя та неминучі наслідки. Важливо, щоб людина особисто визнавала факт наявності залежності й прийняла свідоме, добровільне рішення, що стосується подальшої реабілітації.

Професійне лікування наркоманії в Рівному

Як проходить лікування наркотичної залежності?

Щоб досягти стабільного позитивного результату, виключити ймовірність можливого рецидиву, лікування наркотичної залежності має бути комплексним і поетапним:

 1. Підготовчий період. Включає в себе попередню діагностику, проведення психологічних тестів і бесід із пацієнтом. Далі розробляється індивідуальний терапевтичний курс, проводиться детоксикація організму. Середня тривалість підготовчого періоду становить від 3 до 6 тижнів.
 2. Психологічна реабілітація – найбільш складний і тривалий етап лікування. Для боротьби з наркотичною залежністю, крім знаменитої програми «12 кроків», використовуються інші ефективні психотерапевтичні методики: арт-терапія, сеанси сімейного системного психоаналізу, працетерапія, індивідуальний психоаналіз, гештальт-і когнітивно-поведінкова терапія. Для реабілітантів проводяться різні заходи, програми, семінари, тренінги особистісного зростання. Хороші результати дає така методика, як спортивна терапія. Фізичні навантаження не тільки позитивно позначаються на стані здоров’я людини, але ще й дозволяють виплеснути негативні емоції, зміцнити силу волі, відволіктися від думок про наркотики. Тривалість психологічної реабілітації при наркоманії становить близько 3 місяців.
 3. Ресоціалізація – підготовка колишнього наркозалежного людини до повернення в соціум, звичне середовище перебування. Хороший ефект дає надання сімейного освіти, де близьке оточення пацієнта навчають тому, як правильно взаємодіяти з людиною, щоб не спровокувати черговий рецидив. Різні колективні психотренінги дають реабілітантами можливість обміну досвідом, отримання моральної підтримки, а головне – дозволяють відновити втрачені навички спілкування, взаємодії з іншими людьми, роботи в колективі. Залежно від особливостей конкретного клінічного випадку та індивідуальних якостей пацієнта процес ресоціалізації може зайняти від 3 місяців до півроку.

Дана поетапна система дозволяє побороти як фізичну, так і психологічну залежність від наркотичних речовин, відновити втрачені особисті якості, знайти нові цілі та значно підвищити якість життя колишнього наркозалежного пацієнта.

Переваги лікування наркоманії в приватному реабілітаційному центрі

Лікування наркотичної залежності в приватному реабілітаційному центрі «Медікон» характеризується наявністю наступних переваг:

 1. Абсолютна анонімність і гарантоване дотримання політики конфіденційності. Пацієнти не ставляться на облік, як у державних наркологічних, а особиста інформація про них не підлягає розголошенню.
 2. Надання допомоги ближньому оточенню. Коли хтось із членів сім’ї захворює на наркоманію, в лікуванні потребує не тільки пацієнт, але і його родичі, близькі люди. Для закріплення результатів реабілітації та профілактики рецидивів обов’язково проводиться терапія співзалежності у членів сім’ї реабілітантів.
 3. Комфортні умови проживання та ізоляція від звичного оточення. Лікування наркотичної залежності проходить в умовах госпіталізації, що дозволяє тимчасово захистити пацієнта від негативно впливає на нього оточення та інших зовнішніх факторів. Людина знаходиться у здоровому терапевтичному співтоваристві, під постійним наглядом фахівців, що виключає ризики можливого зриву та прискорює процес одужання.
 4. Соціальна підтримка після виписки. Випускникам центру, які пройшли повний курс реабілітації, пропонується допомога у плані соціальної адаптації, вирішення особистих проблем, отримання освіти, працевлаштування.

Отримати більш детальну інформацію про методи лікування наркоманії та послуги, що пропонуються реабілітаційним центром «Медікон», можна зателефонувавши в рівненський філія клініки або заповнивши форму зворотного зв’язку на сайті.

Наші сертифікати

Адреса наркологічного центру “Медікон” в Рівному

Ціни на послуги

Послуга Термін Вартість
Початкова консультація 45 хвилин БЕЗКОШТОВНО
Допомога і лікування в умовах закритого стаціонару 30 днів договірна
Детоксикації (зняття абстинентного синдрому\ломки) 6 днів договірна
Початкова консультація по телефону ———- БЕЗКОШТОВНО
Повне лікування в умовах закритого стаціонару 6 місяців договірна
Лікування на пільговому місці в умовах закритого стаціонару 30 днів договірна
Повний курс на пільговому місці в умовах закритого стаціонару.
При умові попереднього запису і внесення передоплати.
6 місяців договірна
Допомога психолога\психотерапевта 60 хвилин договірна
Реалізація допомоги по програмі «12 кроків» 1 день договірна
Реалізація допомоги по програмі «12 кроків» 28 днів договірна

Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

Наші центри в 21 місті
Наші центри в 21 місті
Працюємо більше 15 років
Працюємо більше 15 років
Реабілітацію пройшли 1416 людей
Реабілітацію пройшли 1416 людей
85% успіху в програмі
85% успіху в програмі
Розрахувати вартість Приховати