Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Лікування наркоманії в Житомирській області

Реабілітаційний центр «Медікон» пропонує пройти ефективне лікування наркоманії та алкоголізму в Житомирі. Кожен пацієнт може розраховувати на анонімність, професіоналізм фахівців та індивідуальний підхід.

Програма реабілітації та її стадії

Програма реабілітації при наркотичній залежності – це поетапний процес, що включає в себе:

 1. Детоксикаційну терапію – зняття ознак ломки, очищення організму і стабілізація фізичного здоров’я пацієнта.
 2. Психологічну та соціальну реабілітацію – відновлення психоемоційного стану реабілітанта. Корекція поведінкової моделі. Досягнення психологічної стійкості при дотриманні тверезості.
 3. Ресоціалізацію – спрямована на придбання знань та навичок, необхідних для життя без наркотиків і успішної адаптації в суспільстві. Профілактика рецидивів патологічної залежності.

Лікування наркоманії в Житомирській області

При вживанні людиною наркотиків дуже важливо, не втрачаючи часу, звертатися за допомогою до професіоналів. Чим раніше буде розпочато лікування, тим вищі шанси на досягненні стабільної ремісії та повне одужання.

Що провокує розвиток наркотичної залежності?

У Житомирі, як і в інших великих містах, проблема наркотичної залежності є особливо актуальною. Найбільшою мірою захворювання схильні підлітки та молодь, які не здатні чинити опір згубному впливу соціуму. Спровокувати молодих людей на вживання наркотичних речовин можуть:

 • цікавість та інтерес;
 • бажання піти від реальних проблем, докорів рідних;
 • спроба соціального, суспільного протесту;
 • психоемоційна нестабільність;
 • занижена самооцінка;
 • відсутність самореалізації;
 • бажання влитися у певну соціальну групу;
 • спрага гострих відчуттів, задоволення, яскравих емоцій.

Досить широко поширена проблема наркоманії та серед дорослих людей, яких до розвитку патологічної залежності призводять:

 • часті стреси, перевтома, психоемоційні потрясіння;
 • посилення лібідо та потенції;
 • бажання позбутися від болю при важких захворюваннях;
 • спроба самоствердитися, отримати визнання, заробити авторитет;
 • психологічні розлади;
 • страхи, невпевненість у собі;
 • виклик законам соціуму.

Незалежно від причин наркоманії, необхідно розуміти, що це небезпечна хвороба, яка потребує своєчасного професійного лікування.

Особливості успішної боротьби з наркоманією

Для перемоги над наркотичною залежністю важливе значення має швидкість початку лікування, виявлення причин захворювання. Оскільки спровокувати наркоманію можуть різні чинники, то терапевтичні програми, побудовані за однією загальною схемою, виявляються малоефективними.

Розробляючи лікувальний курс, фахівці обов’язково враховують ступінь мотивацій, психологічні особливості пацієнта, відносини в його родині. Піддається аналізу і соціальний фактор – стан певної соціальної групи, представники якої стають наркозалежними. Дякую такому індивідуальному підходу лікарі знаходять найбільш ефективні способи лікування, психологічного відновлення та соціальної адаптації пацієнта.

Оскільки наркотичні речовини руйнують не тільки організм, але й психіку людини, ведуть до деградації особистості, терапевтичний курс повинен бути комплексним, що включає в себе медикаментозне лікування і психологічну реабілітацію з подальшою ресоціалізацією.

Лікування наркоманії в Житомирській області

Чим небезпечна наркоманія?

Інтоксикація організму, передозування часто стають причинами загибелі пацієнтів, які страждають на наркотичну залежність. При відсутності чергової дози хімічних допінгів у людини виникає стан наркотичної ломки, що супроводжується сильними м’язовими, суглобовими, головними болями, судомним синдромом, нудотою, блювотою, тремором, лихоманкою.

Абстинентний сидром може тривати близько 2 тижнів, і дуже важливо, щоб цей процес проходив під контролем лікарів. При відсутності медичної допомоги висока ймовірність розвитку анафілактичного шоку й загибелі хворого.

Запідозрити наркоманію на ранніх стадіях можна за такими ознаками:

 • психоемоційна нестабільність;
 • різкі перепади настрою;
 • тривожність і дратівливість;
 • схильність до брехні;
 • замкнутість, відчуженість;
 • напади необгрунтованої агресії.

Помітивши подібні прояви у близької людини, необхідно відразу ж звертатися до наркоклініки. Якщо не надати допомогу своєчасно, патологічний процес буде прогресувати, почнеться органічне ураження головного мозку. У такому стані людина втрачає контроль над прийнятими дозами наркотику, що може спричинити за собою самі жалюгідні наслідки.

Як проходить лікування в центрі?

Починається лікування наркоманії з діагностики. Крім медичного обстеження, з пацієнтом спілкуються психологи, психотерапевти. Фахівці збирають відомості про сім’ю людини, особливості його виховання, роду діяльності. Таким чином з’ясовуються причини захворювання і на підставі отриманої інформації складається індивідуальна програма реабілітації.

Тривалість терапевтичного курсу залежить від тяжкості стану хворого та інших особливостей конкретного клінічного випадку. В цілому лікувальна програма виглядає наступним чином:

 • період підготовки та очищення організму – займає близько 3 тижнів;
 • реабілітаційна терапія: адаптаційний період (1,5 місяця), інтеграція (2 місяці), стадія стабілізації (2 місяці);
 • ресоціалізація – від 3 місяців до півроку.

Пройшовши всі етапи, людина відновлюється фізично й психологічно, готується до повернення в соціум. Комплексна реабілітація змінює модель поведінки пацієнта, його ставлення до життя, оточуючих людей і собі самому. У реабілітантів з’являється впевненість у собі, нові цілі, здорові мотивації.

За допомогою психологів нормалізуються відносини з родичами та близьким оточенням, що має дуже важливе значення у процесі одужання.

Методи лікування наркотичної залежності

Фахівці клініки в боротьбі з наркотичною залежністю, крім медикаментозного лікування, використовують психотерапевтичні програми та методики:

 • програму «12 кроків»;
 • арт-терапію;
 • програму «Рівний рівному»;
 • фізіотерапію;
 • лікування співзалежності у ближнього оточення;
 • сеанси сімейного системного психоаналізу.
 • програму «Разом до однієї мети»;
 • працетерапію;
 • сімейну освіту;
 • програму «Моральне відродження».

Психологічної реабілітації приділяється підвищена увага, оскільки зняття фізіологічної потреби в наркотиках без психокорекції не принесе бажаного результату. Методи психотерапії, так само, як і лікарські препарати, лікарі підбирають за індивідуальною схемою.

Переваги госпіталізації

Ефективне лікування наркоманії проводиться в умовах госпіталізації. Перебування в стаціонарі дозволяє тимчасово ізолювати людини від негативного впливу навколишнього середовища і звичного оточення. Повністю виключається ймовірність придбання і вживання наркотиків. Цілодобово людина знаходиться під наглядом фахівців, здатних у будь-який момент надати йому необхідну допомогу.

Анонімне лікування наркоманії

Часто пацієнти та їхні рідні відмовляються від госпіталізації й лікування, побоюючись суспільного розголосу. Сучасні приватні спеціалізовані установи не ставлять своїх пацієнтів на облік і гарантують суворе дотримання політики конфіденційності. Такий підхід позбавляє від багатьох проблем і забезпечує успішну соціальну адаптацію колишнього наркозалежного в майбутньому.

Робота з родичами

Неправильна поведінка і ставлення з боку близьких людей може завдати серйозної шкоди реабілітантами. У будь-який момент родичі пацієнта можуть отримати професійну консультацію, дізнатися, як взаємодіяти з залежним людиною на різних стадіях реабілітації.

Реабілітаційний центр «Медікон» у Житомирі до кожного свого пацієнта відноситься з теплом і співпереживанням, надаючи на тільки кваліфіковану допомогу, а й моральну підтримку. Завдання фахівців полягає в подоланні залежності та підвищенні якості життя своїх підопічних.

Наші сертифікати

Адреса наркологічного центру “Медікон” в Житомирі

Ціни на послуги

Послуга Термін Вартість
Початкова консультація 45 хвилин БЕЗКОШТОВНО
Допомога і лікування в умовах закритого стаціонару 30 днів договірна
Детоксикації (зняття абстинентного синдрому\ломки) 6 днів договірна
Початкова консультація по телефону ———- БЕЗКОШТОВНО
Повне лікування в умовах закритого стаціонару 6 місяців договірна
Лікування на пільговому місці в умовах закритого стаціонару 30 днів договірна
Повний курс на пільговому місці в умовах закритого стаціонару.
При умові попереднього запису і внесення передоплати.
6 місяців договірна
Допомога психолога\психотерапевта 60 хвилин договірна
Реалізація допомоги по програмі «12 кроків» 1 день договірна
Реалізація допомоги по програмі «12 кроків» 28 днів договірна

Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

Наші центри в 21 місті
Наші центри в 21 місті
Працюємо більше 15 років
Працюємо більше 15 років
Реабілітацію пройшли 1416 людей
Реабілітацію пройшли 1416 людей
85% успіху в програмі
85% успіху в програмі