Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Причини жіночого алкоголізму

Алкоголізм вбиваючий материнство

2015 рік. Україні було присвоєно п’яте місце в світі по середній кількості прийнятого спиртного на душу населення. За даними ВООЗ, цей показник не повинен перевищувати 8 л. на 1 людину в рік, в той час як в Україні ця цифра близько 12 л. Варто зазначити, що необхідна норма етанолу для організму здорової людини, яку без наслідків здатна переробити печінку, це не більше 50 мл. алкоголю і відповідно 40-50% спиртового розчину.


Зловживання спиртним і стало головною причиною смерті для більш, ніж 40 тис. Громадян нашої країни, а це близько 8 тис. Отруєнь алкоголем і стільки ж від кардіопатій, дорожньо-транспортних пригод, смертельних випадків при запущених стадіях захворювань органів і систем організму, нещасних випадків та ін.

Порівняння алкогольної смертності з різницею смертності чоловіків і жінок в Україні

Смертність чоловіків і жінок від алкоголізму

Хронічним алкоголізмом страждають приблизно 16% українок. Виходячи з даних досліджень, було виявлено, що жіночий організм піддається залежності від алкоголю в 2-3 рази швидше чоловічого, так і моральне і моральне падіння настає не менш стрімко. Так, жінці необхідно всього лише 3 роки регулярного вживання спиртного (дози в розмірі 100 мл. Вина або 50 мл. Горілки в день), в той час як чоловікові, близько 5 років для формування хронічного алкоголізму. Як показує статистика регулярно приймають алкоголь 26% жіночого населення, запійні періоди спостерігаються у 43%, ще 29% випивають час від часу.

Статистика жіночого алкоголізму

Статистика по жіночому алкоголізму

Розвиток у жінок алкогольної залежності в більшості випадків обумовлене емоційними та психологічними фактами. Жінки, за своєю природою більш емоційні, більш тонко реагують на те, що відбувається, часто перебувають у депресивному стані. А завдяки м’якості характеру легко піддаються впливу, з легкістю долучаючись до зловживання спиртним, дози якого згодом ростуть. Під седативну дію етанолу, що впливає на нейро-медіаторну систему, з’являється відчуття спокою, усі переживання зникають. Таке звикання до спиртовмісної продукції проходить значно швидше і вельми непомітно. Це пояснюється тим, що у жінок уповільнений процес виведення продуктів розпаду, низькою екскреторної функцією шкірних покривів і нирок. Як правило, жінки, на відміну від чоловіків, починають пити поодинці.

Розглядаючи причини жіночого алкоголізму, розділимо їх на фізичні і психологічні.

До фізичних причин виникнення жіночого алкоголізму можна віднести:

 • Фактор спадковості. Медико-генетичні дослідження показують, що ймовірність розвитку алкогольної залежності у дітей, народжених від батьків страждаючих алкоголізмом, в 50% випадків пояснюється спадковістю, і ризик стати алкоголіком значно зростає. Крім того у них спостерігаються ті ж поведінкові розлади. А вживаюча спиртне мати, в період вагітності, може тим самим спровокувати розвиток алкогольного синдрому плода.

 • Період клімаксу, криза середнього віку. Після 40, коли діти починають будувати своє особисте життя, чоловік шукає увагу на боці або ж зовсім, опинившись на самоті, жінка від нереалізованості свого жіночого начала занурюється в депресію. Піднявши настрій першої прийнятої дозою алкоголю, з’являється і інша. Після проведення цілого ряду досліджень, було виявлено, що областю головного мозку фіксується отримане задоволення, надалі виникає звикання.

 • Гормональні зміни, що характерні для жіночого організму, призводять до зростання надходження всмоктуючої функціею шлунка, в який в місці з алкоголем надходить один з його компонентів ─ етанол. Варто зазначити, що низький вміст алкоголь-дегідрогеназу, ферменту відповідального за розщеплення алкоголю, викликає швидке сп’яніння, а ефект від впливу токсинів має більше впливу в порівнянні з чоловіками.

 • До фізичних причин виникнення жіночого алкоголізму відносять також зняття депресивних станів малими дозами.

 • При рівній з чоловіком кількості прийнятих спиртовмісних напоїв, сп’яніння у жінок настає швидше, так як в організмі жінки на 10% води менше. Це також стосується і м’язової маси.

Психологічними причинами жіночого алкоголізму вважається зайва емоційність жіночої натури, гостре реагування на проблеми в житті, часті, а часом і переростаючі в хронічну депресію, стани тривоги і напруги, перевтома, стреси. Постійно зловживаючи алкоголем, настає стійка тяга, при чому, якщо не буде прийнято чергову дозу, опіоїдні рецептори починають викликати роздратування мозку. Такий стійкий потяг в науці має назву абстинентного синдрому. Поступово починається передчасне старіння і порушення роботи систем організму. Незабаром алкоголь стає способом життя і несе з собою безповоротні патологічні наслідки.

Саме тому, такого роду захворювання легше запобігти, так як лікування алкогольної залежності може не принести ніяких результатів. Важливо вчасно виявити зміни в жіночій поведінці і ставленні до алкоголю. Головне завдання близьких в підтримці, турботи й уваги. Маючи психологічно і фізично комфортні умови життя, жінка в рідкісних випадках буде вдаватися до вживання спиртного.

Також обов’язковою умовою для здорових як жіночого, так і чоловічого поколінь, є програма профілактики серед школярів, а також робота з батьками. Важливо також регулярно проводити профілактику алкоголізму і серед населення: бесіди, перегляди мотивуючих роликів, групові зустрічі, прослуховування курсів з тими, хто вже позбувся згубної звички. Навіть незважаючи на те, що в нашій країні все ще звернення жінок по наркологічну допомогу вважається чимось незвичайним, потрібно вдатися до послуг лікарів-наркологів, які зможуть визначити стадію хвороби і виявити причину жіночого алкоголізму, допомогти повернутися до тверезого способу життя після проходження лікування алкоголізму в Дніпропетровську.

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Наркотики і вагітність
  Наркотики гублять не тільки нас, а й майбутні покоління Наркозалежні люди часто ведуть безладне статеве життя. У стані наркотичного сп’яніння,...
  Детальніше
  Види алкоголізму
  Алкоголізм буває різний Більшість людей схильні вважати, що алкоголізм в своєму класичному прояві, як патологічний потяг організму до вживання спиртних...
  Детальніше
  Що таке наркоманія?
  Ілюзії в обмін на здоров’я Наркоманія – це хибне уявлення про свободу. На жаль, подібна ілюзія вседозволеності і всемогутності, спровокована...
  Детальніше
  Лікування від Трамадолу
  Трамадол являє собою психотропний засіб, що належить до групи опіоїдних анальгетиків. Даний препарат відрізняється наявністю яскраво виражених знеболюючих властивостей. В...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі