Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Кодування гіпнозом від алкоголізму: як це відбувається і чи є ефект?

Що таке кодування гіпнозом?

Метод кодування гіпнозом в лікуванні від алкоголізму став поширеним ще зі середини XX століття. Застосування такого роду методик показало свою ефективність поряд з аверсивною терапією і лікуванням в умовах стаціонару. Застосовується гіпноз як для самостійних методів боротьби, так і для того щоб зміцнити отримані результати від інших способів лікування алкоголізму і профілактики алкогольної залежності.

Гіпнозом прийнято вважати такий стан свідомості, при якому спостерігається низький рівень мозкової діяльності, несприйняття навколишнього середовища, але при цьому зберігається словесний контакт з лікарем-психотерапевтом.


Це можливо спостерігати і при звичайному, фізіологічному сні. Впливаючи на психіку людини за допомогою інформації та інтонацій, вдається перевести клітини кори головного мозку в гальмівний стан, частина яких, залишаючись в активному стані, дозволяє підтримувати контакт пацієнта з гіпнотизером.

Так, під час гіпнотичного сеансу лікар вселяє пацієнтові установку на припинення вживання алкоголю, використовуючи методи, що ґрунтуються на зміні важливості окремих елементів психіки. Воля хворого цілком підпорядкована лікарю який дає накази.

Які методики кодування гіпнозом існують?

Виділяють дві методики кодування гіпнозом від алкоголізму: гіпнотичні техніки і психотерапевтичний метод навіювання. В ході проведених сеансів гіпнозу, успішними результатами відзначені авторські методики по Г.А.Шичко, метод С.Н.Зайцева і метод Довженка, метод В.Г.Жданова, лікувальні сеанси Семенова на основі психотерапії і акупунктури.

Гіпнотичні методи

За допомогою гіпнотичних технік залежному навіювалася ціла система заборон. Консультація з пацієнтом перед проведеною процедурою, дає можливість фахівцеві визначити, за допомогою якого методу психотерапії можливе лікування залежності. Це може бути:

 • Гіпносугестивна психотерапія – один з методів лікування алкоголізму, що проводиться в стані гіпнотичного сну. Лише після згоди пацієнта на Методик кодування гіпнозом від алкоголізмузастосування даної методики, тільки за умови, що доктору вдасться увійти в довіру і прихильність до себе хворого, з’явитися можливість ввести людину в гіпнотичний транс. Під час сеансу лікар постійно підтримує розмову з пацієнтом. Застосовуючи методи розсіювання уваги, поступово вводить його в гіпнотичний стан і неголосним впевненим голосом вселяє установки на утримання від вживання алкоголю. Найбільшу ефективність гіпносугестивна психотерапія приносить при застосуванні її курсом.

 • Якірний метод грунтується на умовних реакціях, без введення пацієнта в стан гіпнозу. Лікарем визначається підсвідома мітка ─ «якір», за допомогою якого будуть блокуватися або запускатися необхідні програми поведінки. В свою чергу, «якоря» грунтуються на позитивних і негативних відчуттях. Позитивні провокують приємні емоції і бажання діяти, отже, негативним притаманні негативний настрой і придушення бажання до дії. Чи буде успішним застосування якірного методу, визначається кооперацією пацієнта з лікарем, його готовністю допомогти гіпнотизерові відшукати «якір». У деяких випадках допускається комбінування якірного методу з медикаментозним лікуванням алкоголізму. Вважається, що це дає результат значно швидше і в той же час, зберігає досягнення на довший термін.

 • Аутогенне тренування – це метод самонавіювання, заснований на дії релаксації або гіпнотичного трансу. Саме від пацієнта залежить результат проведеного тренування такого характеру, а завдання фахівця – навчання методам самонавіювання і закріплення досягнутого результату. Аутогенне тренування практикують після проведення інших раніше використовуваних лікувальних методик.

Психотерапевтичні методи

У свою чергу, психотерапевтичні гіпнотичні методики дають можливість пацієнту осмислити всю сутність особистої проблеми, її наслідків і методів для контролю. Саме такий підхід до лікування алкогольної залежності об’єднує всі психотерапевтичні методики, серед яких виділяють:

 • Когнітивно-поведінкова психотерапія, яка базується на когнітивних методиках, навчаючих управляти негативними емоціями провокуючими зрив залежного на вживання спиртного, а також методик поведінкових, що дають можливість заміни моделі поведінки алкоголіка на людину без алкогольної залежності.

 • Групова психотерапія передбачає лікування алкоголізму за допомогою сеансів, розрахованих на цілі групи людей, де кожен, хто є учасником, отримує підтримку інших людей, при цьому сам проявляє співчуття по відношенню до інших. Завдяки таким груповим заняттям хворі розуміють, що вони не одні зіткнулися з проблемою залежності. Психотерапевт вчить не замикатися у своїх переживаннях, доводить учасникам необхідність боротьби із згубною звичкою. Така групова психотерапія має особливий успіх, якщо проводиться як закріпний етап після проведених з успіхом інших методів лікування. Спостерігається, що статистика рецидивів після групових психотерапій значно менше.

 • Ще одна важлива методика в лікуванні алкоголізму ─ це сімейна психотерапія. Потрібно сказати, що спільна робота психотерапевта і сім’ї допомагає налагодити відносини між її членами, повернути довіру і повірити в успіх у спільній боротьбі проти залежності. Завдяки психологічній роботі з рідними пацієнта, вони вчаться не тільки підтримувати, але і надавати допомогу в становленні пацієнта повноцінним членом суспільства.

Кодування від алкоголізмуПотрібно розуміти, що кодування гіпнозом від алкоголізму, частіше має тимчасовий ефект і для того щоб закріпити результати лікування необхідно пройти курс реабілітації, або ж, вдатися до цього методу лікування алкоголізму вже після ряду терапевтичних заходів.

Центром Володимира Циганкова в 2005-2011 роках було проведено соціологічне опитування, яке виявило, що з 840 респондентів, які намагалися позбутися від алкогольної залежності, всього лише 3% використовували гіпноз як метод лікування алкоголізму. Цей факт демонструє непопулярність кодування гіпнозом від алкоголізму.

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Кодування від наркотиків
  Конкурентні антагоністи опіатних рецепторів застосовуються в медицині для лікування наркоманії наркозалежних пацієнтів з метою полегшення стану наркотичної ломки і усунення...
  Детальніше
  Навіщо потрібна ізоляція при наркозалежності?
  Наркоманія – одне з найбільш небезпечних й широко поширених захворювань сучасності. Молоді люди пробують наркотики з цікавості, а тому вже...
  Детальніше
  Наркотики і вагітність
  Наркотики гублять не тільки нас, а й майбутні покоління Наркозалежні люди часто ведуть безладне статеве життя. У стані наркотичного сп’яніння,...
  Детальніше
  Причини жіночого алкоголізму
  Алкоголізм вбиваючий материнство 2015 рік. Україні було присвоєно п’яте місце в світі по середній кількості прийнятого спиртного на душу населення....
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі