Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Стадії алкоголізму

Недуг, який проявляється не відразу

Алкоголізм і ефективні способи його лікування, без перебільшення, є однією з найбільш гострих медико-соціальних проблем сучасності. Фахівці визначають дане захворювання як хронічний патологічний потяг до спиртного, який характеризується фізичної та психологічної залежністю від нього. Він характеризується поступовою втратою самоконтролю над обсягами випитого, формуванням толерантності до спиртного, проявом абстинентного синдрому, ураженням внутрішніх органів і дисфункцією життєво важливих систем.


Як і будь-яке інше захворювання, алкоголізм не проявляється раптово. Його появі сприяє ряд факторів. Однак шлях від звичайного потягу до спиртного з метою розслабитися, розважитися і до систематичного його вживання – дуже стрімкий. Відповідно, алкоголізм має стадії свого розвитку.

Стадії алкоголізму і їх прояви

Особи, що вживають алкоголь з різною частотою, умовно діляться на 3 категорії:

 1. нейтрально пов’язані до спиртного особи, яким воно не приносить особливого задоволення;
 2. особи, які вживають алкоголь час від часу;
 3. зловживаючі алкоголем люди:
  1. Не мають ознак алкоголізму;
  2. Мають яскраво виражені симптоми залежності (затяжні запої, адиктивна поведінка, проблеми зі здоров’ям, порушення психіки).

Виходячи із запропонованої класифікації, експерти виділяють 3 стадії розвитку алкоголізму. У той же час деякі вчені говорять про існування нульової, або стадії продроми, коли людина випиває в компанії друзів, але контролює себе і не замислюється про те, коли відбудеться його наступна зустріч з випивкою. Однак якщо цей період затягується до року, і людина відчуває потяг до алкоголю, він може трансформуватися в початкову стадію залежності.

Стадії розвитку алкоголізму

І стадія (триває 1-5 років).

Людині здається, що алкоголь не може йому нашкодити, адже він контролює кількість випитого. Згодом таке самовладання випаровується, а толерантність до алкоголю зростає. Людині здається, що випивши, йому стає легше фізично і душевно. На даному етапі подібне захоплення спиртними напоями не особливо позначається на здоров’ї, соціальної активності і особистому житті особи. Навпаки, випивша людина відчуває прилив енергії, стає балакучою і розкутою. З плином часу вона поступово втрачає контроль над тим, що відбувається. Відмінною рисою даного періоду є пригнічення блювотного рефлексу

ІІ стадія (триває 5-15 років).

90% вперше звернувшихся за допомогою алкозалежних знаходяться саме на цій стадії залежності. Людина хоч і розуміє, що ця згубна звичка їй шкодить, але вже нічого не може зробити, щоб позбутися від неї своїми силами. Він стає брехливим, дратівливим, агресивним, його не цікавить думка оточуючих. В середньому хворий випиває близько 500 мл горілки або інших міцних напоїв за добу. З ранку у нього з’являється похмільний синдром, втрачається самоконтроль, зникає почуття сорому, запускається необоротний процес деградації мозку.

ІІІ стадія (хронологічні рамки індивідуальні і залежать від стану здоров’я алкоголіка).

Найчастіше на цьому етапі хронічного алкоголізму залежний хворий на гепатит, цироз печінки або іншими серйозними захворюваннями, що виникли в результаті систематичної інтоксикації. Він втратив роботу, сім’ю, будинок. Виглядає виснаженим, його рухи уповільнені або обмежені, статура стає рахітною (худі кінцівки і напухлий через збільшення печінки в 2 рази живіт). Людина перестає нормально харчуватися, оскільки ця процесія викликає у нього блювоту. Деякі вже знайомі з «білою гарячкою» (алкогольним делірієм) – психопатологічним станом, який супроводжується слуховими, зоровими галюцинаціями і закінчується слабоумством чи самогубством.

За статистикою 95% алкоголіків хто не звернувся за допомогою, закінчують смертю, викликаною інсультом, інфарктом або цирозом. Навіть в такому вкрай важкому стані залежності, коли всі органи практично зруйновані, а особистість продовжує деградувати, людині можна допомогти. Важливо відновити нормальну роботу організму і надати психологічну підтримку. Однак далеко не кожен фахівець стане займатися таким важким пацієнтом, адже процес реабілітації напевно буде тривалим і ускладненим супутніми захворюваннями.

Тест на визначення стадії алкозалежності

Визначити, на якій стадії розвитку алкоголізму перебуваєте саме ви, вам допоможе нехитрий тест-опитувальник:

 1. Щоб заспокоїтися після сварки з дружиною, невдалого робочого дня ви намагаєтеся поліпшити свій настрій:
  1. неабияк напившись;
  2. випивши келих вина або пива;
  3. іншими способами (без вживання спиртного).
 2. Як часто ви випивали за останній місяць (в тому числі пиво)?
  1. близько 15 разів;
  2. приблизно 5-15 разів;
  3. приблизно 5-15 разів;
 3. Чи трапляється так, що після випивки ви не можете згадати, що відбувається?
  1. в половині випадків;
  2. дуже рідко;
  3. ніколи.
 4. Ви помічаєте, що стали випивати частіше і більше, ніж до цього?
  1. так;
  2. випиваю трохи більше звичайного;
  3. вживаю стільки ж спиртного, як і раніше.
 5. Ви можете зупинитися, випивши 1 чарку горілки або 1 келих пива?
  1. ні, для мене цього мало;
  2. іноді;
  3. зазвичай так і роблю.
 6. Чи трапляються у вас напади агресії після застілля?
  1. часто;
  2. іноді;
  3. ніколи.
 7. Якщо раптом вам захотілося випити, але в даний момент вам цього не можна робити, як діяти?
  1. вип’ю, що б не трапилося;
  2. спробую тримати себе, але в підсумку зірвуся;
  3. не питиму.

Інтерпретація результатів тесту дуже проста. Якщо у вас більше відповідей С, поки приводів для занепокоєння немає. Якщо фігурують відповіді А – ви напевне залежні від алкоголю. При переважанні відповідей В, для визначення стадії алкозалежності необхідно додаткове тестування.

Лікування алкозалежності в «Медіконі»

Не залежно від того, на якій стадії розвитку алкоголізму перебуває людина, допомогти їй готові фахівці Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон». У разі необхідності вони приїдуть додому і проведуть процедуру екстреної детоксикації, щоб вивести алкоголіка зі стану сильного алкогольного сп’яніння або тривалого запою. далі, лікування алкоголізму в Дніпропетровське або будь-якому іншому місті, проходить в умовах стаціонару, де пацієнту буде запропоновано пройти інтенсивний курс відновлювально-очисної терапії із застосуванням медикаментів та фізіотерапевтичних процедур.

Важливу роль в процесі одужання грає соціально-психологічна реабілітація за принципом «12 кроків», яку практикують співробітники центру. Дана методика спрямована на те, щоб реабілітант усвідомив шкоду алкоголю, відчув до нього огиду і зміг налагодити своє особисте і професійне життя.

Важливо розуміти, що ліберальне ставлення до алкоголю, яке в цілому притаманне українському суспільству, у деяких людей так і залишається таким, не приносячи особливої шкоди. Але в більшості випадків воно служить відправною точкою для формування сильної залежності, яка робить з людини аморфну бездумну істоту. Невже таку долю ви бажаєте собі або своїм близьким?

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Лікування наркозалежності від А до Я
  Ази сучасного лікування наркозалежності Сьогодні проблема залежності від наркотиків звучить для багатьох українських сімей так гостро, як ніколи. Роками батьки,...
  Детальніше
  Як один наркоман витягує матеріальні ресурси з сім’ї
  Хвороба, яка знищує в людині людське Залежність від наркотиків робить своєю жертвою не тільки саму людину, яка їх вживає, але...
  Детальніше
  Що робити, якщо лікування від наркоманії не допомогло?
  Яким чином уникнути зриву після лікування Сучасні підходи до лікування від наркоманії досить ефективні. Для їх реалізації провідні фахівці використовують...
  Детальніше
  Небезпека вживання кодтерпіну
  Ліки, яки перетворюють на наркомана Для багатьох людей, кодтерпін – бюджетний засіб для лікування сухого кашлю. І тільки «посвячені» знають,...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі