Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Токсикоманія і її наслідки

Токсикоманія шукає жертв серед дітей і підлітків

Ще пару років тому токсикоманія вважалася прерогативою дітей і підлітків їх неблагополучних сімей. Вдихаючи вміст целофановий пакетів, вони сміливо ходили міськими скверами і парками. Сьогодні ж фахівці не розділяють поняття наркоманія і токсикоманія, наслідки якої також призводять до формування потужної психо-фізіологічної залежності. Тому токсикоманія, на увазі доступності більшості хімічних речовин і своєї популярності в молодіжному середовищі, представляє велику небезпеку для сучасного суспільства. За статистикою, її жертвами стають діти у віці 11-15 років.


Під токсикоманією прийнято розуміти патологічний стан організму, спровокований вдиханням хімічних компонентів, які володіють специфічним впливом на ЦНС і поки не віднесені до списку заборонених наркотичних речовин.

Чим «балуються» токсикомани?

«Нюхачі» (сленг.) Вживають хімречовини переважно вдихаючи їх пари. При інших варіантах введення хімічна сполука діє відразу отруючи або ж не приносить очікуваного галлюциногенного результату. Серед «любителів понюхати» найпоширенішими є такі речовини:

 • Толуол, розчинник

Їх наливають в пакет і дихають 1-2 хвилини. Ейфорія настає через 10 хвилин. Людина відчуває легке запаморочення, порушується координація рухів. Далі відзначаються слухові і зорові галюцинації.

 • Засоби для виведення плям

Хімічною рідиною змочують зазвичай хустку або внутрішню поверхню шапки. Так, закривши ніс і рот, можна вдихати цю речовину на очах у людей. Нерідкі випадки, коли деякі «умільці», щоб посилити ефект, змішували плямовивідник з нашатирним спиртом, після чого вмирали.

 • Рідкий клей

Його використовують в процесі інгаляції з використанням все того ж поліетиленового пакета. Багато, натягнувши на себе такий мішок, в стані сп’яніння, задихаються.

 • Пропан, бутан

Вдихаючи ці гази, людина руйнує нервову систему, відбуваються незворотні зміни в корі головного мозку і втрата інтелектуального потенціалу.

 • Транквілізатори, антигістамінні, снодійні препарати

Їх шкода обумовлена формою вживання і дозуванням.

Бензин, миючі та чистячі засоби, рідина для зняття лаку … Цей список можна продовжувати до нескінченності. Всі ці побутові засоби при їх недоцільному використанні згубно впливають на мозок і роботу багатьох органів і систем.

Токсикоманія і її наслідки

Доведено, що пристрасть нюхати хімію викликає психічну (розвивається в результаті декількох вживань або відразу ж) і фізичну залежність (формується через 1-2 місяці). Зазвичай «новачок» нюхає речовини раз в 3-4 дня, але з часом його потреби збільшуються – до 2-3 разів на добу. Тому багато хто, не задовольняючись отримуваним кайфом, переходять на наркотики.

Наслідки токсикоманії для організму (навіть за умови проходження курсу реабілітації!) Незворотні. Зокрема, це:

 • атрофія дихальних шляхів;
 • руйнування печінки (цироз);
 • запалення і деструкція слизової оболонки кишечника і шлунка;
 • рак легенів або абсцес, який може супроводжуватися іншими ускладненнями (легеневими
 • крововиливами, дегенерацією тканин);
 • патології серцево-судинної системи (інсульт, інфаркт, вади серця);
 • новоутворення (злоякісні / доброякісні) в нирках.

Токсикоманія і її наслідкиУ контексті психологічних змін, викликаних вживанням хімічних речовин, варто відзначити, що токсикоман не може вести себе адекватно, його вчинки і поведінка стає нелогічними, асоціальними. У стані сп’яніння він може становити небезпеку для оточуючих, так як повністю відірваний від реальності.

Підлітки-токсикомани поводяться агресивно, стають некерованими і забіякуватими. Страждає їх логічне мислення, пам’ять і кмітливість. Вони не можуть сприймати новий навчальний матеріал, тому кидають навчання або втікають з будинку. Нещодавно проведені психологічні тести демонструють недостатній рівень інтелекту у дітей, які страждають токсикоманією. За методом Векслера, рівень їх IQ варіюються в діапазоні 80-90 з 130 можливих балів).

       «Мені здавалося, що я лечу на хмарі … зліва і праворуч від мене – прірва. Крізь мене пролітають величезні яскраві метелики, але мені не хочеться їх ловити. Моє тіло невагоме, я начебто парю в небі … ».

Приблизно так передають свій стан любителі побутової хімії. Як бачимо, це опис мало чим відрізняється від розповідей наркоманів. фахівці Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон» не поділяють своїх пацієнтів на наркоманів і токсикоманів, оскільки механізм формування залежності, перебіг синдрому відміни і негативний вплив на організм в обох випадках аналогічні. Наркоманія і токсикоманія вимагає оперативного і кваліфікованого лікування, яке можуть забезпечити медіконовскі співробітники.

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Наркотичні речовини: достовірні методи обстеження і терміни виведення
  Щоб точно дізнатися, вживає людина наркотики чи ні, проводиться ряд досліджень. Наприклад, можливе вивчення зразків сечі для швидкого попереднього результату....
  Детальніше
  Навіщо потрібна ізоляція при наркозалежності?
  Наркоманія – одне з найбільш небезпечних й широко поширених захворювань сучасності. Молоді люди пробують наркотики з цікавості, а тому вже...
  Детальніше
  Кодування від алкоголізму по Довженко – лікування алкоголізму без побічних ефектів
  Що таке “кодування від алкоголізму” Кодування – це метод навіювання з метою лікування (вплив забороною). Термін був введений в практику...
  Детальніше
  Як лікувати наркоманію?
  Лікування наркоманії необхідно починати обережно Довгий час провідні фахівці з усього світу намагаються знайти відповідь на, здавалося б, просте запитання...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі