Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Ефективне лікування наркоманії: як досягти бажаного і стійкого результату

Інтернет – мимовільний помічник розвитку наркоманії

Згідно з останніми статистичними даними, 3% людей на землі, а це приблизно 200 мільйонів чоловік – наркозалежні. З появою в нашому житті інтернету, підвищилося число випадків поширення наркотиків через всесвітню мережу, зафіксовано близько 600 сайтів, які продають наркотичні препарати. Масове поширення наркотиків і, відповідно, їх вживання руйнує не тільки моральні та етичні принципи, а й ставить під загрозу життя і здоров’я незліченну кількість людей.


Така ситуація і результати досліджень роблять актуальним питання про профілактику, яка буде націлена на молоде покоління, а також лікування наркозалежних.

Починати потрібно з медикаментозної підтримки – то, з чого починається будь-яке лікування наркоманії.

Ефективне лікування наркоманії є комплексний підхід із застосуванням методик різних видів, серед яких: застосування медикаментозних засобів, різного роду реабілітаційні центри та наркологічні диспансери (трудові центри, центри працюють за програмою 12 кроків, духовні і православні центри, спільнота анонімних наркоманів, монастирі і церковні храми), кодування, замісна терапія (заміна звичного пацієнтові наркотику іншим препаратом – метадон, бублеморфін, метадол). Також вважається, що ефективне лікування наркоманії може бути досягнуто при строгому проходженні терапії в кілька етапів. Перший етап – це купірування гострих абстинентних розладів. В рамках цього етапу використовують детоксикаційні засоби, які спрямовані на купірування больового синдрому, вегетативних порушень, соматичних розладів (клофелін, холецистокінін або панкреозимин). Було виявлено аналогічну дію препаратів – такус-декапептид і дельторан-пептид, які до того ж нормалізують рівень дофаміну.

Ліки від наркотиківРезультати досліджень показали, що з проблемою вегетативних порушень справляється інгібітор – апротинін, який в значній мірі прибирає такі порушення. В цілому, даний вид лікування має успіх, так як приводить в норму психологічний стан хворого, усуває метаболічні порушення, нормалізується сон. Для купірування потягу до наркотиків, краще використання нейролептиків і протисудомних засобів, після чого призначаються антидепресанти (мелипрамин, людіоміл і амітриптилін) в разі апатичного і тривожного настрою пацієнта. Також в терапевтичній практиці, для нормалізації роботи центральної нервової системи і формування тривалих ремісій, використовують ноотропні препарати (фенібут, пикамилон, пантогам). Важливим лікарським засобом при лікуванні залежності від психостимуляторів, є агоніст дофаміну – бромкриптин.

Медикаментозне лікування – лише етап. Важлива і психологічна допомога!

Але важливою умовою позбавлення від наркотичної залежності є не тільки медикаментозне лікування, а й етап протирецидивної терапії, що представляє собою роботу хворого з психологами і психотерапевтами в поєднанні з психотерапією і підтримуючої фармакотерапією (терапією лікарськими препаратами). Під час цього періоду використовують антагоніст – налтрексон, що попереджає рецидиви у наркозалежних. Етап спрямований на корекцію психологічного стану хворого і є показником того, чи було проведено ефективне лікування наркоманії в період реабілітації. Обов’язковою умовою терапії є ресоціалізація пацієнтів, під час якого відбувається освоєння навичок профілактики зривів, процес переходу в соціум, де немає місця наркотичної залежності.

На жаль, ще не створено ліків від наркотиків позбавляючих від цього захворювання в лічені хвилини. Лікування наркоманії – це складний і багатоетапний процес, що вимагає проходження повного курсу лікування, включаючи етап ресоціалізації. Формування у хворого мотивації до одужання – важливе завдання для можливої багаторічної ремісії. Для вільного від наркотиків суспільства, важливо не тільки лікування наркоманії, а й її попередження – робота всіх членів суспільства.

Діаграма залежності від наркотичних речовин

Графік сили залежності від наркотиків

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Способи лікування наркозалежності: як бути, якщо лихо постукало в двері
  Захворювання, яке спочатку приносить задоволення Наркоманія – це захворювання первинне, з наростаючою симптоматикою, рецидивуюче, що викликано вживанням наркотичних речовин. Природа...
  Детальніше
  Лікарська залежність
  Лікарська залежність – одна з форм наркоманії? Ми живемо в стані хронічного стресу: неприємності на роботі, брак грошей, нестабільна політична...
  Детальніше
  Післяреабілітаційний супровід
  Особливості постреабілітаційного періоду Кваліфіковане лікування наркоманії має на увазі не тільки реабілітацію в умовах стаціонару, а й надання професійної психологічної...
  Детальніше
  Алкогольна шизофренія – підсумок затяжного алкоголізму
  Захворювання, з яким боротися потрібно всім Алкоголізація має характер національної загрози – боротьба з цим руйнівним явищем триває протягом довгого...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі