Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Наркотики і вагітність

Наркотики гублять не тільки нас, а й майбутні покоління

Наркозалежні люди часто ведуть безладне статеве життя. У стані наркотичного сп’яніння, коли статевий потяг особливо посилюється, вони можуть необдумано ставитися до вибору партнера, ігноруючи засоби контрацепції. В результаті це закінчується інфікуванням венеричними захворюваннями або небажаною вагітністю. Саме останнього варіанту розвитку подій присвячена ця стаття.


Вплив наркотиків на плід і жіночий організм в цілому

Вплив наркотиків на плідНаркотики негативно впливають на дітородну функцію. В результаті їх систематичного вживання знижується активність сперматозоїдів, порушується гормональний фон і менструальний цикл, який може і зовсім припинитися (явище штучної менопаузи). До малюка вони потрапляють через плаценту і грудне молоко. Вся справа в тому, що молекулярна маса наркоречовин досить мала, тому вони безперешкодно транспортуються в організм плоду. Його печінка не в змозі їх утилізувати, тому вони вільно циркулюють, викликаючи незворотні зміни. Так, ще не народившись, дитина вже є наркоманом. А з’явившись на світ, він відчуває стан «ломки», тому стає нервово збудливим і плаксивим.

Найчастіше вагітні жінки, залежні від наркотиків,не доношують вагітність, а народжені дітки істотно відстають від своїх здорових однолітків у фізичному і розумовому плані. Вони схильні до аутоімунних захворювань, патологій травної, серцево-судинної, нервової та дихальної систем. Деякі наркотики можуть спровокувати розрив хромосомних з’єднань, в результаті чого плід завмирає або народжується з аномальними каліцтвами.

пеціалісти виділяють 2 форми впливу наркотиків на плід:

 • пряма, при якій вплив відбувається в результаті пошкодження клітинних структур зародка;
 • непряма, коли плід страждає через гормональні збої в організмі матері і порушень в самій матці.

Резюмуючи, відзначимо, що якщо жінка, перебуваючи в стані вагітності або незадовго до нього, систематично вживає наркотики, вона свідомо прирікає дитину на такі ускладнення:

 • передчасні пологи;
 • завмирання плода;
 • викидень;
 • затримку психічного і фізичного розвитку дитини;
 • синдром раптової смерті немовляти;
 • малу вагу новонародженого.

Яку небезпеку приховують деякі наркотики?

Вид наркотичної речовини Дія на організм
Опіати (героїн, морфін, кодеїн) Викликають ускладнення під час виношування вагітності (уповільнення зростання матки, достроковий розрив плодового міхура), провокують патології розвитку (розумове відставання, каліцтва). Діти у таких матерів-наркоманок часто народжуються в результаті передчасних пологів або з’являються на світ мертвими.
Марихуана, гашиш, спайс Ставав причиною пороків розвитку серцево-судинної системи.
Кокаїн, крек В організмі вагітної викликають порушення в обміні речовин і температурної циркуляції. Це загрожує передчасними пологами, викиднями і відшаруванням плаценти. Неповноцінне кровопостачання плода веде до затримки його розвитку. У кокаїну-залежних матерів часто народжуються дітки з діагнозом «ДЦП», у яких спостерігаються незворотні мозкові зміни, іноді несумісні з життям.
Екстазі, амфетаміни Плацентарні проблеми, у новонародженого діагностують порок серця, розщеплення губи, неба і інші патології. Такі діти мають дуже маленьку вагу і аномально невеликий обсяг голови.
Транквілізатори (хлордіацепоксід Лібріум, діацепам Валиум) Наслідки їх вживання аналогічні вище описаним.
ЛСД Діти з огляду на нервовій збудливості мають надалі проблеми з гіперактивністю, поганою успішністю і поведінкою.

Безумовно, поняття вагітність і наркотики непорівнянні, однак якщо ви встали перед таким очевидним вибором, повинні усвідомлювати, що з цього моменту ви несете відповідальність не тільки за себе, але і ту крихітну життя, яка зародилася всередині.

Варто відзначити, що якщо ж жінці-наркоманку вдалося виносити і народити здорову дитину (що трапляється вкрай рідко, адже смертність такої категорії новонароджених досягає 80%), це зовсім не означає, що малюк тепер знаходиться в безпеці. Стурбована постійними пошуками дози, жінка може забути про свої обов’язки або ж завдати шкоди дитині. Яскравим тому прикладом може служити випадок, нещодавно стався в м Приморске (Запорізька область), де мати-наркоманка на очах рідних жорстоко зарізала свою однорічну дитину, а потім вчинила спробу самогубства.

Залежна від наркотиків жінка представляє величезну небезпеку для свого малюка, так як не в змозі контролювати себе і забезпечити йому повноцінний догляд і турботу. Вона сама потребує допомоги фахівців. Допомогти подолати абстинентний синдром, пройти курс лікування наркоманії і позбутися залежності на рівні фізіології і психіки, пройти соціально-психологічну реабілітацію їй можуть допомогти експерти Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон». Сотням таких жінок вони вже допомогли повернути радість материнства!

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Наслідки вживання солей
  Наркотик, який продають у всіх на очах Чи доводилося вам бачити написи на асфальті або паркані про продаж солі? Напевно,...
  Детальніше
  Сучасні методи діагностики наркоманії
  Наркотична залежність – хвороба, що вражає безліч людей, незалежно від їх віку, соціального статусу та особистісних якостей. Найбільшою мірою до...
  Детальніше
  Що таке бутират і його вплив
  Бутират (оксибутират натрію) – лікарський засіб, який ефективно застосовується для інтенсивної терапії в неврології і разом з тим – це...
  Детальніше
  Кодування від наркотиків
  Конкурентні антагоністи опіатних рецепторів застосовуються в медицині для лікування наркоманії наркозалежних пацієнтів з метою полегшення стану наркотичної ломки і усунення...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі