Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Що таке Субітекс

Чи можливо вилікувати одну наркоманію іншою?

Довгий час «Субітекс» (Субутекс, бупренорфін) вважався препаратом, який використовувався виключно в рамках замісної підтримуючої терапії наркозалежних. Саме з цією метою він був синтезований французькими фармацевтами. Однак через проблеми контролю над використанням наркотичних препаратів державними медичними установами від використання субітексу відмовилися.


Варто зазначити, що до подібного підходу, коли залежність від наркотика лікується іншим наркотиком, скептично ставляться в багатьох європейських країнах. Вітчизняні ж наркоділки вчасно скористалися сформованим колапсом і вирішили популяризувати Субутекс в молодіжному середовищі. На жаль, їм це вдалося. Наприклад, в Одесі, де в розпал курортного сезону клубне життя вирує, представники «золотої молоді» частенько «бавляться» елітними пігулками. Тому не дивно, що лікування наркотичної залежності в Одесі, спровоковане періодичним вживанням субітексу, необхідно сотням одеситів.

Не такий страшний чорт, як його малюють?

В інтернеті ви знайдете масу інформацію про цілющу дію Субутекса, який значно полегшує протікання абстинентного синдрому при героїнової залежності, допомагає зменшити нарко потяг і не впливає на роботу мозку. Дивно, чому ж при такому терапевтичному потенціалі у багатьох, хто пройшов лікування в наркодиспансері бупренорфіном, виникає ще більша залежність?

Лікування наркозалежності від СубутексаНасправді Субутекс відноситься до групи опіатів, а його згубний вплив на організм можна порівняти з трамадолом і героїном. Те, що деякі відносять його до категорії «легких» наркотиків ще не говорить про те, що він не викликає залежності. Для її розвитку на рівні психіки досить декількох прийомів даного наркотику. Одні молоді люди тішать себе ілюзіями, що якщо 1 таблетку субітексу розділити на 8 осіб, доза наркотику буде мінімальною. Інші ж вважають, що якщо приймати Субутекс через ніс у формі порошку, він не зашкодить. Чергове міфотворчість! Незалежно від шляхів потрапляння в організм, даний наркотик викликає викид в кров гормону задоволення – дофаміну. Тільки на короткий час він дарує радість, почуття ейфорії, підвищує працездатність. Паралельно запускається механізм залежності, а різка відміна провокує «ломку».

Чи можливо кинути Субітекс?

Фахівці Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон», які далеко не перший рік успішно проводять лікування наркозалежності в Одесі, розробили програму реабілітації для людей, залежних від Субутекса. Її тривалість в середньому становить 6 місяців. Весь цей час чоловік перебуває в комфортабельному стаціонарі закритого типу.

Досвідчений лікар-нарколог тільки після детального вивчення анамнезу та бесіди з реабілітантами призначить індивідуально підібрану процедуру детоксикації.

Подолавши фізичну залежність, до роботи з пацієнтом приступають компетентні психологи. Їх місія – корекція психоемоційного стану пацієнта, а також моделі поведінки та світосприйняття. Для досягнення цього нелегкого завдання передбачений комплекс індивідуальних і колективних форм психотерапії за методикою «12 кроків», робота в батьківських групах і спецгрупи співзалежних, які також проходять лікування в центрі.

Фінальний етап лікування наркоманії в Одесі на базі «МЕДІКОН» передбачає соціальну адаптацію та допомогу соцпрацівників і волонтерів в післяреабілітаційний період.

У «Медіконі» наркозалежний отримує недостатню розуміння, довіру і підтримку. Адже найчастіше їх нестача штовхає людей в наркотичну пастку, вибратися з якої поодинці неможливо.

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Лікарська залежність
  Лікарська залежність – одна з форм наркоманії? Ми живемо в стані хронічного стресу: неприємності на роботі, брак грошей, нестабільна політична...
  Детальніше
  Зняття наркотичної ломки на дому
  Наркотики викликають психологічну та фізичну залежність. При зниженні дози або відмові від прийому наркотичних засобів виникає патологічна реакція – синдром...
  Детальніше
  Способи лікування наркозалежності: як бути, якщо лихо постукало в двері
  Захворювання, яке спочатку приносить задоволення Наркоманія – це захворювання первинне, з наростаючою симптоматикою, рецидивуюче, що викликано вживанням наркотичних речовин. Природа...
  Детальніше
  Лікування ігроманії у Львові
  Ігроманія – одна з різновидів залежностей, що набуває все більш широку поширеність і наближається, згідно зі статистикою, до показників захворювання...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі