Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Дитяча наркоманія: як виявити наркомана в дитині

Наркотики захоплюють наших дітей

Дитяча наркоманія – небезпечне захворювання, що виникає в результаті прийому наркотичних засобів, седативних препаратів, галюциногенних речовин, що впливають на психіку підлітка. На сьогоднішній день, близько 20% наркоманів – це особи які не досягли повноліття. Вік, в якому підліток починає проявляти активний інтерес до наркотиків 13-14 років. Не до кінця сформований організм дитини не стійкий до сильного впливу регулярно приймающихся наркотиків. Використання доступніших за ціною одурманюючих засобів замість чистого наркотику, викликає у організму підлітка серйозні зміни, важку інтоксикацію.


Побачити симптоми наркоманії у дитини складно, але важливо визначити це якомога раніше

Початкові стадії наркозалежності у дитини визначити дуже складно, внаслідок епізодичності їх вживання і відсутності грошових коштів, або ж непостійної їх наявності. Але питання наявності наркотиків серед підлітків не стоїть гостро, саме завдяки груповій наркотизації – полінаркоманії. Вплив навколишньої компанії має свій незаперечний вплив – підштовхування до прийняття наркотиків “за компанію”, до того ж завжди знайдеться хтось з черговою дозою наркотику.

Дитяча наркоманіяКожен тип наркотику має вплив різного характеру. Так, вживають марихуану, кокаінщиків і токсикоманів відрізняють різного роду зміни в зовнішніх ознаках, емоційній поведінці і психіці. Розпізнати в дитині наркомана можливо, так як вживання будь-яких наркотичних речовин має схожі ознаки наркоманії. Серед проявів зовнішніх ознак: збліднення і сухість, почервоніння або подразнення шкіри, почервоніння очей, постійно розширені зіниці або їх граничне звуження, так звана “падаюча” голова, зміна міміки, можливі сліди на тілі від ін’єкцій, як одиночної так і групової локалізації, місцями синці. Спостерігається зміни в зовнішньому вигляді: віддається перевага одягу темних кольорів з довгими рукавами закритого типу, неохайність і неухоженность в цілому. Підліток перестає стежити за собою.

Наркотики надають згубну дію на багато систем молодого організму. Порушення у функціонуванні нервової системи викликають збої в роботі важливих органів. Контролюючи вироблення гормонів через вплив на гіпофіз і залози внутрішньої секреції, часто діти виглядають молодше або старше за свій вік, так звані соматичні патології. Крім ендокринної системи, страждають органи дихання, так як поширений спосіб прийому наркотиків серед дітей це куріння марихуани, порушується процес вентиляції легенів.

Часте ж виникнення хвороб і погіршення самопочуття також свідчить про вживання наркотичних засобів. У дитини може довго бути відсутнім апетит, або спостерігатися надмірне вживання їжі, саме поведінка такого характеру буває в разі виходу з наркотичного сп’яніння. Наступні проблеми зі здоров’ям, а саме зниження ваги, запори змінюються діареєю, порушення сну, підвищена спрага, також вказують на симптоми наркозалежності. Найчастіше при вживанні наркотиків у підлітка спостерігається зміни в поведінці. Це проявляється різкими змінами настрою, зміною звичного кола спілкування і сфери інтересів, підлітки стають замкнутими, скритними і важко йдуть на контакт, спостерігається підвищена агресивність і дратівливість. Часто шляхом обману близьких вимагають гроші або, вже пізніше, крадуть речі. Провали в пам’яті, неуважність, зміни мовної манери і що з’явилися проблеми з навчанням вказують на симптоми наркоманії.

Щоб врятувати себе, потрібно вчасно попереджати і усувати дитячу наркоманію

На сьогоднішній день дитяча наркоманія є занадто великою загрозою для повноцінного майбутнього всього людства, так як наркотики несуть в собі небезпеку для здоров’я і життя молодого покоління.

Не усвідомлюючи наслідків вживання наркотиків, підлітки наражають себе на небезпеку. Вважаючи себе героєм, бажаючи виділитися або просто кидаючи виклик суспільству, вони спочатку пробують наркотики, а потім це переходить в залежність, яка формується протягом певного часу. Саме в цей період дуже важливо помітити зміни, зробити все можливе щоб попередити незворотні наслідки.

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
Оцінка
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

    Залишити заявку:
    Інші статті
    Коли реабілітація без користі
    Реабілітація – це робота не тільки лікарів та наркозалежних Сьогодні існує величезна кількість реабілітаційних програм, проте тільки деякі з них...
    Детальніше
    Способи лікування наркозалежності: як бути, якщо лихо постукало в двері
    Захворювання, яке спочатку приносить задоволення Наркоманія – це захворювання первинне, з наростаючою симптоматикою, рецидивуюче, що викликано вживанням наркотичних речовин. Природа...
    Детальніше
    Тести на вживання наркотиків: основні групи та характеристики
    Уважне ставлення до своїх рідних і близьким допоможе своєчасно виявити у них наркотичну залежність і врятувати їм життя. За зовнішніми...
    Детальніше
    Зняття героїнової ломки
    Вживання будь-яких видів наркотичних речовин викликає фізичну і психічну залежність. Однією з найважчих залежностей вважається залежність від Героїну. Залежність від...
    Детальніше

    Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

    Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

    Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

    Наші центри в 21 місті
    Наші центри в 21 місті
    Працюємо більше 15 років
    Працюємо більше 15 років
    Реабілітацію пройшли 1416 людей
    Реабілітацію пройшли 1416 людей
    85% успіху в програмі
    85% успіху в програмі
    Розрахувати вартість Приховати