Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Способи лікування наркозалежності: як бути, якщо лихо постукало в двері

Захворювання, яке спочатку приносить задоволення

Наркоманія – це захворювання первинне, з наростаючою симптоматикою, рецидивуюче, що викликано вживанням наркотичних речовин. Природа цього захворювання, в тому що до складу наркотиків входять хімічні речовини, які крім фізичної та психічної залежності, викликають почуття ейфорії, піднесений настрій.


Поряд з почуттями позитивної прихильності спостерігається і негативна, коли хворий за допомогою наркотиків намагається позбутися від емоційної напруги і поганого самопочуття. Основною ознакою наркозалежності є поява таких симптомів хвороби різної тяжкості (так звана ломка або абстинентний синдром), виникнення яких спровоковано припиненням прийому психоактивних речовин, або при значному скороченні їх дози. Лікування такого небезпечного стану потрібно починати невідкладно.

Розробка схеми лікування – ключовий момент в будь-якому способі лікування наркоманії

Способи лікування наркозалежності. На думку фахівців, лікування повинно проводитися за чіткою схемою, коли першим етапом є позбавлення від абстинентного синдрому або детоксикація (фізична залежність від наркотичних речовин). Наступний етап це програма реабілітації наркозалежних, а також підтримка і допомога, щоб уникнути випадків рецидиву. Клінічна практика показує, що методи лікування наркотичної залежності, використовувані в терапії хворого, будуть в рази ефективніші і результативніші, якщо термін залежності від наркотиків перебуває на початкових етапах.

Методи лікування наркозалежностіСеред усіх методів лікування наркозалежності, це і метод кодування по Довженко – суть методу в застосуванні шокової терапії і гипносеансів https://ru.wikipedia.org/wiki/Кодирование_(медицина), метод Маршака – ідея такого методу в підміні одного задоволення іншим завдяки технікам з кундаліні-йоги https://ru.wikipedia.org/wiki/Кундалини-йога, і комплексна ібогаін-терапія – що має на увазі використання високоефективного ібогаін-алкалоїду (компонент коренів рослини ібога) в терапевтичних цілях (Детальніше: https://ru.wikipedia.org/wiki/Ибога або http://re-all.me/?p=303) .

Необхідно також виділити наступні способи лікування наркозалежності: ксенонотерапія (ксенонові інгаляції), плазмаферез (процедура очищення крові), електросон (вплив імпульсами електричного струму на мозок хворого), внутрішньовенне лазерне опромінення крові (світлотерапія для захисту від агресивних окислювачів в організмі наркозалежності), фізіотерапія ( голковколювання, масажі і дренаж). Як показує практика, способи лікування наркоманії дадуть належний ефект у разі їх комплексного застосування.

Соціальна реабілітація наркоманів – завершальний етап будь-яких програм реабілітації наркоманів

Важливим і завершальним етапом лікування наркоманії в Одесі хвороби є період реабілітації. Програма реабілітації наркозалежних “12 кроків” визнана в усьому світі і широко застосовується реабілітаційними центрами. Створена в 1953 рік в Чикаго, програма продовжує допомагати мільйонам людей впоратися з хворобою, усвідомити свою залежність і отримати допомогу інших людей. Всі етапи програми несуть в собі конкретну ідею, а виконання кожного наступного кроку, має на увазі повне освоєння попереднього. Згідно Міннесотської моделі лікування, яка створена на основі програми “12 кроків”, необхідна присутність професіонала-психотерапевта в групах самодопомоги. Далі викладено кроки цієї програми (джерело http://www.aarus.ru/pdf/bigbook.pdf):

 1. Визнання свого безсилля і втрати самоконтролю перед захворюванням.

 1. Переконання в тому, що тільки Вища Сила може повернути нам розсудливість.

 1. Наше життя в руках Бога, ми довіряємо волю нашу йому.

 1. Ми усвідомили моральну сторону себе.

 1. Ми погодилися з істинним єством наших помилок перед усіма і Богом.

 1. Цілком готові до позбавлення від наших недоліків.

 1. Благали Бога про позбавлення нас від пороків.

 1. Бажаючи виправити всі погані діяння по відношенню до інших, ми відзначили кожного.

 1. Ми викупали наші гріхи, раніше завдані ближнім нашим без допомоги кого-небудь, не шкодячи тим самим іншим.

 1. Аналізуючи себе і свої вчинки, допускаючи будь-які помилки, ми не зволікаючи брали на себе відповідальність за такі вчинки.

 1. Через молитви і роздуми ми зближувалися з Богом.

 1. Ми робили все для того, щоб інші наркозалежні перейнялися нашими ідеями і застосовували їх в справах.

Лікування наркозалежності досить трудомісткий і довготривалий процес, що вимагає організованого комплексного підходу. Сьогодні, завдяки дослідженням і розробкам, а також зусиллям фахівців багатьох областей, дає свої результати в лікуванні наркоманії.

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Діагностика алкоголізму
  Что такое алкоголизм Алкоголізм – хронічне психічне прогредіентне захворювання, що характеризується пристрастю до алкоголю, з фізичною і психічною залежністю від...
  Детальніше
  Наслідки від Ріталіну і лікування
  Ріталін являє собою сильнодіючий психотропний препарат. Даний засіб відомий ще під назвами – дитячий кокаїн, таблетки для бадьорості і т.д....
  Детальніше
  Ефективне лікування алкоголізму
  Алкогольна залежність – важке психосоматичне захворювання, що руйнує фізичне здоров’я, психіку і особистість людини. Як і при іншій патології, пацієнту...
  Детальніше
  Тести на вживання наркотиків: основні групи та характеристики
  Уважне ставлення до своїх рідних і близьким допоможе своєчасно виявити у них наркотичну залежність і врятувати їм життя. За зовнішніми...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі