Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Хвиля легкодоступного наркотику бовтанка захлеснула початок 2000-х років, а відлуння наслідків тягнуться до цього дня

Наркотик для всіх поколінь

Джеф, білий, бодяга, мулька, курка, марцефаль, рідкий порох … Варіанти назв усіма відомого наркотика «бовтанка» (по-науковому, ефедрон) різними поколіннями наркозалежних вражає. Це говорить про те, що даний наркотик дуже поширений і має численну армію своїх шанувальників.


Екскурс в історію

Вперше наркотик синтезували медики більше 40 років тому. Шляхом нехитрої хімічної реакції вони отримали ефедрон з ефедрину, який в лікувальних цілях використовується в разі астми і підвищеного кров’яного тиску. Дуже швидко таємний рецепт лікарів-алхіміків став відомий, і радянська влада змушена була ввести продаж ефедрину за рецептом. Однак знайшлися ділки, які за невеликі гроші могли дістати аптечний препарат. Так тривало до початку 2000-х років. У 2001 році українська влада визнали, що одним із шляхів поширення СНІДу є ін’єкційне вживання «бовтанки». Так були офіційно заборонені ефедринвміщуючі препарати, а за їх зберігання і поширення передбачена кримінальна відповідальність. Але подібні заходи на зростанні наркоманії не позначилися – з’явився арсенал ліків проти ГРВІ, з яких в домашніх умовах можна приготувати ефедрин-модифікацію.

Cучасні реалії

Наркологічна клініка «Медікон»: Комплексне лікування «бовтанкової» залежностіПочатківець «беляшнік» при знайомстві з наркотиком відчуває почуття ейфорії і припливу енергії. «Прихід» приносить дике бажання сексу. Однак наркоман з досвідом вже насилу отримує ці відчуття, оскільки безтурботний «рожевий період» триває до півроку. Його змінює відчуття порожнечі і апатії. Сексуальне бажання випаровується, як і можливості. Ефедронова нірвана короткочасна (приблизно 1-1,5 години), тому «отходняк» настає дуже швидко.

Ті, хто вчасно не звернувся за допомогою в наркологічний центр, приречені на загибель, оскільки подолати залежність від «бовтанки» самостійно неможливо. Швидко і впевнено, вона з’їдає колись здорового, повного сил людини, роблячи з нього слинявого імбецила або інваліда. Особливо небезпечний марганець, який використовується для приготування «мульки». За 2-4 роки «щільної» залежності він здатний спровокувати параліч або слабоумство («марганцевокислу енцефалопатію»). На фоні цього спостерігаються наступні зміни в організмі:

 • опіки судин;
 • різка втрата зубів і сухість у роті;
 • цироз печінки;
 • тактильні галюцинації;
 • венерологічні інфекції.

Наркологічна клініка «Медікон»: лікування залежності від «бовтанки»

Центр лікування наркозалежності «Медікон», який успішно працює в сфері наркологічних послуг більше 10 років, пропонує комплексне лікування «бовтанкової» залежності.

Розроблений медіконовскімі фахівцями курс реабілітації тривалий і поетапний. Спочатку реабілітантами буде запропоновано пройти процедуру детоксикації і відновити підірване здоров’я. «Прийти в себе» йому допоможуть здоровий сон, повноцінне харчування і збалансований питний режим. Пізніше з пацієнтом попрацюють досвідчені психологи, а його розпорядок дня буде насичений оздоровчими та культурними заходами, психотренінгами, працетерапією, роботою в батьківських групах і спецгрупах співзалежних. По закінченню реабілітації соцпрацівники допоможуть йому адаптуватися в суспільстві.

С любой зависимость можно и нужно бороться! А Всеукраинский наркологический центр «Медикон» доказывает это на практике, помогая тысячам наркозависимых отвоевать шанс на новую жизнь.

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Що таке бутират і його вплив
  Бутират (оксибутират натрію) – лікарський засіб, який ефективно застосовується для інтенсивної терапії в неврології і разом з тим – це...
  Детальніше
  Що таке Субітекс
  Чи можливо вилікувати одну наркоманію іншою? Довгий час «Субітекс» (Субутекс, бупренорфін) вважався препаратом, який використовувався виключно в рамках замісної підтримуючої...
  Детальніше
  Кодування від наркотиків
  Конкурентні антагоністи опіатних рецепторів застосовуються в медицині для лікування наркоманії наркозалежних пацієнтів з метою полегшення стану наркотичної ломки і усунення...
  Детальніше
  Що таке лікування наркоманії по суті
  Хвороба, яку дуже важко перебороти  Складність лікування наркозалежності полягає в тому, що даний патологічний стан супроводжується деструктивними змінами не тільки...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі