Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Що таке наркоманія?

Ілюзії в обмін на здоров’я

Наркоманія – це хибне уявлення про свободу. На жаль, подібна ілюзія вседозволеності і всемогутності, спровокована вживанням психотропних речовин або алкоголю, набула загрозливих масштабів соціальної катастрофи.

Укладачі «Фармацевтичної енциклопедії» інтерпретують це поняття як «групу захворювань, які проявляються патологічним потягом до наркотичних речовин (синтетичним або природним) в результаті стійкої психічної і фізичної залежності з подальшим розвитком абстиненції».


Діагноз «наркоманія» ставлять в тому випадку, коли проявляється комплекс клінічних ознак: 1) людина відчуває непереборний потяг; 2) спостерігається тенденція до підвищення дози (толерантність до наркотиків); 3) формується психофізіологічна залежність.

Види наркоманії

Іпостасей наркоманії (різних за формою, впливу на організм, ступеня поширення) існує безліч. Немає такого наркотику, який не викликав би розвиток даного стану. Класифікація наркотиків, розроблена представниками Міністерства охорони здоров’я України, виглядає наступним чином:

 1. Опіати

 2. Депресанти (снодійні, транквілізатори, седативні препарати);

 3. Стимулятори (кофеїн, адреналін, амфетамін);

 4. Галюциногени

 5. Інші речовини (інгалянти, канабіс і ін.).

Серед наркотичних речовин також прийнято виділяти найнебезпечніші (морфій, героїн, кодеїн) і щодо малонебезпечні (марихуана, ЛСД). Однак і ті, й інші завдають шкоди людському здоров’ю з різною силою, роблячи людину безвольною і залежною від чергової дози.

Виходячи із запропонованої класифікації, розрізняють найпоширеніші види наркоманії:

 1. Опіоманія (морфінізм, кодеіноманія, героїнізм) – характеризується високою смертністю, властивістю швидко прогресувати. Така залежність дуже важко піддається лікуванню. Наприклад, в Гонконзі переконані, якщо людина протягом 2 тижнів «сиділа» на героїні, йому неможливо допомогти.

 2. Гашишизм – найпопулярніший різновид наркозалежності, яка поступається тільки алкоголізму і тютюнопалінню. Хоча і розвивається не так інтенсивно як опіоманія, часто з часом вона провокує потяг до більш «важким» наркотикам.

 3. Кокаїнізм – ті, хто вживає кокаїн, більш агресивні, а наслідки такої залежності плачевні.

 4. Ліко-манія виникає в разі зловживання снодійними, седативними препаратами та психостимуляторами.

 5. Кофеінізм і чифиризм – залежність від кави і чаю у великих дозах.

 6. Алкоголізм і нікотинізм.

 7. Полінаркоманія – паралельне систематичне вживання декількох видів наркотиків з метою посилити ефект (наприклад, кокаїн + амфетаміни, героїн + кокаїн).

Чому стають наркоманами?

Серед причин, за якими та чи інша людина стає наркоманом, можна виділити величезну кількість чинників: від елементарного бажання «влитися» в нову компанію – до патологій розвитку нервової системи. Експерти розділили причини виникнення адиктивної поведінки (від англ. Addiction – згубна звичка) на 3 групи:

 1. гедоністичні (бажання випробувати нові відчуття);

 2. атарактичні (необхідність «забутися», подолати стрес);

 3. субмісивні (залежність від думки інших людей).

Як розвивається даний стан?

Потяг до наркотиків може носити епізодичний характер – періодична наркотизація. Також воно може переростати в систематичну пристрасть – наркозалежність, яка розвивається за класичним сценарієм:

 1. «Рожевий період», під час якого людина усвідомлено хоче отримати «кайф». Наркотик стає для нього обов’язковим атрибутом відпочинку, ліками проти стресу, закомплексованості.

 2. «Період заперечення». У наркозалежного виникають проблеми зі здоров’ям, на роботі, в сім’ї, проте він і далі заперечує свою залежність від наркотиків.

 3. Моральна деградація і фізичне самознищення.

Лікування від наркоманіїДо чого ж призводить наркозалежність?

В результаті людина втрачає роботу, його взаємини з рідними і близькими руйнуються. Неадекватно сприймаючи дійсність, йому здається, що навколо тільки вороги, справжні друзі тільки ті, хто розділяє його нарко-пристрасть. Ним керує єдине бажання – будь-якими шляхами дістати дозу і на час забутися. Так розвиваються психози, шизофренія. Людина відчуває неконтрольовані напади панічних атак, занепокоєння, вона не може повноцінно спати і харчуватися. Страждають внутрішні органи, спостерігається дисфункція в роботі систем, статистика летальних випадків в результаті передозування або інфікування дуже висока.

Відповідно, лікування від наркоманії являє собою тривалий процес, апріорі неможливий без компетентного і комплексного підходу фахівців. Надати весь спектр послуг в боротьбі з наркозалежністю, починаючи з оперативного проведення детоксикації і закінчуючи ресоциализацией хворого, готові співробітники Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон».

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
5,00 з 5 на основі 1 оцінок
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Наслідки вживання Спазмолексу
  Легальний “знеболюючий” наркотик Напевно вам доводилося спостерігати картину, коли молоді люди рано вранці поспішають купити в аптеці препарат «Спазмолекс» у...
  Детальніше
  Як дізнатися, що ваша дитина стала вживати наркотики
  Наркоманія б’є по найдорожчому Підліткова наркоманія стала для нашої країни стихійним лихом. Якщо 5 років тому 16-річний наркозалежний шокував, то...
  Детальніше
  Що таке Субітекс
  Чи можливо вилікувати одну наркоманію іншою? Довгий час «Субітекс» (Субутекс, бупренорфін) вважався препаратом, який використовувався виключно в рамках замісної підтримуючої...
  Детальніше
  Причини жіночого алкоголізму
  Алкоголізм вбиваючий материнство 2015 рік. Україні було присвоєно п’яте місце в світі по середній кількості прийнятого спиртного на душу населення....
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі