Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Що робити, якщо лікування від наркоманії не допомогло?

Яким чином уникнути зриву після лікування

Сучасні підходи до лікування від наркоманії досить ефективні. Для їх реалізації провідні фахівці використовують інноваційні методи і прийоми. Але випадки, коли пацієнти, повернувшись додому «зриваються», нерідкі. Як же бути, якщо лікування не принесло очікуваних результатів і нарко-потяг знову дав про себе знати?


Чому трапляються «зриви»?

Спочатку переконайтеся, що в обраному вами профільному закладі надали компетентну допомогу. Для цього важливо усвідомлювати, що наркозалежність – це поліаспектне захворювання, а тому його лікування вимагає біологічного, психологічного / психічного, фізіологічного і соціального дії. Це означає, що не варто сподіватися на тривалу ремісію, якщо хворому запропонували пройти тільки процедуру детоксикації, і при цьому не приділили увагу з’ясуванню психологічної основи залежності і адаптації в соціумі.

Випадки, коли лікування від наркоманії не можна назвати адекватним:

 • були проведені тільки очисні процедури детоксикації;
 • лікування в наркологічному центрі було перервано;
 • персонал установи має недостатній рівень кваліфікації;
 • відсутня програма реабілітації;
 • використані в процесі лікування методи не апробовані, а їх ефективність не доведена;
 • в процесі реабілітації мав місце доступ до наркотиків, алкоголю, психотропних препаратів, а з метою лікування системно використовувалися антидепресанти, снодійні препарати;
 • принципи гуманності були порушені (над пацієнтом знущалися, укладали в підвальних приміщеннях).

Що значить «результативне лікування наркозалежності»

 • тривала ремісія;
 • стабільний емоційно-психологічний стан;
 • поява бажання вдосконалюватися і самореалізовуватися.

Таке лікування наркоманії в Запоріжжі починається з роботи над поліпшенням фізичного стану і триває протягом 6 місяців в стаціонарі. Після цього людина проходить етап реінтеграції в суспільстві, коли застосовує на практиці досвід здорового життя і вчиться нести особисту відповідальність за свої вчинки.

Всьому виною …

За статистикою, пережити момент спокус реабілітанту вкрай важко в перший рік після лікування, коли трапляється найбільша кількість рецидивів. Чим довше людина дотримується тверезого способу життя, тим сильніше опір наркотику.

Лікування від наркоманії не допомогло?Причиною того, що людиною знову опанувало нарко-пристрасть, є неефективно проведене лікування, а також комплекс суб’єктивних факторів:

 • хворий понадіявся, що зможе впоратися самостійно, і тому перервав реабілітацію;
 • продовжив спілкування з «друзями» по наркозалежності;
 • Не зайнявся саморозвитком і особистим життям;
 • відсутність підтримки і розуміння з боку рідних;
 • виниклі кризові моменти (раптова смерть близької людини, втрата роботи)

Безумовно, перерахувати всі можливі причини неможливо. Кожен реабілітант повинен усвідомити, що жити без труднощів не можна. Вони тільки загартовують наш характер, роблячи нас сильними. Головне залишатися осторонь від наркотиків, навіть якщо в якийсь момент вам здасться, що з ними набагато легше і простіше сприймаються удари долі. Це чергова ілюзія. Повірити в неї – значить перекреслити витрачені сили, час і кошти. Заради чого – швидкоплинного задоволення ціною в життя?

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Стадії алкоголізму
  Недуг, який проявляється не відразу Алкоголізм і ефективні способи його лікування, без перебільшення, є однією з найбільш гострих медико-соціальних проблем...
  Детальніше
  Навіщо потрібна ізоляція при наркозалежності?
  Наркоманія – одне з найбільш небезпечних й широко поширених захворювань сучасності. Молоді люди пробують наркотики з цікавості, а тому вже...
  Детальніше
  Як лікувати наркоманію?
  Лікування наркоманії необхідно починати обережно Довгий час провідні фахівці з усього світу намагаються знайти відповідь на, здавалося б, просте запитання...
  Детальніше
  План – наркотик, що знищує людину не поспішаючи
  “Просте” захоплення ціною в життя «Гра в марихуану – ризикова» Чарльз Буковски «План» – це одне з сленгових назв марихуани...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі