Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Вживання марихуани розвага або початок наркоманії?

Пустощі на краю прірви

«Я просто бавлуюся травичкою!», – Так самовпевнено прикривають свою залежність багато молодих людей. Адже що може бути шкідливого в тому, щоб час від часу «затягнутися» в клубі в компанії друзів? Однак за таким пустощами криється серйозна залежність і ризик для здоров’я і життя людини. Щорічно за допомогою в лікуванні марихуанової залежності в наркологічний центр звертаються близько 150 тисяч українців.


 Властивості коноплі і її вплив

Наркологічний центр Медікон - Скажи НІ марихуані!Конопля містить речовини, що викликають психоактивний ефект – канабіноїди. Їх властивості п’янити психіку описані ще Геродотом. Спочатку конопля використовувалася для проведення ритуалів. Сьогодні відомо, що в ній міститься 400 хімічних сполук, з яких отримують гашиш, марихуану та гашишне масло.

Куріння марихуани, як і звичайний тютюн, завдає шкоди дихальній системі і провокує онкоутворення, що було лабораторно підтверджено. Під час куріння «косяка» відбуваються такі процеси в нервовій системі:

 • найчастіше настає розслаблення і пригнічення рухової активності;
 • деякі, навпаки, стають збудженими і балакучими;
 • загострюються почуття слуху, нюху, дотику, зору, а больові відчуття притупляються;
 • страждає пам’ять, реакція та увага погіршуються.

Але найнебезпечніше те, що крім ефекту дурману марихуана викликає залежність. Курцеві «травички» зі стажем вкрай складно «зав’язати» самостійно – необхідно звернутися за допомогою до наркологічної клініки. Варто відзначити, що багато хто отримує свій перший наркотичний досвід, спочатку знайомлячись з «травичкою», а незабаром «підсаджуються» на інші ще більш сильні наркотики.

Наслідки куріння «травки»

Тривала залежність від марихуани деструктивно впливає на такі органи і системи:

 • невиправно вражає легені і печінку;
 • головний мозок поступово деградує, часто з’являються маніакальні ідеї, галюцинації. У підлітків діагностують шизофренію;
 • змінюється модель поведінки людини (він може стати апатичним або агресивним);
 • підвищується кров’яний тиск, розвивається аритмія;
 • слабшає імунітет;
 • у чоловіків пригнічується вироблення тестостерону, який відповідає за якість сперматозоїдів. Для жінок це загрожує дисбалансом гормонів і збоями в менструальному циклі. «Пустощі травичкою» під час вагітності може спровокувати викидень або аномалії розвитку плода.

Як бачимо, умовний поділ наркотиків на «легкі» (до яких марихуану часто відносять) і «сильні», є, як мінімум, нелогічним. Будь-який наркотик рано чи пізно викликає фізичну і психічну залежність, а адекватна боротьба з ним передбачає обов’язкову допомогу експертів.

Центр лікування наркозалежності «Медікон» готовий вам допомогти!

Наркологічна клініка Медікон - Скажи НІ марихуані!«Медікон» – наркологічний центр Всеукраїнського рівня, фахівці якого більше 10 років успішно протистоять усіх видів залежності. Справитися з залежністю від куріння марихуани вам допоможуть досвідчені наркологи, психологи, соцпрацівники та експерти по хім залежності, що працюють за програмою «12 кроків».

Лікування наркоманії в Херсоні на базі «Медікона» – це 6 місяців перебування в закритому стаціонарі, де вам будуть надані не тільки оздоровчі процедури, а й комплекс психотренінгів, лекцій і бесід з кваліфікованими психотерапевтами і психологами.

Чи не прикривайте свою слабкість уявним переконанням в нешкідливості марихуани. Знайдіть в собі сміливість визнати свою проблему, щоб отримати допомогу компетентних фахівців!

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Як дізнатися, що ваша дитина стала вживати наркотики
  Наркоманія б’є по найдорожчому Підліткова наркоманія стала для нашої країни стихійним лихом. Якщо 5 років тому 16-річний наркозалежний шокував, то...
  Детальніше
  Види алкоголізму
  Алкоголізм буває різний Більшість людей схильні вважати, що алкоголізм в своєму класичному прояві, як патологічний потяг організму до вживання спиртних...
  Детальніше
  Замісна терапія метадоном
  Специфічна методика лікування наркоманії В Україні і країнах Європи (Угорщини, Австрії, Швеції) активно використовується замісна підтримуюча терапія (ЗПТ) наркозалежних. За...
  Детальніше
  Наслідки вживання крокодила
  Наркотик, який змушує гнити ще за життя Кустарний, що руйнує, гнильний, смертоносний, наркотик для бідних … Всі ці визначення відносяться...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі