Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Що таке лікування наркоманії по суті

Хвороба, яку дуже важко перебороти 

Складність лікування наркозалежності полягає в тому, що даний патологічний стан супроводжується деструктивними змінами не тільки на фізіологічному, а й соціально-психологічному рівні, а тому вимагає комплексного і поетапного підходу до лікування.


У чому полягає лікування наркоманії

Люди, які зіткнулися з цією проблемою, чомусь вважають, що позбутися від наркотичної залежності можна швидко. Досить приймати певні медпрепарати. Але невже душевний спокій, психічне здоров’я і соціальний статус можна відновити в один момент за допомогою чудо-пігулки чи баби-знахарки? Звичайно ж ні. Сучасне лікування наркоманії передбачає надання кваліфікованої допомоги команди фахівців, що складається з досвідчених психологів, наркологів і соцпрацівників.

Роль мотивації

Першим кроком на шляху до одужання, звичайно ж, має стати бажання самого наркомана одужати. Важливо усвідомити, що це необхідно не комусь, а саме йому, адже доза наркотику, прийнята сьогодні-завтра може стати фатальною. Але усвідомити власну адиктивна поведінку часто таким людям вкрай складно, тому вони потребують підтримки рідних і консультації нарколога-психолога. Тільки експерт, провівши делікатну розмову, зможе переконати навіть запеклого скептика почати лікування. У процесі реабілітації людина зможе переоцінити життєві цінності і очиститися духовно, проаналізувавши свої вчинки. Без стійкої мотивації лікування навряд чи принесе очікуваний ефект.

Наркозалежний повинен перебудувати власне мислення і спосіб життя. Добре, якщо він обзаведеться новим хобі або друзями з числа співзалежних. Так він зможе переконатися, що не самотній у своїй біді, а деякі поведінкові моменти стануть помітні тільки з боку. Тобто, місія такого комплексного лікування полягає не в корекції якихось акцентованих рис характеру, а в кардинальній зміні моделі поведінки і світосприйняття.

Комплексне лікування наркоманії - Мотивація

Яка ж роль близьких?

Категорично стверджувати, що друзі і родичі тільки допомагають одужанню, ми не будемо. Тут потрібно розбиратися індивідуально. Якщо близький друг сам запропонує вперше спробувати реабілітанту наркотик, то про яку допомогу з його боку може йти мова? Якщо хочете назавжди забути про наркопотяг і почати жити заново, з такими «друзями» потрібно терміново прощатися.

Також і родичі можуть нашкодити хворому, якщо будуть надмірно опікати, жаліти і контролювати його. Навіть зробивши помилку, будь-яка людина має право на другий шанс. Але при цьому він повинен нести особисту відповідальність за власні вчинки, а не бути впевненим, що хтось все вирішить за нього. Інакше лікування наркоманії буде безглуздим, а стан внутрішньої спустошеності і нікчемності у наркозалежного буде тільки посилюватися. Без своєчасної допомоги психотерапевта його життя в будь-яку хвилину може обірватися в результаті самогубства або передозування. Тому не можна зволікати і сподіватися на щасливий випадок, коли близька вам людина потрапила в сіті наркотичного дурману. Оперативна допомога фахівців наркологічного центру йому життєво необхідна!

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Небезпека вживання кодтерпіну
  Ліки, яки перетворюють на наркомана Для багатьох людей, кодтерпін – бюджетний засіб для лікування сухого кашлю. І тільки «посвячені» знають,...
  Детальніше
  Наслідки вживання Спазмолексу
  Легальний “знеболюючий” наркотик Напевно вам доводилося спостерігати картину, коли молоді люди рано вранці поспішають купити в аптеці препарат «Спазмолекс» у...
  Детальніше
  Лікування жіночого алкоголізму: етапи і способи лікування
  Чому жінкам прийти до алкоголізму простіше Медична практика показує, що лікування алкоголізму без згоди і бажання хворого часом буває нездійсненним...
  Детальніше
  Наркотичні речовини: достовірні методи обстеження і терміни виведення
  Щоб точно дізнатися, вживає людина наркотики чи ні, проводиться ряд досліджень. Наприклад, можливе вивчення зразків сечі для швидкого попереднього результату....
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі