Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Кодування від алкоголізму по Довженко – лікування алкоголізму без побічних ефектів

Що таке “кодування від алкоголізму”

Кодування – це метод навіювання з метою лікування (вплив забороною). Термін був введений в практику ще в 80-х роках А. Р. Довженко (номер патенту SU 1165392 А «Спосіб лікування хронічного алкоголізму»). Так, найбільша кількість видів кодування відносяться до хімічних методикам. Такі методи кодування від алкоголю грунтуються на вшивання під шкіру залежного спеціальних препаратів (дисульфірам – “Торпедо” і його похідних – MST, SIT, NIT), речовини які викликають в організмі нестандартні реакції на вживання алкоголю (почервоніння тіла, задуха, втрата свідомості, судоми , Загальна слабкість).


Відмінність лікування алкоголізму за методом Довженка від хімічних методів

Істотно відрізняється від хімічного виду кодування, кодування від алкоголізму за Довженко. Методика застосовуєтьсяЛікування алкоголізму методом Довженка вже більше 30 років і має офіційний статус. Таке визнання було заслужене завдяки встановленій ефективності, а це 93% ймовірності успішного лікування. По суті це блокування мозку на вживання алкоголю, без будь-яких хімічних препаратів, за допомогою часткового введення людини в гіпнотичний стан. Лікарем-наркологом проводиться сеанс емоційно-стресової психотерапії, в процесі якої в центри головного мозку направляється інформація, що несе в собі установку на відмову від вживання алкоголю.

Кодування від алкоголізму по Довженко направлено головним чином на стимулювання інстинкту самозбереження – найважливішого безумовного рефлексу організму. У людини закодованого таким методом не проявляються побічні ефекти у вигляді нудоти, головного болю або ж тремору в пальцях, як при медикаментозному методі лікування алкоголізму. Також лікування алкоголізму методом Довженка дозволяє пацієнтові самому встановлювати термін кодування, і можливість його зняття. Саме завдяки таким перевагам перед іншими методиками, кодування по Довженко отримало відгуки в більшості випадків позитивні, і до сьогоднішніх днів користується такою затребуваністю.

Головною умовою при лікуванні алкоголізму в Запоріжжі за допомогою кодування є утримання від вживання алкоголю і ліків на спирту протягом 1-2 тижнів до самої процедури. Це також визначальним фактором, який демонструє серйозність і усвідомленість наміри позбутися залежності.

Як проходить кодування по Довженко

Процес кодування від алкоголізму за Довженко можна розділити на кілька етапів:

 • Етап підготовки передбачає індивідуальну консультацію пацієнта з лікарем-фахівцем для визначення готовності хворого до лікування і подальшого дотримання здорового способу життя, а також оцінюється ступінь сугестивності людини. Надавши інформацію про суть лікування алкоголізму методом Довженка і проведених заходів під час сеансу, лікар досліджує психологічний стан пацієнта, проводить оцінку перебігу хвороби і її можливих наслідків, визначаючи тим самим можливість застосування саме такої методики до конкретного пацієнта.

 • Етап психотерапії. В ході 4-5 занять, тривалістю до 2 годин, пацієнт дізнається про механізм формування залежності і негативні наслідки зловживання спиртним на протязі тривалого часу. На цій стадії у пацієнта формуються несвідомі і свідомі установки на життя без вживання алкоголю, відновлюється психіка, нервова система.

 • Після підготовчих робіт пацієнта вводять в стан легкого гіпнотичного трансу. На цьому етапі у свідомості залежного формується і закріплюється необхідна установка на успішне лікування, яка закріплюється 5-6 процедурами по 1,5 години.

 • На заключному етапі проводиться кодування, при якому лікарем буде задіяний метод стресової психотерапії, навіювання з елементами гіпнозу. Так психіка людини буде піддаватися сторонньому впливу, завдяки чому доктор вселить залежному установку на утримання від вживання алкоголю на певний термін. Отримавши рекомендації щодо попередження випадкового вживання продуктів що містять спирт, а також нагадувань пацієнтові про серйозність наслідків в разі повторного прийому алкоголю, людина повертається до колишнього, але вже “тверезого” способу життя. Ефективність же лікування алкоголізму методом Довженка буде продемонстрована самим пацієнтом. Виражається це в тривалості відмови від спиртного, і чим менше приводів і умов для вживання алкоголю у нього буде, тим комфортніше пройде процес позбавлення від залежності.

Кодування по Довженко має відгуки в більшості випадків позитивні. Безліч людей позбулися алкогольної залежності, не вдаючись до будь-яких радикальних методів.

Кодування від алкоголізму по Довженко не має побічних ефектів при дотриманні умов поставлених лікарем-наркологом, не потребує стаціонарного лікування і витрат за часом на проведення сеансу. Методика успішно використовувалася навіть для швидкого лікування залежності.

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Тести на вживання наркотиків: основні групи та характеристики
  Уважне ставлення до своїх рідних і близьким допоможе своєчасно виявити у них наркотичну залежність і врятувати їм життя. За зовнішніми...
  Детальніше
  Зняття героїнової ломки
  Вживання будь-яких видів наркотичних речовин викликає фізичну і психічну залежність. Однією з найважчих залежностей вважається залежність від Героїну. Залежність від...
  Детальніше
  План – наркотик, що знищує людину не поспішаючи
  “Просте” захоплення ціною в життя «Гра в марихуану – ризикова» Чарльз Буковски «План» – це одне з сленгових назв марихуани...
  Детальніше
  Алкогольне кодування: надія на порятунок людини що спивається
  Недуг, який змінює і знищує людину Алкоголізмом називають хронічне психічне захворювання, яке обумовлено надмірним вживанням алкоголю, в подальшому викликає психічну...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі