Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Виведення із запою

Сотні способів, але вибрати складно

Сьогодні на запит «Як вивести із запою?» Інтернет видасть вам масу варіантів: від експериментальних народних способів із застосуванням бульйону юшки або огіркового розсолу, до професійних дезінтоксикаційних методів очищення організму. Але чи так все просто насправді і чим небезпечний тривалий запій?


Запій і його різновиди

Запій, або дипсоманія – патологічний стан інтоксикації організму, спровокований тривалим (від 2-3 днів до декількох тижнів) вживанням алкоголю у великих дозах. Запій характерний для II-III ступеня алкогольної залежності. Згодом він може частішати і ставати більш тривалим. Печінка не справляється з величезною кількістю токсичних речовин, продукти алкогольного метаболізму накопичуються, отруюючи організм.

Експерти виділяють 2 типи запою:

 • істинний – в його основі лежить біологічна потреба людини випити. Такому стану передують зміни поведінки (дратівливість, пригніченість, «алкогольні сни» і т.д.). Він триває близько 2 тижнів.
 • помилковий (псевдо-запій) – спровокований зовнішніми обставинами (несподівана зустріч друзів, завершення робочого тижня, сварка з дружиною). За тими самими соціально обумовленим причинами (потрібно виходити на роботу, закінчилися гроші) алкоголік виходить з цього стану після закінчення 7-10 днів.

При цьому деякі фахівці стверджують, що подібна класифікація умовна. Перераховані види можуть поєднуватися, так як причиною їх розвитку є інтенсивний викид катехоламінів, ефект яких нейтралізується, якщо особа вип’є.

За тривалістю запої можуть бути:

 • короткостроковими – тривають не більше 2-3 днів. Такий запій можна швидко перервати. При цьому людина буде висловлювати своє невдоволення і агресію.
 • довгостроковими – стан запою триває від 1 до декількох тижнів. Толерантність до алкоголю вже сформована, тому людині для сп’яніння необхідна більша кількість спиртного. Обсяг випитого може варіюватися від 1 до 3 літрів.

До чого призводить запій?

Наслідки похмільного синдрому можуть виявлятися оперативно або відстрочено:

 • дисфункція внутрішніх органів і систем;
 • безсоння, чергується з галюцинаціями і нічними кошмарами;
 • блювота, яка важко зупиняється через стоншення судин шлунково-кишкового тракту;
 • загострення геморою та інших хронічних захворювань;
 • кишкова кровотеча, ознакою якої є чорний кал;
 • «Біла гарячка» – психоз, який супроводжується неадекватною поведінкою і галюцинаціями;
 • розвиток в результаті ураження ЦНС корсаковского психозу. Він проявляється порушеннями пам’яті і дезорієнтацією, може призвести до паралічу
 • набряк головного мозку, який часто веде до летального результату.

Виведення із запою: як проходить процедура

Як вивести із запоюОписані наслідки запою більш ніж серйозні, тому не варто експериментувати, сподіваючись, що вийти з цього стану допоможуть засоби народної медицини або вмовляння рідних. Людині, яка страждає похмільним синдромом, необхідна кваліфікована допомога. Зазвичай алкоголік відмовляється від госпіталізації, тому йому показана процедура купірування запою в домашніх умовах з подальшим супроводженням щоб уникнути різкого погіршення стану.

Фахівці Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон» готові надати комплекс дезінтоксикаційних заходів як в стаціонарі, так і вдома. До процесу виведення з запою вони підходять комплексно, із застосуванням фізіотерапевтичного, медикаментозного і психоаналітичного підходу. Тактика детоксикації підбирається індивідуально, з урахуванням тривалості запою і алкогольного стажу в цілому. Найчастіше пацієнтам пропонують оперативне інфузійно-детоксикаційне лікування. Так, у разі прояву гострих ознак похмільного синдрому людині внутрішньовенно вводять загальнозміцнюючі, заспокійливі і судинні препарати, необхідні для очищення, відновлення нормального електролітного балансу і насичення організму необхідними мікроелементами.

Не думайте, що прокапавшись, особа назавжди позбудеться алкозалежності. Це всього лише екстрена допомога, завдяки якій їй стане краще. Про потяг до спиртного вона забуде лише на короткий час. Для закріплення позитивного результату потрібно докласти багато зусиль і терпіння. Після детоксикації медіконовскі співробітники пропонують пацієнту пройти тривалий відновне лікування алкоголізму в Харкові або будь-якому іншому місті, в умовах стаціонару з обов’язковим курсом соціально-психологічної реабілітації. Метою такої системної терапії є:

 • позбавлення від стану похмілля;
 • виведення з організму токсинів, що накопичилися;
 • нормалізація обмінних процесів;
 • гармонізація психологічного і фізіологічного стану;
 • відновлення нормального режиму сну і харчування;
 • поліпшення міжособистісної комунікації;
 • швидка адаптація в соціумі.
Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Алкогольне кодування: надія на порятунок людини що спивається
  Недуг, який змінює і знищує людину Алкоголізмом називають хронічне психічне захворювання, яке обумовлено надмірним вживанням алкоголю, в подальшому викликає психічну...
  Детальніше
  Кодтерпін невинні ліки від кашлю або новий синтетичний наркотик
  Наркотик, що виходить наповерхню Не секрет, що сучасна наркоіндустрія активно розвивається, розширюючи свій і без того багатий асортимент. І якщо...
  Детальніше
  Алкогольна шизофренія – підсумок затяжного алкоголізму
  Захворювання, з яким боротися потрібно всім Алкоголізація має характер національної загрози – боротьба з цим руйнівним явищем триває протягом довгого...
  Детальніше
  Як перестати жаліти себе, звинувачувати оточуючих і видужувати
  Лікування наркоманії не може бути лише медикаментозним Наркоман швидко звикає робити з себе жертву. Адже жити в ілюзорному світі йому...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі